Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja czy kłótnia
Autor Wiadomość
marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-17, 15:36   Dyskusja czy kłótnia

Jaka jest różnica między grzeczną dyskusją a kłótnią?
Czy chrześcijanie powinni brać udział w zażartych dyskusjach które do niczego nie prowadzą?

2 Tym 2:23  "Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie. A sługa Pana nie powinien się wdawać w kłótnie, ale (ma) być łagodnym względem wszystkich, skorym do nauczania, zrównoważonym."

Jak 4:1  "Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie."
 
 
agneess 


Wyznanie: Protestantka(KBWCH)
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 652
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2006-11-21, 10:45   

Rozmowy powinny być prowadzone uprzejmie i taktownie.
„Niech słowo wasze będzie zawsze miłe i trafne, tak byście każdemu odpowiadali jak należy.”


Nasze rozmowy będą bardziej wartościowe, gdy będziemy uważnie słuchać innych.
„Wiedzcie to, umiłowani bracia moi. A niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu.”
_________________
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

 
 
 
marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-22, 08:28   

No więc gdzie znaleźć takich chrześcijan którzy stosują się do tego Słowa?
 
 
ewa161op034
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-22, 08:32   

Słowa z 2 Tm 2: 23,24 użytkownicy tego forum raczej znają, jednakże chętnie je poraz kolejny przytoczę:

2Tm 2:23 BT "Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie."

2Tm 2:24 BT "A sługa Pana nie powinien się wdawać w kłótnie, ale /ma/ być łagodnym względem wszystkich, skorym do nauczania, zrównoważonym."

To jest odpowiedź na zadane pytanie, która na samym początku już padła. Postaram się jednak coś więcej dla Państwa wyszukać:

Prz 6: 16-19 BT 16 Tych sześć rzeczy w nienawiści ma Pan, a siedem budzi u Niego odrazę: 17 wyniosłe oczy, kłamliwy język, ręce, co krew niewinną wylały, 18 serce knujące złe plany, nogi, co biegną prędko do zbrodni, 19 świadek fałszywy, co kłamie, i ten, kto wznieca kłótnie wśród braci.

Prz 10:12 BT "Nienawiść wznieca kłótnię, miłość wszelki błąd ukrywa."

Prz 17:19 BT "Kto lubi kłótnie, grzech lubi, kto podwyższa bramę, szuka zagłady."

Prz 18:19 BT "Brat obrażony - trudniejszy do zdobycia niż miasto warowne, a kłótnie - jak zawory w twierdzy."

Rz 13:13 BT "żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości."

Jk 4:1 BT "Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych."

...-Cóż więcej ja- skromna osoba- mogę jeszcze dodać?...- Słowo Boże odpowiedziało za mnie, gdyż ja jestem nieśmiała. :-D
 
 
al
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-26, 12:58   

Znalazłam ciekawy artykuł o dialogu. Ciekawa jestem Waszych opinii. Moim zdaniem nic dodać nic ująć.
kliknij TUTAJ
 
 
marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-27, 09:55   

W praktyce najwspanialsze zasady prowadzenia dialogu trzeba jeszcze nauczyć się stosować...
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2006-11-27, 12:40   

marek c napisał/a:
W praktyce najwspanialsze zasady prowadzenia dialogu trzeba jeszcze nauczyć się stosować...


Nie ma to być pojedynek słowny na wersety,jak dotąd bywało :)
Potrzeba pokory ,by zniżyć się do naszego rozmówcy i starać się zrozumieć jego tok myślenia,i jego poglądy na dany temat.
Może się nam tylko wydawać ,że to my mamy rację.Ale tak naprawdę to Słowo Boże ma rozstrzygającą moc.
I wcale nie jest tak,że jedne wersety są bardziej ważne od innych.One tworzą jedną całość ,uzupełniają się nawzajem pokazując pełniejszy obraz całości.
Dlatego ten,co przyjmuje jeden werset ,a odrzuca inny nie poznał jeszcze całej prawdy.
 
 
blowing
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-27, 12:40   

Wspaniałe wersety zostały przytoczone, mam nadzieję, że się do nich stosujesz. Najłatwiej to sprawdzić w życiu rodzinnym. Dyskusja jest czymś pięknym jednak może przerodzić się w kłótnie i oskarżenia.
 
 
radicallo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-27, 13:58   

tessa,
czytając Twoje posty wydaje mi się że stosujesz raczej metodę "pojedynku na wersety"
 
 
radicallo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-27, 14:06   

blowing napisał/a:
Najłatwiej to sprawdzić w życiu rodzinnym.

Życie rodzinne to prywatna sprawa.
Bóg to osądzi.
Natomiast publiczne kłótnie nie są oznaką dojrzałości duchowej, tylko niemowlęctwa.
Nawet na forum. :crazy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10