Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KBWCH
Autor Wiadomość
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-17, 22:41   

leszed napisał/a:
Byłem nieraz w KBWCH przy okazji podróży. Swoboda - tak. Duch św.? Zależy od tamtejszych ludzi i od samego DŚ oczywiście. Nie jestem tu czarno biały w ocenach. Co do przypadku Nike, nie dziwi mnie to z pewnego jednego powodu - uważa zapewne iż u siebie (nie pamiętam gdzie i czy wiadomo gdzie) jest jej lepiej. I ma w sumie do tego prawo. Poznałem wielu różnych protestantów, są na tyle różni co niezależni. Uważam to za wartość, nie przytyk. To samo założenie dotyczy KBWCH choć myślę w Polsce są młodsi niż mój starz wiary. Anioł lub diabeł tkwi zawsze w szczegółach.

Pozdrawiam


Mógłbyś rozszerzyć pojęcie ", są na tyle różni co niezależni"? Zastanawiam się jak u protestantów, czy raczej różnych 'jednot', objawia się owa różnorodność w niezależności. Czy chodzi o niezależność osobowości poszczególnych członków, czy też mówisz o niezależności co do poglądów na sprawy biblijne?
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-01-18, 12:25   

SUB napisał/a:
leszed napisał/a:
Byłem nieraz w KBWCH przy okazji podróży. Swoboda - tak. Duch św.? Zależy od tamtejszych ludzi i od samego DŚ oczywiście. Nie jestem tu czarno biały w ocenach. Co do przypadku Nike, nie dziwi mnie to z pewnego jednego powodu - uważa zapewne iż u siebie (nie pamiętam gdzie i czy wiadomo gdzie) jest jej lepiej. I ma w sumie do tego prawo. Poznałem wielu różnych protestantów, są na tyle różni co niezależni. Uważam to za wartość, nie przytyk. To samo założenie dotyczy KBWCH choć myślę w Polsce są młodsi niż mój starz wiary. Anioł lub diabeł tkwi zawsze w szczegółach.

Pozdrawiam


Mógłbyś rozszerzyć pojęcie ", są na tyle różni co niezależni"? Zastanawiam się jak u protestantów, czy raczej różnych 'jednot', objawia się owa różnorodność w niezależności. Czy chodzi o niezależność osobowości poszczególnych członków, czy też mówisz o niezależności co do poglądów na sprawy biblijne?
Jako ktoś jednak z zewnątrz mogę ledwo co pod KBWCH miarodajnie pisać. Protestanci nawet nie zawsze siebie nimi nazywają. Pierwszy post pokazuje mniej więcej o co im chodzi, oprócz tego napewno zależy im również na innych rzeczach.
I to i to tzn członkowie zborów indywidualnie mogą być bardzo różni oraz w jakimś zakresie mogą różnić się co do doktryny. Napewno Biblia ich interesuje bardzo, na tyle by o niej mówić stale, cytować i próbować się umiejscawiać z nią z własnymi poglądami.
Naturalną rzeczą jest to iż patrząc globalnie zborownicy na całym świecie będą się bardzo różnić od siebie nawet nazywając siebie tak samo. Co do Boga, zawsze rozpatruje każdy przypadek ludzki i potem wspólnoty osobno. Pytanie czy zniszczenie dosięgłoby napewno Sodomy gdyby nie wstawiennictwo Abrachama? Albo czy napewno zginąłby Izaak? Można się w to wgłębiać, jednak Bóg czuwa nad swoimi prawdziwymi dziećmi. Każdy człowiek jest ważny niezależnie od tego jak sam siebie nazywa.
Stare organizacje kościelne często mają rozbudowane wewnętrzne prawo. Jest ich dużo, poza tym historycznie nawiązują do swych ojców. Jeśli są rozrzuceni po różnych kontynentach, często łączy ich i tak np. język, kultura i ciągle chcą siebie ubogacać wzajemnie doświadczeniami. Charyzmatycy różnych denominacji nawiązują do kilkudziesięcioletnich 'tradycji' swoich ojców bardziej na ogół niż do wcześniejszych. Z drugiej strony trzyma ich ujednolicanie sama Biblia nie mówiąc o Duchu. Można mówić o błędach wśród nich, nas, jak wszędzie. Tyle, że z mówienia powinny wypływać w skutkach pozytywne czyny. Nowe kościoły, ludzie w nich mają świadomość wielości i ogromnej różnorodności we wcześniejszym i obecnym chrześcijaństwie czasem bardziej pokazują się publicznie pomagając niewierzącym mającym uwierzyć jeszcze jedną alternatywę. Poza sektami, których nie zaliczę do protestantyzmu, panuje wolność wyboru wśród protestantów. Nawet stare kościoły siłą nie zmuszą swoich dzieci, poza jakimś oczywiście marginesem. Złe jest jedynie to tu to tam rozrywanie dobrych ludzkich więzi, to są jednak przypadki indywidualne małych schizm. Jednak nawet tam łatwiej się odnaleźć takim osamotnionym ludziom w wyborze wspólnoty nieobwarowanej warunkami wstępnymi i nadmierną ilością wymaganych przykazań. Poganie przy soborze w Jerozolimie otrzymali niewiele zakazów w Dziejach Apostolskich. Resztę podtrzymywała w dużym stopniu ich już wypracowana etyka. Często słyszy się w listach do zborów składających się z mieszanych z pogan i żydów zakazy będące ciągiem dalszym dekalogu bez specjalnych uzasadnień albo odwołuje się autor np. do kodeksu postępowania ogólnie przyjętego. Mówię tutaj jedynie o części zagadnienia. U protestantów króluje pogląd o konieczności nawrócenia, bezpośrednio dostępnej do Boga modlitwie, o chrzcie i wieczerzy o czym możnaby długo. Co do tego typu rozwinięcia wolałbym w poście 'protestantyzm' dla porządku.
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-18, 12:38   

