Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowie
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-02-21, 20:40   

Avinuszebaszaim,
Historię naszą znamy, nie musisz nam jej przedstawiać. Zresztą już na tym forum była ona wałkowana, nawet chyba przez ciebie, wiec daj sobie spokój.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-02-21, 20:55   

Avinuszebaszaim napisał/a:
Ale powtarzam ci nie wiesz za wiele o chrześcijaństwie bo nie jesteście Chrześcijanami - może przypomnieć ci waszą historię?

Jeszce raz Tobie przypominam - nie jestem SJ. W Twej nienawiści do Nich, pewnie umknęło to Tobie.
To, czy ktoś wie, czy nie o chrześcijaństwie nie Tobie człowieku sądzić. Za mały jesteś.
Żenujące są Twoje wpisy na forum.
Współbracia (o ile ich masz) pewnie wstydzą się za Ciebie...
Żegnam ozięble.
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2011-02-25, 19:32   

To nie kościoły, sobory czy synody uzgadniają kto jest chrześcijaninem a kto nie. Ustala to biblia; a biblia co na ten temat mówi? Wierzyć w Jezusa a przede wszystkim w naukę jaką głosił; a to, że wierzą inaczej niż katolicy, protestanci, prawosławni czy Koptowie to inna sprawa. Arianizm też wierzył inaczej i był różne dyskredytowany. Tak samo judeochrześcijan z czasem uznano za heretyków mimo, że to pierwotna wiara pierwszych chrześcijan. O dziwo; nie postulowałem o to, ale w tym temacie sobie mogę na to pozwolić; to gnostycy również powinni znaleźć się w dziale CHRZEŚCIJAŃSTWO, a nie w ruchach niechrześcijańskich. Gnostycy byli chrześcijanami w dosłownym tego słowa znaczeniu. Sami przeciwnicy w starożytności, czyli ortodoksi nazywali ich chrześcijanami; tylko mało kto to pamięta i dlatego tego rodzaju rodzynki jak gnostycyzm w dziale niechrześcijańskim.

Więc moje krótkie podsumowanie: ŚJ mają prawo być w dziale chrześcijańskim.
 
 
 
Fedorowicz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 713
Wysłany: 2011-03-11, 12:16   

BLyy napisał/a:
Wierzyć w Jezusa a przede wszystkim w naukę jaką głosił; a to, że wierzą inaczej niż katolicy, protestanci, prawosławni czy Koptowie to inna sprawa..Więc moje krótkie podsumowanie: ŚJ mają prawo być w dziale chrześcijańskim.
Słusznie. Nie powinno się dyskryminować nikogo ze względu na wierzenia religijne.Swoją drogą dziwi mnie tak wielka frustracja i ładunek agresji usera o nicku Avinuszebaszaim.Co złego mogli mu zrobić tacy pacyfiści jak SJ ?
_________________
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-11, 12:19   

Fedorowicz, jego już tu nie ma został zbanowany chyba drugi raz,wróci za 6 miesięcy,mozesz poczekać z nami na niego hihih ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Fedorowicz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 713
Wysłany: 2011-03-11, 12:34   

bartek212701 napisał/a:
Fedorowicz, jego już tu nie ma został zbanowany chyba drugi raz,wróci za 6 miesięcy,mozesz poczekać z nami na niego hihih ;-)
Czasem w człowieku gromadzi się "jad serca",jakaś frustracja, trauma, złość na bliźnich.Może ktoś go źle traktował ,prześladował w dzieciństwie ? Ale forum biblijne to chyba nie miejsce, aby "wyżywać się" na innych ? :roll:
_________________
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-11, 12:39   

Fedorowicz, On po prostu ma co pół roczną misje ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-03-11, 13:54   

Fedorowicz napisał/a:
BLyy napisał/a:
Wierzyć w Jezusa a przede wszystkim w naukę jaką głosił; a to, że wierzą inaczej niż katolicy, protestanci, prawosławni czy Koptowie to inna sprawa..Więc moje krótkie podsumowanie: ŚJ mają prawo być w dziale chrześcijańskim.
Słusznie. Nie powinno się dyskryminować nikogo ze względu na wierzenia religijne.Swoją drogą dziwi mnie tak wielka frustracja i ładunek agresji usera o nicku Avinuszebaszaim.Co złego mogli mu zrobić tacy pacyfiści jak SJ ?



EMET:
Gwoli.

Świadkowie Jehowy nie są pacyfistami.
Objaśniałem to ja wielokrotnie, niedawno co dopiero objaśniał Bobo [jest śJ i wie :-) ], ale ktoś dalej z uporem swoje.

