Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mapa
Autor Wiadomość
Musashi 

Wiek: 49
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 824
Wysłany: 2011-05-19, 01:16   

Jachu napisał/a:
Eutychus napisał/a:
Kości w dolinie, jak narazie obleczone są jedynie ciałem i ścięgnami, ale wszystko przed nami...


Ezechiel wymienia też skórę,jako wierzchnia powłokę ciała, a ta służy jako pierwsze zabezpieczenie ciała przed infekcjami z zewnątrz. Takim ciałem obescnie są siły obronne Izraela- IDF,które rolę zabezpieczająca pełnią. Jednakże prawdziwą obronę,a nawet błogosławieństwo osiągnie Izrael-Żydzi,gdy nastąpi zesłanie ducha na ten organizm,wówczas wszyscy poznają Pana,- Izrael jako pierwszy,a następnie reszta świata. To wydaje się być niezbyt odległym wydarzeniem. :-D


wspolczesne panstwo Izrael (zydzi),( ktory niewiele ma z narodem wybranym, a zydzi z penoscia nim nie sa), nigdy nie pozna jako pierwszy Pana, gdyz juz dawno temu inne narody poznaly go jako Pana. jachu, czy ty byles w snie hibernacyjnym, czy histori nie czytujesz brachu :)

Hardi napisał/a:
borixon napisał/a:
Czy istnieje w internecie, czy w jakiejś książce mapa miast odwidzonych przez Jezusa? Chciałbym taką mapę zobaczyć, choćby po to, żeby sprawdzić ile km przebył Jezus, gdzie skąd przechodził, i jak daleko (w km) było od miasta do miasta. Z góry dziękuję;)

Takie mapy są bez sensu, bo biblia nigdzie nie podaje dokładnego spisu miejsc w których był Jezus, tak samo jak nie podaje wszystkich cudów jakie dokonał. Więc takie mapy to co najwyżej mogą przedstawić miejsca o których wspominają cztery ewangelie, a nie wszystkie miejsca odwiedzane przez Jezusa.


trafna uwaga.
pozatym nie wiemy ile Jezus zrobil kilometrow miedzy 12 a 30 rokiem zycia, a mogl ich zrobic tysiace, podrozujac to tu to tam.

pozdrawiam
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-05-19, 06:31   

Musashi napisał/a:
pozatym nie wiemy ile Jezus zrobil kilometrow miedzy 12 a 30 rokiem zycia, a mogl ich zrobic tysiace, podrozujac to tu to tam.

pozdrawiam

Misja Jezusa trwała od trzydziestego roku życia.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-05-19, 06:39   

Musashi napisał/a:
wspolczesne panstwo Izrael (zydzi),( ktory niewiele ma z narodem wybranym, a zydzi z penoscia nim nie sa), nigdy nie pozna jako pierwszy Pana, gdyz juz dawno temu inne narody poznaly go jako Pana. jachu, czy ty byles w snie hibernacyjnym, czy histori nie czytujesz brachu :)

I co wynika z tego "poznania" przez inne narody?
Mamy już Raj na ziemi?
Rz 2:10 BT „Chwała zaś, cześć i pokój spotka każdego, kto czyni dobrze - najpierw Żyda, a potem Greka.”
Za 12:10 BT „Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję Ducha pobożności. Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym.”
Iz 2:3 BT „mnogie ludy pójdą i rzekną: Chodźcie, wstąpmy na Górę Pańską do świątyni Boga Jakubowego! Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami. Bo Prawo wyjdzie z Syjonu i słowo Pańskie - z Jeruzalem.”
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-05-19, 14:02   

Henryk napisał/a:
Musashi napisał/a:
pozatym nie wiemy ile Jezus zrobil kilometrow miedzy 12 a 30 rokiem zycia, a mogl ich zrobic tysiace, podrozujac to tu to tam.

pozdrawiam

Misja Jezusa trwała od trzydziestego roku życia.

Nikt nie twierdzi, że jest inaczej, ale temat jest ogólnie o mapie miast, które odwiedził Jezus, a nie o samych misjach 8-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Pallotyn 
Pallotyn

Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 26
Skąd: ze świata
Wysłany: 2011-06-04, 14:41   USUNCIE HARDIEGO Z FUNKCJI MOREDATORA

Hardi napisał/a:
moja teściowa jest już u Pana

z tego co ja wiem to napisano w
Koheleta 9:5 ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie...
10 Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił!
Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.
Jak ona po śmierci tam poszła skoro w piśmie piszą , że się nie da?




Pallotyn
Pallotyn

Dołączył: Wczoraj 11:57
Posty: 29
Skąd: ze świata


Wysłany: Dzisiaj 15:18
Pallotyn


Wysłany: Dzisiaj 14:02

Hardi napisał/a:
moja teściowa jest już u Pana
z tego co ja wiem to napisano w Koheleta 9:5 ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie... 10 Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz. Jak ona po śmierci tam poszła skoro w piśmie piszą , że się nie da?

Od: Hardi Do: Pallotyn Wysłany: Dzisiaj 14:30 Temat: przeniosłem post do nowego tematu http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=5481 tam chętnie mogę podyskutować

Pallotyn Pallotyn

Z nikim kto jest sędzią we własnej sprawie nie dyskutuje się. BYE Jak ci nie wstyd?