leszed napisał/a:
Jako ktoś jednak z zewnątrz mogę ledwo co pod KBWCH miarodajnie pisać. (...)


Dziękuję leszed, za przedstawienie mi swojego zdania.
Postaram się rozpatrywać swoje poglądy także i pod tym, przedstawionym przez Ciebie kontem. Mam nadzieję, że przyniesie mi to lepsze zrozumienie wypowiedzi innych forumowiczów kościołów protestanckich.

Podrawiam
SUB
 
 
Fedorowicz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 713
Wysłany: 2011-03-21, 18:13   

agneess napisał/a:
U nas w kościele jest duża swoboda jeśli chodzi o uwielbienie,każdy robi to co DŚ mu podpowiada... :-D
Ciekawi mnie dlaczego Nike więcej nie chce pójść do kościoła protestanckiego gdzie modlą się językami?
Czy można zapytać ,jak wygląda nabożeństwo w Kościele Bożym w Chrystusie ? Pozdrawiam.
_________________
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.
 
 
krzysiek_enoch

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 200
Wysłany: 2011-03-22, 09:25   

Fedorowicz napisał/a:
agneess napisał/a:
U nas w kościele jest duża swoboda jeśli chodzi o uwielbienie,każdy robi to co DŚ mu podpowiada... :-D
Ciekawi mnie dlaczego Nike więcej nie chce pójść do kościoła protestanckiego gdzie modlą się językami?
Czy można zapytać ,jak wygląda nabożeństwo w Kościele Bożym w Chrystusie ? Pozdrawiam.
Byłem kiedyś kilka razy.
"Wygląda" zwyczajnie: śpiew uwielbienia, modlitwa, kazanie.
Tak, jak i w innych ewangelikalnych zborach.

Wygląd nabożeństwa jakiegokolwiek wyznania nie ma tak naprawdę wiekszego znaczenia. Czy będzie to "luz i spontan" czy będzie to powaga i śpiew ze starych spiewników czy nawet coś w rodzaju liturgii. Moim zdaniem są to sprawy trzeciorzędne.
Moim zdaniem liczy się wiara i "spełnianie woli Ojca, który jest w niebie".
_________________
http://unitarianin.wordpress.com
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-03-22, 12:40   

krzysiek_enoch napisał/a:
Wygląd nabożeństwa jakiegokolwiek wyznania nie ma tak naprawdę wiekszego znaczenia. Czy będzie to "luz i spontan" czy będzie to powaga i śpiew ze starych spiewników czy nawet coś w rodzaju liturgii. Moim zdaniem są to sprawy trzeciorzędne.
Moim zdaniem liczy się wiara i "spełnianie woli Ojca, który jest w niebie".

Bardzo dobre i mądre słowa.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-03-22, 12:46   

Czy w Gdańsku jest zbór KBWCH? Chciałabym kupić śpiewnik z nutami, jakoś nie potrafię dotrzeć do Zboru.
jeżeli wiecie to proszę i info. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
krzysiek_enoch

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 200
Wysłany: 2011-03-22, 12:54   

nike napisał/a:
Czy w Gdańsku jest zbór KBWCH? Chciałabym kupić śpiewnik z nutami, jakoś nie potrafię dotrzeć do Zboru.
jeżeli wiecie to proszę i info. :-D
chyba nie ma
http://www.kbwch.pl/zbory--spotkania.html

ale wiem, że są baptysci
http://gdansk.baptysci.pl
_________________
http://unitarianin.wordpress.com
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-03-22, 13:01   

