Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrzest w Duchu Świętym
Autor Wiadomość
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-08, 14:00   

tessa
teraz to nieźle przegięłaś , nie pierwszy raz zresztą.
Ja śmiesz zadawać takie pytania Ziomkowi wobec tak szczerego świadectwa.
Powiem ci jedno, tessa, ja mam dzieci i nie zawsze wiem co one robią i gdzie sie zanjduja w danej chwili, jednak nie mam żadnych wątpliwości, że je znam (nie tylko ze słyszenia) i wiem , ze są moimi dziećmi.
Jeszcze nie spotkalam się z tak prymitywną argumentacją.
TO CO NAPISAŁAS DOWODZI, ŻE O JEZUSIE TYLKO SŁYSZAŁAŚ!
Piszesz na tym forum w duchu legalizmu i osądu, który jest bardzo charakterystyczny dla Świadków J...

Ziomek!
Wierzę w Twoje świadectwo i mam podstawy sądzić, ze dar, ktory otrzymałeś jest od Boga.
Ponieważ jeśli dziecko prosi Ojca o chleb , nie otrzyma kamienia.




 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-09, 18:44   

Temat chrztu w duchu świętym jest tematem według mnie dla dojrzałych chrześcijan.
Takich ,co pragną pogłębiać swoją wiarę i wiedzę o Jezusie..
Nie ma nic niestosownego w tym co napisałam.
Gdyby ktoś stanął przde mną i zadał mi pytanie ,na które nie znałabym odpowiedzi,to nie oburzałabym się na niego.Wprost przeciwnie ,podziękowałabym mu.Pobidziłoby mnie to do dalszych poszukiwań odpowiedzi na postawione pytanie.
Myślę ,że forum nie spełnia swojej roli,gdy nie pobudza uczestników do szukania ,wprost do kopania skarbów duchowych.
Forum to chyba nie jest "towarzystwem wzajemniej adoracji"?
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-10, 07:32   

tessa
Chrzest Duchem Świetym jest dla każdego wierzącego, aby mógł z odwagą i w mocy Ducha głosić Dobrą Nowine o Jezusie Chrystusie, gdyz Bóg obiecał, że wyleje swego Ducha na wszelkie ciało (nie tylko dojrzałe)
Nie ma to nic wspólnego z adoracją człowieka, ale z wiarą i posłuszeństwem Bogu
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-10, 09:11   

CZEK0LADA napisał/a:
tessa
Chrzest Duchem Świetym jest dla każdego wierzącego, aby mógł z odwagą i w mocy Ducha głosić Dobrą Nowine o Jezusie Chrystusie, gdyz Bóg obiecał, że wyleje swego Ducha na wszelkie ciało (nie tylko dojrzałe)
Nie ma to nic wspólnego z adoracją człowieka, ale z wiarą i posłuszeństwem Bogu


Z pierwszym zdaniem się nie zgodzę ,nieprawdą jest,że każdy wierzący jest ochrzczony duchem świętym.Chrzest duchem świętym jest czymś innym niż "napełnienie duchem świętym".
Na przykład przed przyjściem Jezusa nikt nie został nigdy "ochrzczony w duchu świętym".
Ale byli ludzie "napełnieni " tym duchem.
Na przykład Jozue :
Liczb 27:18
"Jehowa rzekł więc do Mojżesza :"Weż Jozuego ,syna Nuna ,męża w którym jest duch i połóz na nim swą rękę".
Elizeusz:
II Królów 2:9
"A gdy tylko przeszli na drugą stronę ,Eliasz rzekł do Elizeusza :"Proś co mam dla ciebie uczynić ,zanim zostanę od ciebie zabrany?
Elizeusz rzekł: "Proszę niech mi przypadną dwie części twego ducha".

Łukasza 1;41
"Kiedy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Marii ,podskoczyło dzieciątko w jej łonie ,a Elżbieta została napełniona duchem świętym".

Tacy ludzie napełnieni duchem Bożym głosili orędzie od Boga,zgodnie z jego wolą.

