Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy Bóg objawił swoje imię?
Autor Wiadomość
ewa.lipka 


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Gru 2008
Posty: 245
Skąd: Anglia/bez angielskiego
Wysłany: 2008-12-24, 17:25   

Tak jak Bobo mam dylemat z objawieniem imienia Bożego, gdy się podaje taki zestaw wersetów.
Znając nauki nowotestamentalne, to możemy zauważyć, że zostało "coś" objawione, co wcześniej nie było objawione, a mianowicie: Chrystus.
Chrystus jako głowa i ciało. I pierwociną Chrystusa jest Jezus, który jest imieniem Bożym, bo tylko dzięki Niemu mamy przystęp do Ojca.
Czyli Jezus gdy mówi o objawieniu imienia Bożego, Ojca, to mówi o sobie jako o pierwocinie wszystkiego, że w Nim ma być wszystko pojednane dla Boga.

Może po krótce coś takiego ja bym to widziała. :oops:
_________________
Pozdrowionka. :-D

Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2008-12-24, 17:43   

ewa.lipka napisał/a:
Tak jak Bobo mam dylemat z objawieniem imienia Bożego, gdy się podaje taki zestaw wersetów.
Znając nauki nowotestamentalne, to możemy zauważyć, że zostało "coś" objawione, co wcześniej nie było objawione, a mianowicie: Chrystus.
Chrystus jako głowa i ciało. I pierwociną Chrystusa jest Jezus, który jest imieniem Bożym, bo tylko dzięki Niemu mamy przystęp do Ojca.
Czyli Jezus gdy mówi o objawieniu imienia Bożego, Ojca, to mówi o sobie jako o pierwocinie wszystkiego, że w Nim ma być wszystko pojednane dla Boga.

Może po krótce coś takiego ja bym to widziała. :oops:



EMET:
Przyznam, że nie rozumiem zdania: "I pierwociną Chrystusa jest Jezus".

Rozumiem natomiast wysłowienie: "Jezus, który jest imieniem Bożym", lecz... się nie zgadzam z takim postawieniem sprawy.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
ewa.lipka 


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Gru 2008
Posty: 245
Skąd: Anglia/bez angielskiego
Wysłany: 2008-12-24, 22:22   

Cytat:
EMET:
Przyznam, że nie rozumiem zdania: "I pierwociną Chrystusa jest Jezus".
Wiesz EMET, bo ja chyba wierzę w Boga Chrystusa, że wszyscy z ludzie, którzy wytrzymają próbę i będą w Chrystusie, będą jednością Bożą, tzn. będą jednym olbrzymim Bogiem,
tak jak Ojciec i Syn jest Bogiem. Pierwszym z ludzi jest Jezus i tym samym jest pierwociną Chrystusową, pierwszy/pierworodny w Chrystusie.
Nie wiem, mogę się mylić, ale narazie zbieram swoje myśli/spostrzezenia.

Cytat:
EMET:
Rozumiem natomiast wysłowienie: "Jezus, który jest imieniem Bożym", lecz... się nie zgadzam z takim postawieniem sprawy.
Ja wierzę narazie w dwie osoby Boskie: w Ojca i Syna, żeby dotrzeć do Ojca, trzeba przyjść do Syna i Go uwielbić, tak jak Ojca, bo jest to wola Ojca, aby Syn był tak uwielbiony jak Ojciec.
Bóg Syn przyprowadza ludzi do Boga Ojca, bo Jezus jako Bóg-Człowiek zszedł na ziemię aby nas wybawić z grzechu, żaden inny Bóg tego nie uczynił, tylko Jezus, Słowo/Logos i dlatego On jest Tym jednym Prawdziwym Bogiem, przez którego mamy przystęp do Bożej Chwały i po zwycięstwie ludzi tak jak Jezus staną się Chrystusem, jako również Boże Ciało, bo członki Bożego Ciała nie są Bogiem?
>>> 1 Kor. 2:9 (BW)
9. Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. <<<

A i jeszcze jedno pomimo, że narazie jest dwie Postaci Boskie, to tworzą jedną charmonijną całość, Jednego przepięknego zgodnego Boga, tak jak powinno być w małżeństwie: wola męża powinna być wolą żony, a wola żony powinna być wolą męża, tylko, że u ludzi wola powinna być, a u Boga Wola jest taka sama.
Wola Ojca nie kłóci się z wolą Syna, a Wola Syna nie kłóci się z wolą Ojca i tym tworzą Jednego Ducha Świętego.
Kto poddaje się pod ich wolę też się staje częścią Ducha Świętego. :oops:
_________________
Pozdrowionka. :-D

Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.
 
 
Al Mudrasim 
Ja Jestem


Wyznanie: własnowierca
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 1177
Wysłany: 2008-12-25, 11:54   

Dziecko Boga jest Bogiem :-D .
_________________
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2011-04-07, 17:38   

Bóg objawił swoje imię Mojżeszowi..
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2011-05-02, 02:12   

Wiele przemawia za tym że potem było prawo do wymawiania częstego.
 
