Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O Buddyzmie
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2011-04-12, 00:14   

lkowal4 napisał/a:
Do wszystkich chrześcijan: Módlmy się za buddystów gdyż są dziećmi Bożymi.Błogosławmy ich rodziny i żywota w imieniu Jezusa Chrystusa.


Bez obaw, w samej Japonii jest ponad 200 tysięcy aktywnych głosicieli Dobrej Nowiny, a z dnia na dzień ciągle ich przybywa, Jehowa nie pozwoli by w dniu jego gniewu zginął choć jeden sprawiedliwy.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-04-12, 00:14   

lkowal4 napisał/a:
Do wszystkich chrześcijan: Módlmy się za buddystów gdyż są dziećmi Bożymi.Błogosławmy ich rodziny i żywota w imieniu Jezusa Chrystusa.

Nie są dziećmi Bożymi bo czczą inne bóstwa, a nie Boga, muszą się nowonarodzić. Polecam książkę "Śmierć guru" Rabi. R. Maharaj. Autor jest hindusem, wywodzi się z rodziny guru, jego dziadek był guru, ojciec i on sam przez wiele lat. Dzisiaj jest nowonarodzonym chrześcijaninem.

_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2011-04-12, 00:30   

Hardi napisał/a:
"Śmierć guru" Rabi. R. Maharaj. Autor jest hindusem, wywodzi się z rodziny guru, jego dziadek był guru, ojciec i on sam przez wiele lat. Dzisiaj jest nowonarodzonym chrześcijaninem.


Czyli nic się nie zmieniło, równie dobrze mógłby byś ateistą.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-04-12, 01:02   

Arius napisał/a:
Hardi napisał/a:
"Śmierć guru" Rabi. R. Maharaj. Autor jest hindusem, wywodzi się z rodziny guru, jego dziadek był guru, ojciec i on sam przez wiele lat. Dzisiaj jest nowonarodzonym chrześcijaninem.


Czyli nic się nie zmieniło, równie dobrze mógłby byś ateistą.

Tym razem już przesadziłeś :-(
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2011-04-12, 01:05   

Hardi napisał/a:
Arius napisał/a:
Hardi napisał/a:
"Śmierć guru" Rabi. R. Maharaj. Autor jest hindusem, wywodzi się z rodziny guru, jego dziadek był guru, ojciec i on sam przez wiele lat. Dzisiaj jest nowonarodzonym chrześcijaninem.


Czyli nic się nie zmieniło, równie dobrze mógłby byś ateistą.

Tym razem już przesadziłeś :-(


To się okaże.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-04-12, 01:50   

Arius na miniczacie napisał/a:
tobie wolno nabijac sie z hinduistycznego guru

1. hinduistyczni guru nie opierają się na biblii, nawet jej nie uważają za natchnione słowo Boże
2. hinduistyczni guru czczą inne bóstwa do czego sami się przyznają (żadna nowość)
3. hinduistyczni guru nie uważają się za dzieci Boże, niektórzy z nich uważają się za bogów

więc nie napisałem niczego niezgodne z prawdą i nie ma żadnego nabija
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
kwant 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 1213
Wysłany: 2011-04-12, 16:03   

Hardi napisał/a:
Arius napisał/a:
Hardi napisał/a:
"Śmierć guru" Rabi. R. Maharaj. Autor jest hindusem, wywodzi się z rodziny guru, jego dziadek był guru, ojciec i on sam przez wiele lat. Dzisiaj jest nowonarodzonym chrześcijaninem.


Czyli nic się nie zmieniło, równie dobrze mógłby byś ateistą.

Tym razem już przesadziłeś :-(

Za taką wypowiedź banera?!
Ale masz Hardi skołatane nerwy. Toż tym sposobem zostaną ci tylko klakierzy. Chyba że ci o to chodzi...
_________________
7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim.
8 Wszystko to jest początkiem dręczących boleści.
Mat.24:7,8; NW
 
 
Royjan 

Wiek: 47
Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-02, 00:45   

Zawsze słyszalam, że buddyzm to nie religia, a system filozoficzny...

Czytaliście może "Siddharthe" Hermana Hesse?


Co do medytacji, to bardzo ważna dla mnie praktyka religijna, medytacja ma silne korzenie takze w Kościele, tylko szkoda, ze troche malo sie o tym mówi.

Słyszeliście moze o spotkaniach medytacyjnych w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu? Przyjezdza tam takze wielu buddystów :)
 
 
Royjan 

Wiek: 47
Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-02, 00:59   

Hardi napisał/a:
Nie są dziećmi Bożymi bo czczą inne bóstwa, a nie Boga, muszą się nowonarodzić.
Może dla Cienie nie są....

jednak mowimy o religii (teraz przeskakuje na hinduizm, bo sie troche zamieszało. Hinduizm i buddyzm to dwa kompletnie rózne systemy, to chyba jasne) która ma tysiące lat więcej od chrześcijaństwa, więc miejmy w sobie nieco szacunku dl ajej odmienności i moze zostawmy lwestie zbawiania Bogu.

Chyba czas napisać cos od siebie. Jestem katoliczką nie tylko z urodzenia, ale i z wyboru, a mój mąż jest hinduistą. Bralismy ślub jednostronny, mąż przysięgał takze na Boga, bo w niego wierzy, choc inaczej. Ja nie nawracam jego, a on mnie...modlimy sie razem, medytujemy...
Nie moglabym funkcjonowac w tym związku, jesli caly czas przyświecala by mi myśl, z emój mąż nie będzie zbawiony (zreszta on i tak wierzy w reinkarnację ;) )

Hardi, jasne jest, ze kazdy konwertyta będzie krytykował swój poprzedni system religijny, bo inaczej jego konwersja nie miała by sensu i siły

Nie potrafie jednak zgadzać sie na twierdzeinie, że ci inni (niezaleznie o jakiej religi, czy systemie mówimi) nie są dziećmi Bożymi. Każdy jest dzieckiem Boga, bo to Bóg stworzył swiat, nie każdy jednak idzie do Boga ta sama drogą.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-05-02, 01:19   

Lubiń?