Natomiast zrodzenie z ducha Bożego nie jest tym samym co napełnienie duchem Bożym.
Zrodzeni z ducha są ludzie idący królować z Jezusem w niebie.
I Piotra 1:3-4
"Błogosłąwiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana ,Jezusa Chrystusa ,gdyż stosownie do swego wielkiego miłosierdzia dał nam -przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa ,gdyż stosownie do swego wielkiego miłosierdzia dał nam -przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa spośród umarłych -nowe zrodzenie do żywej nadziei ,do dziedzictwa niezniszczalnego i niewiędnącego .Jest ono w niebiosach zachowane dla was".

Tych wybranych "zrodzonych z ducha " ludzi jest 144000.Objawienie 14:1
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-10, 17:38   

oczywiście, że nie każdy wierzący jest ochrzczony Duchem Świętym.
Ja jestem :mrgreen: a z tego co piszesz , ty nie jesteś, wieć nie każdy, ale każdy może być.
A ja bardzo się cieszę, że nie jestem Swiadkiem J i , że nie należę do organizacji
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-10, 19:38   

CZEK0LADA napisał/a:
oczywiście, że nie każdy wierzący jest ochrzczony Duchem Świętym.
Ja jestem :mrgreen: a z tego co piszesz , ty nie jesteś, wieć nie każdy, ale każdy może być.
A ja bardzo się cieszę, że nie jestem Swiadkiem J i , że nie należę do organizacji


Nie od człowieka zależy ,czy jest ochrzczony w duchu świętym,ale od Boga.Nie każdy więc może być ochrzczony kto tego chce.To Bóg powołuje tych ludzi i wszyscy muszą być Jego świadkami.
Apostoł Paweł był takim człowiekiem ochrzczonym w duchu świętym.I co napisał?
Że biada mu gdyby nie głosił ewangelii.Uważał to za wielki zaszczyt występować w imieniu swego Boga.
Bycie Świadkiem Jehowy jest to wielki zaszczyt , nie każdy go dostępuje .
Ja natomiast bardzo się cieszę ,że należę do organizacji Bożej.
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-01-10, 19:52   

tessa napisał/a:
ziomek-elektronik napisał/a:
w ostateczności pewien jestem że oparłem swoje życie na pewnym fundamencie, na Chrystusie,


Czy dokładnie znasz Chrystusa,czy tylko ze słyszenia?Wielu ludzi twierdzi,że zna Jezusa.
Wie coś o nim ,słyszało coś o nim.
Ale co to znaczy znać Chrystusa? Czy wiesz co teraz robi Chrystus? Co będzie robił w przyszłości?Jeżeli nie wiesz ,to tak naprawdę nie znasz Chrystusa.


Rozumiem, iż Ty posiadasz Ducha Świętego, który powiedział Ci co teraz robi Jezus - więc. podziel się wiedzą, jako Dziecko Boże i Dziedzic Królestwa Jezusa, którym się pewnie czujesz!?.
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-11, 07:50   

Wojtek37 napisał/a:
ozumiem, iż Ty posiadasz Ducha Świętego, który powiedział Ci co teraz robi Jezus - więc. podziel się wiedzą, jako Dziecko Boże i Dziedzic Królestwa Jezusa, którym się pewnie czujesz!?.


W najbliższym czasie poruszę ten temat na forum.
 
 
adam

Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 217
Wysłany: 2007-01-13, 15:16   

Cytat:
z przerażeniem zastanawiam się czy to demon który we mnie pozostał manifestuje swą obecność? czy duch święty?

Eeeetam,ziomku.Skoro jestes w Chrystusa przyobleczony,to nie mozesz byc siedliskiem demonow.

Wojtek,nie dworuj sobie z rzeczy ,ktorych nie rozumiesz,bo to nieladnie.

P.S. niewiem dzlaczego nie moge pisac polskich znakow.ratunku!
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-01-13, 16:30   

[quote="Adam"]
Cytat:

Cytat:
Tam zobaczyłem ile kłamstwa jest posądzaniu zielonoświątkowcówo o popadanie w stany ekstatyczne i jakieś transy podczas mówienia językami.Niczego takiego tam nie widziałem

Widzisz Adamie jak to jest nie miło kiedy ktoś zarzuca komuś nieprawdę; Pomyśl teraz ile razy ty zarzucasz jakiejś grupie wyznaniowej nieprawdę nie znając jej.

Cytat:
Wtedy pastor powiedział-otwórz swoje usta i pozwól,by nowy język pojawił się w nich.
Trochę mi się to wydało dziwne-takie otwieranie ust i czekanie z rozdziawioną gębą.Tak to sobie wyobrażałem,hehehe.