 
Paul

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 155
Wysłany: 2011-05-02, 10:06   

Imię Boga znane od początku:

Rdz 4:1
I współżył Adam ze swoją żoną Ewą. A ona poczęła i urodziła Kaina. I powiedziała: Otrzymałam mężczyznę dzięki Jahwe!


Wszechmocny Ojciec objawił Mojżeszowi znaczenie imienia,osobowość Boga kryjącego się pod tym imieniem, przecież Izraelici znali imię swego jedynego Boga.
Mojżesz gdy ujrzał chwałę Jahwe:


Wjs 34:5 Jahwe zstąpił w obłoku, a Mojżesz stanął tam przy Nim i wzywał Jahwe po imieniu.

wtenczas poznał Boga, gdyż On objawił mu kim jest:

Wjs 34:6,7 Wtedy Jahwe przeszedł przed nim i zawołał: Jahwe jest Bogiem miłosiernym i łaskawym, cierpliwym, pełnym życzliwości i wierności. On darzy życzliwością tysiączne pokolenia, przebacza winy, przeniewierstwa i grzechy, lecz nie pozostawia ich bez kary, dochodząc win ojców na synach i wnukach do trzeciego i czwartego pokolenia.



Gdyby mojżesz przyszedł do Egiptu i powiedział że przysłał go Bóg, lub Pan to cóż by znaczyło to dla Izraelitów którzy lata przebywali w niewoli?
Jakby powiedział że JHWH także mało im mówiło ale znaczenie Tego Imienia które mówi że jest Bogiem żywym mogącym zrobić co tylko zechce, nawet wyprowadzić cały naród z niewoli. Pomyślcie CAŁY NARÓD! Jaki Bóg oprócz JHWH potrafiłby wyprowadzić Z NIEWOLI CAŁY NARÓD?

Zresztą imię nie było dawniej tylko imieniem ale odzwierciedlało osobowość osoby noszące dane imię tak jak Bóg zmienił imię Abramowi na Abraham.


Wjs 3:14
Bóg odrzekł Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM! I dodał: Tak odpowiesz synom Izraela: "JESTEM przysłał mnie do was". (BP)
Tedy rzekł Bóg do Mojżesza: Będę który Będę. I rzekł: Tak powiesz synom Izraelskim: Będę posłał mię do was. (BG)
Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: „OKAŻĘ SIĘ, KIM SIĘ OKAŻĘ”. I dodał: „Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: ‚OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was’”. (NW)

Różne tłumaczenia objawionego imienia, co ogólnie znaczy że Dla Boga nie ma NIC NIEMOŻLIWEGO, że spełnia wszystko co zapowie, że jest żywy, prawdziwy.
To tak w wielkim skrócie. Więc imię Boga nie jest tylko Imieniem wymawianym ale ma głębsze znaczenie i każdy kto Wzywa Imię naszego Ojca musi znać co ono oznacza, żeby wiedzieć z jaką osobą ma się do czynienia i wierzyć w Imię Ojca naszego że on zawsze urzeczywistnia to co zechce.
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2011-05-03, 13:11   

Wydaje się że tłumaczenie "będący" jest odpowiednie
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-03, 20:34   

ewa.lipka napisał/a:

A i jeszcze jedno pomimo, że na razie jest dwie Postaci Boskie, to tworzą jedną charmonijną całość, Jednego przepięknego zgodnego Boga, tak jak powinno być w małżeństwie: wola męża powinna być wolą żony, a wola żony powinna być wolą męża, tylko, że u ludzi wola powinna być, a u Boga Wola jest taka sama.
Wola Ojca nie kłóci się z wolą Syna, a Wola Syna nie kłóci się z wolą Ojca i tym tworzą Jednego Ducha Świętego.
Kto poddaje się pod ich wolę też się staje częścią Ducha Świętego. :oops:


syn uczy się od Ojca nie odwrotnie
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-03, 20:36   

Al Mudrasim napisał/a:
Dziecko Boga jest Bogiem :-D .

jest Królem królów i Panem panów
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 06:44   

Anowi napisał/a:
Al Mudrasim napisał/a:
Dziecko Boga jest Bogiem :-D .

jest Królem królów i Panem panów


Cytat:
Al Mudrasim napisał/a:
Dziecko Boga jest Bogiem :-D .

jest Królem królów i Panem panów



Urlop masz Anowi?

pozdrawiam
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-04, 07:30   

wytyrałam sobie nadgodzinami - wolność
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 07:31   

Anowi napisał/a:
wytyrałam sobie nadgodzinami - wolność


No i teraz "szalejesz", odpocznij sobie, dobrze ci zrobi.

pozdrawiam
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-04, 07:38   

wezmę sobie Twoje słowa do serca :oops:
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
din 

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 2289
Wysłany: 2011-06-15, 22:26   

Imię zostało objawione w słusznym czasie. Wtedy jak była pora.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10