Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieku ucisk nastał...
Autor Wiadomość
fword 
zbanowany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 70
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 591
Skąd: Australia
Wysłany: 2006-12-01, 04:16   Wieku ucisk nastał...

Nastał wielki ucisk na Świadków Jehowy![size=24]

:xhehe:

Mr Bean - mówi wam to coś? Emet?

Hahahahahahahahaha...

Ciężkie czasy nastały na was!

marek c - najprawdopodobniej jesteś ponownie narodzonym chrześcijaninem i nie należysz do żadnego kościoła, poza owczarnią Jezusa. Ja także doń należę - bracie dorogi! :-D

Miriam - podejrzewam cie o głębokie zamiłowanie do Prawdy i naszego Pana. Witaj siostro!
:mrgreen:

Kim jestem?

Byłym ŚJ z 20 letnim stażem. Znam DOSKONALE ich doktryny oraz niemal wszystkie argumenty, aby ich fałszywe nauki skutecznie obalać. (Powinienem chyba napisać książkę na ten temat.)

Gdzie się nie pojawię, a ŚJ są w moim otoczeniu, po krótkim czasie cała ta zjadliwa i nieuczciwa ferajna zmiata gdzie pieprz rośnie.

Ale nie ataki na nich są moim celem! :crazy:

Celem moim jest wyjawianie Prawd biblijnych i wzajemne budowanie się w Panu.

Nie uważam się ani za nawiedzonego, ani za pastora, aczkowliek podczas obchodzenia biblijnej ostatniej wieczerzy (2 lata temu) Jezus 'dotknął' mojego serca i stałem się ponownie narodzonym chrześcijaninem.

Świadków atakuję jedynie wtedy, kiedy przekręcają Biblię oraz rozpowszechniają mity ich masońskiej organizacji. Oczywiście nie atakuję ich jako osoby ale... 'prostuję' ich krzywe ścieżki.

Mieszkam w Australii, znam doskonale angielski i posiadam ogromną wiedzę tak biblijną jak i wiedzę polityczną, a zwłaszcza znam doskonale scenariusz Nowego Świata Porządku i z powodu braków wielu takich materiałów w języku polskim, staram się w miarę swoich możliwości dzielić się owymi informacjami z rodakami i w ten sposób ich budować.

Moją ulubioną witryną jest witryna Objawienia

Objawienie

Niemal we wszystkim się zgadzam, co znajduje na owej stronce.

Sam wiem o wiele więcej ale... tak wiele pracy a tak mało czasu.

Mam nadzieję, że będziemy się tutaj wspólnie budowali.


Nie jestem dogmatyczny, jestem w stanie zmieniać zdanie w zależności od przedstawionych mi dowodów biblijnych. Nie jestem niczyim sędzią, jeżeli błądzę, nie mam oporów z przyznaniem się do błędu.

Jestem wolny, ponieważ poznałem Prawdę i ona uczyniła mnie człowiekiem wolnym od sekciarstwa i klerykalizmu.

Serdecznie pozdrawiam w Panu.
 
 
Lee
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-03, 03:22   

Witaj

Przejzalem witryne ktora podales,
w sprawie Izraela polecam tobie wg mnie bardzo dobra ksiazke:

http://www.missiontoisrae...tiles/index.php

Napisales ze prawie ze wszystkim sie zgadzasz co na witrynie jest, a jest duzo roznosci :), mysle ze z czasem bedziesz dopelnial to co wiesz a w wielu przypadkach takze zmienial zdanie.
Ogolnie witryna ciekawa

Pozdrawiam
 
 
fword 
zbanowany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 70
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 591
Skąd: Australia
Wysłany: 2006-12-03, 05:04   

Fantastyczna witryna!

Przeczytałem pobieżnie ten rozdział

http://www.missiontoisrae...es/chapter7.php

Uważam, że wspólne badanie proroctw może przynieść wiele korzyści i "... poznanie wzrośnie"

Serdecznie pozdrawiam.

:xhehe: [/list]
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2006-12-04, 21:24   

Fword napisał: -

Cytat:

Kim jestem?

Byłym ŚJ z 20 letnim stażem. Znam DOSKONALE ich doktryny oraz niemal wszystkie argumenty, aby ich fałszywe nauki skutecznie obalać. (Powinienem chyba napisać książkę na ten temat.)

Czy mógłbyś nam napisać, jak to się stało, że otworzyły Ci się oczy i odeszłeś od ŚJ.

Może Twoje świadectwo, pobudzi innych ŚJ, obecnych na tym forum, do opuszczenia
szeregów Organizacji Towarzystwa „Strażnica”.


Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-12-04, 22:03   

Miriam napisał/a:
Czy mógłbyś nam napisać, jak to się stało, że otworzyły Ci się oczy i odeszłeś od ŚJ.

Może Twoje świadectwo, pobudzi innych ŚJ, obecnych na tym forum, do opuszczenia
szeregów Organizacji Towarzystwa „Strażnica”.

Miriam.

Nie żartuj!!
Kto ze świadków Jehowy będzie czytał wywody kogos takiego?
On sami i jego polecznicy.
To pulapka. Uciekaj!!!
Czytasz:
"Umiłowani, oto piszę do was już drugi list, w którym tak jak w pierwszym pobudzam przez przypomnienie waszą umiejętność jasnego myślenia,
abyście pamiętali wypowiedzi, które przedtem wyrzekli święci prorocy, a także przykazanie Pana i Wybawcy, dane za pośrednictwem waszych apostołów.
Albowiem to przede wszystkim wiecie, że w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swym szyderstwem, postępujący według własnych pragnień i mówiący: "Gdzie jest ta jego obiecana obecność? Przecież od dnia, gdy nasi praojcowie zapadli w sen śmierci, wszystko trwa dokładnie tak, jak od początku stworzenia".

Bo zgodnie ze swym życzeniem przeoczają fakt, iż od dawna były niebiosa oraz ziemia spoiście wystająca z wody i pośród wody za sprawą Bożego słowa; i przez te rzeczy ówczesny świat uległ zagładzie, gdy został zatopiony wodą.
Lecz za sprawą tego samego słowa teraźniejsze niebiosa i ziemia są odłożone dla ognia oraz zachowane na dzień sądu i zagłady ludzi bezbożnych.

Ale niech ten jeden fakt nie uchodzi waszej uwagi, umiłowani, że u Jehowy jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat — jak jeden dzień.
Jehowa nie jest powolny w sprawie swej obietnicy, jak to niektórzy uważają za powolność, lecz jest cierpliwy względem was, ponieważ nie pragnie, żeby ktokolwiek został zgładzony, ale pragnie, żeby wszyscy doszli do skruchy.
Jednakże dzień Jehowy nadejdzie jak złodziej i wtedy niebiosa przeminą z sykiem, a elementy rozpuszczą się od wielkiego gorąca, natomiast ziemia i dzieła na niej zostaną odkryte"(2 Piotra 3:1-10).
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2006-12-04, 22:45   

Miłujący prawdę napisał/a:
Nie żartuj!!
Kto ze świadków Jehowy będzie czytał wywody kogos takiego?
On sami i jego polecznicy.
To pulapka. Uciekaj!!!


Jeśli śJ ma nie czytać wywodów osoby, która porzuciła Organizację, to niby po co ja miałbym czytać wywody osoby, która porzuciła KK?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-12-07, 21:39   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jeśli śJ ma nie czytać wywodów osoby, która porzuciła Organizację, to niby po co ja miałbym czytać wywody osoby, która porzuciła KK?

Gdybys znał Biblię to takich pytań byś nie zadawał!
Jednak masz to, co Jehowa dał kazdemu czlowiekowi: wolną wolę
Jednak jest coś o czym mówił Jezus - symboliczne serce.
Czytasz:
"Szczęśliwi, którzy są czystego serca, gdyż oni będą widzieć Boga"(Mateusza 5:8).

Serce odstępców nie jest czyste, podobnie i szyderców, ludzi wystepujacych przeciw prawdzie. O tych którzy poznali prawde i ją odrzucili apostoł Piotr tak powiedzial:

" Doprawdy, jeśli dzięki dokładnemu poznaniu Pana i Wybawcy, Jezusa Chrystusa, uszli kalającym rzeczom tego świata, ale wdając się znowu w to samo, zostają pokonani, to ich stan końcowy okazuje się gorszy niż początkowy.
Bo lepiej byłoby dla nich nie poznać dokładnie ścieżki prawości, niż dokładnie ją poznawszy, odwrócić się od danego im świętego przykazania.
Sprawdza się na nich treść prawdziwego przysłowia: "Pies wrócił do swych wymiocin, a obmyta maciora do tarzania się w błocie"
(2 Piotra 2:20-22).

Kogo zapraszasz do swego towarzystwa, z kim przystajesz, to naprawdę tylko Twoja sprawa. Lecz każdy ze wszystkiego musi zdać sprawę Bogu.
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
fword 
zbanowany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 70
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 591
Skąd: Australia
Wysłany: 2006-12-10, 06:39   

Miłujący Prawdę... ciekawy nick.