To nie tylko dziwne ale straszne hehe :evil:


Cytat:
Zrobiłem to,ale wcale nie czekałem długo,bo już w tej samej sekundzie z moich ust popłynął piękny arabski język.


A skąd wiesz czy to był arabski?


Trwało to chyba za długo,bo pastor z uśmiechem dotknął mnie i powiedział,że są bardzo zmęczeni.

Kto? duchy?

Cytat:

Naliczyłem ich 14!!!To było niesamowite!!!


Szybko widze się uczysz języków hehe

Cytat:
.Od kilku lat znów coraz częściej kożystam z tego daru.Znów jest tych języków kilka.To jest wspaniałe,choć baaaardzo już oswojone


No tak bo już je znasz, zacznij teraz po murzyńsku, może też coś z Ameryki poludniowej weź na tapetę. Adamie nawet szatan zamienia się w anioła światłości. ten to zna wszystkie języki, i jest dobrym nauczycielem.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
adam

Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 217
Wysłany: 2007-01-13, 23:26   

Wiesz co,Nike.Nabijasz się z czegoś o czym najmniejszego pojęcia nie masz.Niech ci Bóg wybaczy.
Dar języków jest jak najbardziej zgodnym z Biblią przeżyciem.Nikt nie będzie Bogu dyktował,kiedy ma ten dar zaniknąć.Ani ty,ani Russel,ani żaden inny człowiek.
Jeśli zarzucam jakiejś sekcie nieprawdę to tylko dlatego,że jestem pewny,że to jest nieprawda.Czy to dziwne,że umię czasem rozróżnić ziarno od plew?To przecież powinno być normalne w kościele.
Jak zapewne zauważyłaś nie zabieram głosu we wszystkich tematach,bo poprostu pewnych rzeczy nie wiem lub wiem za mało,by cokolwiek powiedzieć.
Ty natomiast wypowiadasz sobie drwiny o chrzcie w Duchu Świętym nie mając najmniejszego pojęcia o sprawie,a cała twoja wiedza na ten temat pochodzi z opinii innych ludzi.
Prosiłem mojego Pana Jezusa o chrzest w Duchu.Wg.ciebie to nie był Jezus tylko szatan podszywający się pod niego.
Cóż....,hmmmm.... niewiem jak ty,ale ja wolę zaufać bardziej Biblii niż człowiekowi.
Zresztą,jeśli potrafisz poważnie traktować wyliczenia Russela o piramidzie,a nie przyjmujesz Słowa Bożego o chrzcie w Duchu,to co mam myśleć o tobie?no co? ;-)
Jak już pisałem wcześniej,sam kiedyś byłem pośród prześmiewców tych darów,ale Pan mnie zawstydził.Jednocześnie też i przebaczył i obdarował językami.Ale nie dlatego,ze szukałem języków czy też goniłem za sensacją,ale dlatego,że bardzo pragnąłem iść za Nim.To przytrafiło mi się niejako po drodze.A co?Miałem odrzucić i powiedzieć Jezusowi,zenie chcę,bo się będą ze mnie śmiać?
Jeśli będziesz tęsknić za Panem z całego serca nie tylko takich niespodzianek dożyjesz i nie takich zmian zrozumienia doświadczysz.Jest takich zwrotów w moim życiu bardzo dużo,ale tylko dlatego,że bardziej chcę ufać Jego Słowu,niż jakimś nawet podobającym mi się naukom.I nie wstydzę się przyznać do wcześniejszej głupoty i ślepoty duchowej.
Jednocześnie po drodze nazbierało się wiele spraw,których jestem pewny,że się nie zmienią i że co do nich mam właściwe zrozumienie.
Możesz więc sobie drwić i wyśmiewać,ale ja wiem od kogo dostałem dar Ducha,i smutno mi tylko,że tego nie rozumiesz.
Ale jak masz zrozumieć,kiedy w twoim życiu najpierw jest doktryna a potem człowiek a potem Jezus.
:cry:

Już cię pytałem 2 razy,ale nie odpowiadasz,więc spytam trzeci raz;
Czy narodziłaś się na nowo?
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-13, 23:32   

Nike
znaczy, ze ty nie mówisz językami?
jesli ktos nie mowi, to niech nie oskaża tych, co mówią.
Dla mnie takie skladanie swiadectwa o mówieniu językami wobec osób, ktore nie wiierzą w ten dar, albo go nie przyjmują z roznych powodów jest jak:

RZUCANIE PEREŁ PRZED WIEPRZE.
DAJCIE SOBIE SPOKÓJ KOCHANI BRACIA I SIOSTRY OCHRZCZENI W DUCHU ŚWIETYM.