Proszę uważać, bo uznam/y/ to za pomówienie... :lol:


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2011-03-11, 15:00   

Dymensja napisał/a:
Ale do jakiej denominacji należysz jeśli można wiedzieć i dlaczego tak tępisz SJ zamiast głosić ewangelie w śród ludzi, choćby tak jak czynią to SJ

Pierwsze słyszę,żeby ŚJ głosili Ewangelię :-D - o Jezusie Chrystusie Synu Bożym?
Głoszą strażnicę i przepowiadają co chwilę koniec świata :-P
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-11, 15:00   

EMET,
Cytat:
Proszę uważać, bo uznam/y/ to za pomówienie... :lol:
Albo dacie ignora :mrgreen:
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
Ostatnio zmieniony przez bartek212701 2011-03-11, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2011-03-11, 15:02   

Avinuszebaszaim napisał/a:
jest to niebiblijna, niechrześcijańska, niejudaistyczna, nieżydowska organizacja cywilna

Masz rację w pełni.Z pozostałymi Twoimi postami też się zgadzam.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-11, 15:08   

wiesia,
Cytat:
Avinuszebaszaim napisał/a:
jest to niebiblijna, niechrześcijańska, niejudaistyczna, nieżydowska organizacja cywilna

Masz rację w pełni.Z pozostałymi Twoimi postami też się zgadzam.


To też kochana powinnaś dostać 3 ostrzeżenia skoro tak samo uważasz,i się z tym zgadzasz :-> hihih ludzie to są dziwni,w złości piszecie takie bzdury że pies by się uśmiał :mrgreen:
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-03-11, 15:43   

wiesia napisał/a:
Pierwsze słyszę,żeby ŚJ głosili Ewangelię :-D - o Jezusie Chrystusie Synu Bożym?
Głoszą strażnicę i przepowiadają co chwilę koniec świata :-P


Coś w tym jest! Zawsze mówiłem 'tym moim na górze', że powinniśmy jednak głosić ewangelie a my tu o smoku wawelskim!

A o końcu też nie należy, gdy... przecież go nie będzie, więc po co...? Jeszcze kto gotów na zawał serca zejść z tego świata....

Bartek... nie obrażaj psów! ;crazy:
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-11, 16:44   

Bobo, Rzeczywiście chyba obraziłem bezbronne psy :-( wiesia,
Cytat:
Pierwsze słyszę,żeby ŚJ głosili Ewangelię :-D - o Jezusie Chrystusie Synu Bożym?
Najwyraźniej jesteś głucha :-) choć nie dziwię się,że nie słyszałaś skoro ciągle ich przepędzasz,bo to smarki.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-03-11, 17:48   

bartek212701 napisał/a:
EMET,
Cytat:
Proszę uważać, bo uznam/y/ to za pomówienie... :lol:
Albo dacie ignora :mrgreen:



EMET:
Bartku!

Kwestie tzw. 'pacyfizmu' ŚJ były już poruszane na tym tutaj Forum. :-|
Świadkowie Jehowy nie są pacyfistami, powtarzam.

Rzecz jasna, jeśli ktoś chce dalej tak twierdzić, to i jaki zastosować przymus, żeby Owi przestali to twierdzić?

Podobnie niewiara ŚJ w doktrynę Trójcy sprawia, że "dla wielu ŚJ są ludźmi, którzy odrzucają bóstwo Jezusa itp.; też Tacy, dla których Jezus to >jakiś tam anioł<", jak sami sarkastycznie twierdzą.

To, że ktoś nie wierzy tak, jak ktoś inny, nie stanowi jeszcze iż należy poglądy kogoś referować nie tak, jak owe należałoby referować.
Kto zdrowy chciałby, żeby mu mówić: "Nie, jesteś chory!". Bywało też, ze wysyłano śJ do psychiatrów: SIC!
Jeśli zatem nie wierzysz pod 'czyjąś modłę', to i... okraszą cie zaraz jakąś inwektywą. Jednak spróbuj tak tego kogoś tak jakoś niezbyt ściśle [eufemizm] potraktować, to zobaczysz... :crazy:

Czyli: mnie szanować trzeba, na Jehowitach zaś można sobie poużywać i przypisać Owym co tylko się zechce przypisać.
:mrgreen: :mrgreen:


A potem dziwią się mnie, kiedy piszę: Poniżej pewnego poziomu nie schodzę...

Czy Ty, Bartku, życzyłbyś sobie, żeby ktoś sobie rechotał z Ciebie i z tego, co jest dla Ciebie ważne i cenne; wykoślawiając przy tym istotę zagadnienia? Z pewnością, uważam, że NIE.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10