Ciekaw jestem czy miłujesz Prawdę i jak sie ustosunkowywujesz do Prawdy biblijnej ponieważ to, co głosi wasza organizacja, to stek bluźnierstw, kłamstw i buńczycznych zapewnień, że kilku facetów z Brooklunu, tzw. ciało kierownicze Towarzystwa Strażnica to rgan namaszczony osobiście przez Boga.

Tak niestety się składa, że organizacja ta powstała na steku kłamstw.

ŚJ twierdzą, że założył ich Charlez Taze Russell.

Tymczasem żadna nauka tego człowieka oraz sposób zarządzania tą wydawniczą spółką nie jest dzisiaj stosowany, nawet nazwa jest zupełnie odmienna.

Rzzeczywistym załozycielem ŚJ jest alkoholik i despota, Rutherford, zwany Sędzią. Szczególnie wsławił się fałszywymi proroctwami dotyczacymi bliskiego końca świata w 1925 roku.

Niewiele jego dotkryn pozostało w dniu dzisiejszym, poza nazwą, która jest nielogiczna oraz nadużywająca nagminnie imienia Boga.

Największy wzrost organizacja ta osiągnęła przed rokiem 1975, który zapowiadano od roku 1968 jako rok jubileuszowy, w którym powinien nastąpić Armagedon.

Czyli największy wzrost ŚJ został spowodowany... kłamstwem.


Miriam... nie mam zbyt wiele czasu na opis moich 20 lat w Straznicy. Powiem jedynie co spowodowało moje odejście.

Od wielu lat moim koronnym świadkiem Bożych dzieł były i są nadal proroctwa biblijne.

W latach 1982-90 uwaznie obserwowałem stopniowe zmiany w interpretacji tzw. pokolenia roku 1914.

Zmiany te najwyraźniej były powodowane potrzebą chwili, ponieważ czas upływał a ludzie wymierali - ludzie pokolenia 1914 roku.

Kiedy w wygodny dla siebie sposób otrzymali ponownie od Boga tzw 'Nowe Światło', byłem juz przekonany, że owo 'Światło' to kolejne kłamstwo, wynikłe z potrzeby chwili.

Zdecydowałem, że powinienen opuścić organizację posługującą się mnóstwem kłamstw a obwieszczającą te kłamstwa jako Prawdy Boże wprost z duchowego stołu Jehowy.

Miałem w ręku kolejny dowód na to, że ów stół Jehowy to jedno wielkie kłamstwo i mistyfikacja. Perfidne oszustwo, którego celem jest gloryfikowanie owej kłamliwej organizacji, jako organizacji 'kierowanej i natchnionej' Duchem Świętym.

Bezpośrednią przyczyną była przestroga w Naszej Służbie Królestwa (magazynek służbowy ŚJ) aby unikać Internetu ponieważ tam są jacyś odstepcy którzy kłamią i należy ich unikać.

Było dla mnie oczywistym, że Strażnica coś ukrywa!

Postanowiłem sprawę zbadać. Okazało się, że owi 'odszczepieńcy' byli doskonale poinformowani o zbliżającej się zmianie doktryny roku 1914. Zacytowano owo 'Nowe Światło' na dwa miesiące przez oficjalnym opublikowaniem owego artykułu.

Poczekałem na rezultat.


Niestety była to prawda i rzeczywiście TS zmieniło ową doktrynę!

Tego było dla mnie za wiele i oficjalnie wystąpiłem z Organizacji pisząc list, który wyjaśniał moje doktrynalne problemy oraz informował starszych w miejscowym zborze o fakcie mojego odejścia (oraz mojej żony).

Byłem przez kilka lat sługą pomoncniczym a także pełniłem obowiązki starszego. Na kilka dni przezd moją oficjalną 'nominacją' na starszego odmówiłem owego 'przywileju'.

Mam więc przeogromne doświadczenie, sporą wiedzę biblijną i obecnie jestem ponownie narodzonym Chrześcijaninem, aczkolwiek nie należę oficjalnie do żadnego kościoła chrześcijańskiego.

Jestem bardzo logiczny i znając doskonale nauki ŚJ a także posiadając ponad 11 letnie doświadczenie w bojach z nimi na róznych grupach, z reguły uderzam w najczulsze punkty i niestety uciekają prze de mną bardzo szybko podwijając pod siebie ogony.

EMET nie raz dawał nogę i pozostawiał tematy bez odpowiedzi.

Nie jest moim celem ich atakowanie, ale staram się dociekać głębiej w sprawy duchowe i to jest moim obecnym celem.

Niemniej, jeżeli oni sie pojawiają i sieją zament - natychmiast przystępuję do obrony rzeczywistej PRAWDY biblijnej i daję im w pełni zasłużony wycisk.

:crazy:

Mogę cię zapewnić, że forum się znacznie ożywi!


:jezyk2:

pzdr...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11