Nie mozna rozmawiac ze ślepym o kolorach, ani z kims , kto przebywa w pierwszym wymierze, rozmawiac o wymiarze czwartym.

Na tym forum pełno jest dowodów na to, że tak się dzieje.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-01-14, 13:49   

adam napisał/a:
Wiesz co,Nike.Nabijasz się z czegoś o czym najmniejszego pojęcia nie masz.Niech ci Bóg wybaczy.
Dar języków jest jak najbardziej zgodnym z Biblią przeżyciem.Nikt nie będzie Bogu dyktował,kiedy ma ten dar zaniknąć.Ani ty,ani Russel,ani żaden inny człowiek.


Jeżeli ze mną rozmawiasz, to dlaczego Russella z grobu wywołujesz, pewnie te duchy które otrzymałeś tak na ciebie wpływają co? a jeżeli chodzi o dary kiedy mialy ustać to Biblia doskonale na ten temat sie wypowiada.

adam napisał/a:
eśli zarzucam jakiejś sekcie nieprawdę to tylko dlatego,że jestem pewny,że to jest nieprawda.Czy to dziwne,że umię czasem rozróżnić ziarno od plew?To przecież powinno być normalne w kościele.


Ja identycznie jestem pewna tego co mówię.

adam napisał/a:
Prosiłem mojego Pana Jezusa o chrzest w Duchu.Wg.ciebie to nie był Jezus tylko szatan podszywający się pod niego.
Cóż....,hmmmm.... niewiem jak ty,ale ja wolę zaufać bardziej Biblii niż człowiekowi.


prosiłeś swojego pana i otrzymałeś od niego to co chciałeś, ja nie mam nic przeciwko.

adam napisał/a:
Zresztą,jeśli potrafisz poważnie traktować wyliczenia Russela o piramidzie,a nie przyjmujesz Słowa Bożego o chrzcie w Duchu,to co mam myśleć o tobie?no co? ;-)


W tym wyliczeniu duchy nie zabierają głosu hehe. tylko mózg.

adam napisał/a:
Jeśli będziesz tęsknić za Panem


Za tym co daje dary języków, niestety tęsknić nie będę.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-01-14, 14:00   

CZEK0LADA napisał/a:
znaczy, ze ty nie mówisz językami?


Niestety droga czekoladko jeszcze nie, w ostatnim czasie nasiliły się te dary mówienia językami, chyba jednak zbliżamy się już do końca tego porządku na ziemi.

CZEK0LADA napisał/a:
jesli ktos nie mowi, to niech nie oskaża tych, co mówią.


Nawet bym nie zareagowała na ten post Adama, gdyby Adam z większą kulturą ze mną rozmawiał w innym wątku.,I zgadzam się z tobą czekolado nie oskarżajmy się, ale to dotyczy obydwie strony czyż się mylę?

CZEK0LADA napisał/a:
Nie mozna rozmawiac ze ślepym o kolorach,


Z tym też się zgadzam, lepiej w takim wypadku zastosować koloroterapię.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
adam

Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 217
Wysłany: 2007-01-14, 23:11   

Nike,a gdzie to Biblia mówi o ustaniu darów Ducha :?: :shock: Nie powołasz się chyba na 1Kor 13,10?Kontekst obala ten cieniutki argumencik.
No to jak z tym narodzeniem na nowo?
Pytanie jest czysto retoryczne,bo pewien jestem,że nie jesteś narodzona na nowo.Ajeśli nie,to nie dziwota,że Pisma nie rozumiesz.Noooo,jedynie jako literę.
Czekolada ma rację.Niema sensu pisać o takich rzeczach ludziom,którzy mają wzrok skierowany na sprawy przyziemne,choć piramidalne.
Ale też nie dla tych ten wątek założono,tylko na świadectwo dla dzieci Bożych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10