A co poniżej, każdy człowiek jest w innym miejscu, ma inne sumienie i warunki w jakich żyje. W sensie chrześcijańskim dzieckiem Bożym można się stać za sprawą ponownego narodzenia, tak jak ja pojmuję . Dotyczy to 'obmycia' z grzechu, i narodzenia z Ducha. Nie wszyscy są świadomi tego, nawet niektórzy chrześcijanie. Jezus przedstawił tą zasadę gdy jeszcze chrześcijaństwo- słowo takie nie istniało. Zasada ta obejmuje jednak cały świat. Świadomość tego może pomóc zrozumieć, ale nie załatwi sprawy. Tak więc niektórzy z chrześcijaństwa idą na potępienie, a niektórzy 'niechrześcijanie' ku zbawieniu.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Royjan 

Wiek: 47
Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-02, 01:37   

leszed napisał/a:
Lubiń?
tak Lubiń, powiat Kościański
http://www.benedyktyni.net/

leszed napisał/a:
Tak więc niektórzy z chrześcijaństwa idą na potępienie, a niektórzy 'niechrześcijanie' ku zbawieniu.
zgadzam sie całkowicie

leszed napisał/a:
W sensie chrześcijańskim dzieckiem Bożym można się stać za sprawą ponownego narodzenia, tak jak ja pojmuję . Dotyczy to 'obmycia' z grzechu, i narodzenia z Ducha.

Ja miałam na myśli "dzieciestwo Boże" z samego faktu bycia człowiekiem, na te ziemi... Bóg jest stwórcą, Bóg jest ojcem... w takim razie każdy jest dzieckiem Boga w sposób naturalny

Co oczywiście nie wyklucza możliwości róznego interpretowakt tego faktu, w róznych religiach...
 
 
ras2czy 
out of babilon

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Galicja
Wysłany: 2011-05-03, 09:15   

Co prawda, buddyzm to nie hinduizm,ale wywodzi się z niego (dokładniej z Sziwaizmu), więc pociągnę troszkę ten temat.

Hardi napisał/a:
1. hinduistyczni guru nie opierają się na biblii, nawet jej nie uważają za natchnione słowo Boże

Hinduistyczni guru moze się nie opierają na Biblii, bo mają sporo swoich ksiąg, ale biblii raczej nie odrzucają, często akceptują ją jako Święta Księgę a Jahszuę jako za jednego z boskich awatarów.


Hardi napisał/a:
2. hinduistyczni guru czczą inne bóstwa do czego sami się przyznają (żadna nowość)

A jakie bóstwa czczą chrześcijanie?Myślałem, że Najwyższego BOga? Wielu ulega takiej propagandzie, że hinduizm to pogańska religia, ale u nich istenieje pojęcie Boga Najwyżeszgo i jest ono przedmiotem dużo ciekawszych dyskusji niż w chrześcijaństwie (czy Bóg jest osobą czy tez bytem bezosobowym, jak wygląda nasza relacja z nim - oni akceptują to, że jesteśmy na boskie podobieństwo)

Hardi napisał/a:
3. hinduistyczni guru nie uważają się za dzieci Boże, niektórzy z nich uważają się za bogów

Jahszua nas wszystkich nazwał bogami...
hindusityczni guru uważają się za dziecie boże.

Sporo jakiśtakich powierzchownych informacji w tym poście Hardi, które przeszkadzają w wyrobieniu sobie prawdziwego obrazu hinduzimu.
Przez to dochodzi potem do nieporozumień pomiedzy dziećmi bożymi.
_________________
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym
 
 
Bariel 
Wolnomyśliciel


Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 675
Wysłany: 2012-08-11, 09:09   

Mam raczej negatywny stosunek do buddyzmu. Nie chodzi mi tu nawet o kwestie teologiczne (nie wierzą w Boga i Jezusa), ale same założenia tej religii. Jest to bowiem w gruncie rzeczy egoistyczna wiara, która stawia przed wiernymi cel osiągnięcia Nirwany i ucieczki z tego świata, stąd poprzez całkowite jego odrzucenie jest to wyznanie aspołeczne, podobnie jak wiele nurtów gnostyckich. Że w późniejszych czasach doktryna buddyjska stała się nieco bardziej ziemska, zawdzięczamy głównie jego zeświecczeniu się.
_________________
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)
 
 
Anagami 

Wyznanie: Buddyzm Diamentowej Drogi
Wiek: 28
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-09-30, 19:21   

Jeśli ktoś jest zainteresowany buddyzmem to zapraszam na strony:

http://amitaba.republika.pl/

http://www.buddyzmwprost.com.pl/

http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/index.php

Przestudiowanie wszystkich zagadnień i nauk jest bardzo długie i wymaga skupienia a przede wszystkim oczyszczenia umysłu z swoich twardych filtrów światopoglądu i oceny tylko tak zobaczycie prawdziwą mądrość i przekaz buddyzmu który jest uniwersalny.
_________________
"Jesteśmy kształtowani przez nasze myśli. Jesteśmy tym, czym one są. Gdy umysł jest niezmącony, przychodzi szczęście i podąża za nami jak cień."-Gautama Budda
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-09-30, 20:55   

Anagami napisał/a:
Jeśli ktoś jest zainteresowany buddyzmem to zapraszam na strony...


A ja na polski serial Siła wyższa: http://www.tvp.pl/seriale/komediowe/sila-wyzsza .
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11