Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruch zielonoświątkowy - dlaczego taki popularny?
Autor Wiadomość
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2010-11-18, 10:51   

martunia napisał/a:
Jeżeli chodzi o mówienie językami,nie wiem,nie znam tego ruchu religijnego,

Rozumiem, ze nie znasz i szczerze pisząc na tym powinnaś zakończyć swoje wywody na ten temat.
Jednak mimo, że nie znasz wypowiadasz się na ten temat. :-|


martunia napisał/a:
ale podobno języki jakimi ci ludzie mówią to języki nieznane,czyli jednym słowem chaotyczna mowa nic nie znacząca.
Jeżeli to zgodne z prawdą to jaki to cud? Każdy tak może sobie zmyślać. Apostołowie mówili istniejącymi językami w celu nauczania i nie miało to raczej ekstatycznego charakteru.



Na temat języków wiele już powiedziano na tym forum. Nie mniej wciąż powtarza się ta sama błędna nauka, jakoby języki były darem do głoszenia ewangelii. :-/


martunia napisał/a:
Był w tym konkretny cel,a mianowicie zapoznawać z naukami Jezusa; a jaki jest cel zielonoświątkowców?


Nie wiem, czemu krytycy zielonych zakładają, ze celem jest skupienie się na darach duchowych. Zapewne mają swoje powody, tylko jakie?
Celem zielonych jest głoszenie łaski i zbawienia w Jezusie. Celem jest ogłoszenie i życie w osobistej relacji z Panem Bogiem.
Głoszona jest prawda dotycząca Słowa Bożego, że Bóg się nie zmienił, że dary ducha nie przeminęły.
Głoszone jest nauczanie Słowa Bożego, że nie dary są najważniejsze, a miłość, która jest największym darem Bożym. Głoszona jest nauka Słowa Bożego, że dary mają służyć w miłości i w posłuszeństwie Panu Bogu. Nie dla własnego ego, a dla dobra innych.

Czy zdarzają się tacy którzy poza posłuszeństwo Panu Bogu wybierają realizacje własnych celów i wykorzystywania do tego Słowa Bożego i autorytetu Bożego?
Oczywiście. Było by dziwne gdyby się takie osoby czy grupy nie zdarzały.
Wystarczy poczytać NT żeby zobaczyć, ze już od początku to się działo.
Nie zmienia to jednak faktu, że dary Ducha są tak samo dzisiaj sposobem działania Boga jak za czasów Apostołów.

martunia napisał/a:
Wielu się powołuje na Boga,anonimowi alkoholicy też, byłam kiedyś na takim spotkaniu i ma ono oddzwięk czysto religijny. Trudno zatem oszacować kto mówi prawdę i kto tą prawdę posiada.


Prawdą jest Jezus. Każdy, więc kto szuka społeczności z żywym Bogiem i w nim, a nie w sobie pokłada zbawienie i mądrość, tą prawdą wcześniej czy później będzie żył. W niej będzie wzrastał.
Byle by tylko nie zrobić sobie krzywdy i z różnych nauczycieli nie zrobić sobie posiadaczy prawdy. Są tacy którzy w swojej „mądrości” (co jak wiemy jest dla Boga głupotą) wiedzą i próbują wcisnąć te swoje bajki innym.

Mitem jest, że zeloni koncentrują się na darach, a nie na dawcy.
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2010-11-18, 13:41   

Dlaczego ruch charyzmatyczny jest popularny, precyzyjniej zielonoświątkowy. Myślę że z dwóch powodów.

Doświadczanie obecności Bożej objawia się tym że człowiek uzewnętrznia to co rzeczywiście dzieje się w jego wnętrzu.
Jest to pierwszy i podstawowy powód. Tutaj chcę zauważyć że nie wolno nam potępiać tych ludzi i uznawać że zmyślają.
Drugim powodem jest to co napisał derko na końcu swojej wypowiedzi.
Fakt iż niektórzy uczestnicy denominacji charyzmatycznych, mają nieczyste intencje. Lecz o tej grupie nie chcę się wypowiadać. Jednakże Bóg przewidział takie zachowanie się człowieka, zamieszczając przykładowo opis w Dz 13 .