Hardi

Wysłany: Dzisiaj 14:47

czy możesz wyjaśnić o co ci chodzi w tym drugim poście, bo nie rozumiem... sędzia we własnej sprawie? jaka sprawa tutaj jest? kto ci każe dyskutować z kimkolwiek?
Wysłany: Dzisiaj 14:51

Hardi napisał/a:
czy możesz wyjaśnić o co ci chodzi w tym drugim poście, bo nie rozumiem... sędzia we własnej sprawie? jaka sprawa tutaj jest? kto ci każe dyskutować z kimkolwiek?

Przeniesiono mój post gdzieś tam z propozycją podyskutowania więc napisałem , co napisałem.

Wysłany: Dzisiaj 14:52
to forum to jakieś zbiorowisko oszołomów?

Hardi
A2J chrześcijanin KZ


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 3561
Skąd: Norwegia

Wysłany: Dzisiaj 14:58

przeniosłem post do nowego tematu bo pisałeś nie na temat, więc w czym problem? to żadne sędziowanie we własnej sprawie, ale robienie to co należy do moderatora... skoro odpisałeś na moje słowa to chyba chcesz rozmawiać? jeśli nie chcesz ze mną rozmawiać to porostu nie odpisuj na moje posty, tym bardziej, że nie były to słowa skierowane bezpośrednio do ciebie... proste... oszołomstwo to Ty teraz czynisz a tym czasem, te offtopicowe posty lecą do kosza

Kto jest uprawniony do tego by Hardiemu odebrać przywilej moderowania?
 
 
Pallotyn 
Pallotyn

Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 26
Skąd: ze świata
Wysłany: 2011-06-04, 14:42   Usuncie Hadriego z funkcji moderatora

Hardi napisał/a:
moja teściowa jest już u Pana

z tego co ja wiem to napisano w
Koheleta 9:5 ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie...
10 Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił!
Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.
Jak ona po śmierci tam poszła skoro w piśmie piszą , że się nie da?




Pallotyn
Pallotyn

Dołączył: Wczoraj 11:57
Posty: 29
Skąd: ze świata


Wysłany: Dzisiaj 15:18
Pallotyn


Wysłany: Dzisiaj 14:02

Hardi napisał/a:
moja teściowa jest już u Pana
z tego co ja wiem to napisano w Koheleta 9:5 ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie... 10 Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz. Jak ona po śmierci tam poszła skoro w piśmie piszą , że się nie da?

Od: Hardi Do: Pallotyn Wysłany: Dzisiaj 14:30 Temat: przeniosłem post do nowego tematu http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=5481 tam chętnie mogę podyskutować

Pallotyn Pallotyn

Z nikim kto jest sędzią we własnej sprawie nie dyskutuje się. BYE Jak ci nie wstyd?

Hardi

Wysłany: Dzisiaj 14:47

czy możesz wyjaśnić o co ci chodzi w tym drugim poście, bo nie rozumiem... sędzia we własnej sprawie? jaka sprawa tutaj jest? kto ci każe dyskutować z kimkolwiek?
Wysłany: Dzisiaj 14:51

Hardi napisał/a:
czy możesz wyjaśnić o co ci chodzi w tym drugim poście, bo nie rozumiem... sędzia we własnej sprawie? jaka sprawa tutaj jest? kto ci każe dyskutować z kimkolwiek?

Przeniesiono mój post gdzieś tam z propozycją podyskutowania więc napisałem , co napisałem.

Wysłany: Dzisiaj 14:52
to forum to jakieś zbiorowisko oszołomów?

Hardi
A2J chrześcijanin KZ


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 3561
Skąd: Norwegia

Wysłany: Dzisiaj 14:58

przeniosłem post do nowego tematu bo pisałeś nie na temat, więc w czym problem? to żadne sędziowanie we własnej sprawie, ale robienie to co należy do moderatora... skoro odpisałeś na moje słowa to chyba chcesz rozmawiać? jeśli nie chcesz ze mną rozmawiać to porostu nie odpisuj na moje posty, tym bardziej, że nie były to słowa skierowane bezpośrednio do ciebie... proste... oszołomstwo to Ty teraz czynisz a tym czasem, te offtopicowe posty lecą do kosza

Kto jest uprawniony do tego by Hardiemu odebrać przywilej moderowania?
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-04, 14:42   

nie spamuj!
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-06-04, 14:43   

Pallotyn - jeśli ten post będziesz kopiował we wszystkich tematach to zostaniesz zablokowany
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Pallotyn 
Pallotyn

Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 26
Skąd: ze świata
Wysłany: 2011-06-04, 14:49   

Hardi nie będzie moderatorem albo to forum zostanie zablokowane

Iwonko
 
 
Pallotyn 
Pallotyn

Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 26
Skąd: ze świata
Wysłany: 2011-06-04, 14:50   

bartek212701 napisał/a:
nie spamuj!

Będę spamował dopóki temu durniowi ktoś nie odbierze funkcji moderatora
 
 
Berian 
Student Biblii


Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 686
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-06-04, 19:11   

Pallotyn napisał/a:
Będę spamował dopóki temu durniowi ktoś nie odbierze funkcji moderatora
:aaa:
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-06-04, 19:14   

Spokojnie. Pallotyn jest już zbanowany.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-06-12, 12:18   

i .... zablokował forum?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-06-12, 19:17   

Ciekawe... Chwilowy błąd serwera czy też może kostek zlikwidował swoje forum?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-06-15, 06:38   

Pewnie tak
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10