Ja tez wiem,ze są Baptyści i to blisko mnie :-D Macie te same śpiewniki? Bo ja mam stary śpiewnik Baptystów Głos wiary Pamiętam jeszcze, ze szkółki niedzielnej wiele pieśni dla dzieci z tego śpiewnika. ojej jak się rozmarzyłam, już nawet nie pamiętam kiedy to było, tylko wiem ,ze było hehehe :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
krzysiek_enoch

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 200
Wysłany: 2011-03-22, 13:10   

nike napisał/a:
Macie te same śpiewniki?
Ja nie jestem baptystą :)
a śpiewniki? poza tym tradycyjnym "Głosem wiary" to pewnie są podobne. Wydaje mi sie, że sporo zborów korzysta z "Piesni nowego życia" http://www.agape.kz.pl/9601.html (w tej wersji chyba są nuty) Pewnie baptyści też.
_________________
http://unitarianin.wordpress.com
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-03-22, 13:13   

krzysiek_enoch, Dzięki Krzysiu sprawdzę. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
krzysiek_enoch

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 200
Wysłany: 2011-03-22, 13:21   

nike napisał/a:
krzysiek_enoch, Dzięki Krzysiu sprawdzę. :-D
widzę, że są w gdańsku też zieloni http://www.kzgdansk.org przy ul.mennonickiej i http://www.ccnz.pl/zbor przy Droszyńskiego
_________________
http://unitarianin.wordpress.com
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-03-22, 13:30   

marek c napisał/a:
sylka napisał/a:
Marek ,żeby miec dzisiaj w polskich warunkach żywność,odzienie i dach nad głowa ( czyli pozaplacane wszystkie rachunki ) to trzeba miec niezłą robotę

Sylkuś, a Mat 6:33 nie działa w polskich warunkach?
Popatrz na ptaki niebieskie :-D Te polskie tez Bóg karmii...

marek c, jak ty sobie wyobrażasz troskę Pana o swoje dzieci :?: Myślisz, że w Mt 6.33 chodzi o to, że na twoim koncie co miesiąc będą pojawiać się pieniądze z nieba :?: :aaa:
Krótko po zakończeniu studiów złożyłem CV do kilku firm, w tym do jednej dużej, w której tak naprawdę nie spełniałem prawie żadnych warunków jakie były w ogłoszeniu, wykształcenie wyższe, ale nie w tym kierunku tylko zupełnie innym, a do tego zerowe doświadczenie. Zadzwonili do mnie i zaprosili na rozmowę kwalifikacyjną, gdy przyjechałem to na korytarzu czekało jeszcze 3 inny gości, którzy mieli zarówno wykształcenie w tym kierunku jak i doświadczenie, myślałem, że nie mam żadnych szans. Rozmowa się odbyła dość szybko, nawet okazało się, że tak naprawdę sekretarka zadzwoniła do mnie omyłkowo, miała zadzwonić do innego gościa o tym samym imieniu i bardzo podobnym nazwisku. Pojechałem do domu, a następnego dnia tel. aby znowu przyjechać. Przyjechałem, a prezes mi mówi, że mam tą prace, planował przyjąć kogoś innego, ale w zasadzie sam nie wie do końca dlaczego postanowił wprowadzić do firmy kogoś totalnie świeżego, którego nauczą wszystkiego od podstaw, kogoś bez starych i złych nawyków zaczerpniętych z konkurencji. Ta praca to była właśnie od Pana, dał m i ją mimo, że kompletnie o nią jakoś specjalnie nie zabiegałem i nawet mi się nie należała. Zatroszczył się o mnie :-)

nike, szukasz jakiś konkretny śpiewnik :?:
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-03-22, 13:33   

Wiem i stamtąd mam dosyć nie mile doświadczenia o których już pisałam kiedyś. odnośnie modlitwy na językach. :-D
Zdaje mi się,że z tych śpiewników do których mi link podałeś, to ja mam kilka pieśni z nutami, np. Cudowną łaskę może się mylę. kupie sobie jeden z tych śpiewników, bo lubię wychwalać Pana różnymi pieśniami i grać je. Jestem taką stara zbieraczką nut i zależy kiedy i na którą pieśń mi przyjdzie ochota te pieśń gram i śpiewam. pieśni protestanckich znam setki pozdrowka :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
agneess 


Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 652
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-03-22, 21:45   

Nabożeństwo wyglada tak:

Uwielbienie(śpiewamy pieśni..zazwyczaj są to radosne pieśni,tańcują niektórzy).
Następnie modlitwa,ogłoszenia,kazanie i znów modlitwa.

Nabożeństwo trwa około 2 godziny.
_________________
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10