Istotą ruchu charyzmatycznego jest skupianie się i pokazywanie osoby JEZUSA CHRYSTUSA.
Piszę, pokazywanie, bo jest to nakaz nałożony przez samego Pana Jezusa Chrystusa.
[ Fil 2,15 Dz 8,6 9,35 J 4,45 3,11 i inne ]
bw: Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.
bg: Tak niechaj świeci światłość wasza przed ludźmi, aby uczynki wasze dobre widzieli, a chwalili ojca waszego, który jest w niebiesiech.
bt: Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

[ Mt 5,16 ]

Jezus wielokrotnie mówi że mamy być światłem, solą i wonnością Bożą. Inaczej mówiąc okazywanie owocu Ducha Bożego, opisany w Ga 5 .
Najważniejszą domeną prawdziwych uczniów Jezusa Chrystusa-Mistrza i Pana , jest to żeby iść na cały świat i głosić naukę Jego w słowie i czynie.
Natomiast dar obcych języków jest jednym z wielu darów ( zobacz 1 Kor 12). Najbardziej wizualny, i chyba stąd bierze się jego nagłośnienie.
Biblia jasno określa w jakim celu jest on dany .
a jeśliby nie było nikogo, kto by wykładał, niech milczą w zborze, niech mówią samym sobie i Bogu.
[ 1 Kor 14,28 BW ]

Atrybutem prawdziwego ucznia Jezusa Chrystusa, bo Biblia tylko o tym mówi. Powinna być:
-MIŁOŚĆ
-RADOŚĆ
-POKÓJ
-CIERPLIWOŚĆ
-UPRZEJMOŚĆ
-DOBROĆ
-WIERNOŚĆ

Mamy poznawać Pismo Święte, ale to po miłości wzajemnej ludzie powinni poznawać chrześcijan. Nie po tym że poznamy właściwą doktrynę, chociaż doktryna ma zaczynać i kończyć się na JEZUSIE CHRYSTUSIE.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
martunia 
szukająca prawdy

Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 31
Wysłany: 2010-11-18, 13:52   

Jedno co mnie w tych wszystkich ruchach religijnych wkurza to to że dziwne jest podejście co poniektórych; nie znasz się to nie dyskutuj. Rozumiem że dyskusja na niewygodne tematy jest nie mile widziana,ale jak można coś poznać bez dyskutowania na temat?
Robię sobie wywody na temat bo lubię mieć swoje zdanie, bo wiem że są tacy dla których jest tylko czerń i biel, ale nie dla każdego jednak jest wszystko oczywiste.
Nie znam się, ale miałam okazję zobaczyć w tv jak takie mówienie głosami odbywa się w takim kościele i naprawdę ci ludzie wyglądają jakby wpadali w trans.Nie wolno mi tak myśleć? Faktem jest że nie wiem i raczej się nie dowiem na czym faktycznie koncentrują się zielonoświątkowcy.Piszesz że celem ich jest głoszenie, w jaki sposób to robią? Nigdy nie spotkałam zielonoświątkowca głoszącego.Właściwie to do niedawna nie wiedziałam o takim ruchu religijnym,bo mało się interesowałam takimi sprawami.
_________________
chcę zrozumieć,pojąć,dojść do prawdy.
 
 
martunia 
szukająca prawdy

Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 31
Wysłany: 2010-11-18, 14:26   

Piszesz kreciku że światłość sług Bożych ma świecić przed ludzmi, zgodnie z tym co w Biblii. Z drugiej strony Jezus nie kazał modlić się na pokaz po to by ludzie widzieli i by robić z siebie widowisko. Czym są te dobre uczynki o jakich wspomina podany przez ciebie werset?
_________________
chcę zrozumieć,pojąć,dojść do prawdy.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-11-18, 21:13   

martunia napisał/a:
Piszesz że celem ich jest głoszenie, w jaki sposób to robią? Nigdy nie spotkałam zielonoświątkowca głoszącego.Właściwie to do niedawna nie wiedziałam o takim ruchu religijnym,bo mało się interesowałam takimi sprawami.


Jak głoszą? Wychodzą na ulice różne ichnie zespoły muzyczne i śpiewają piosenki, jak ktoś lubi takie wesołe imprezy to się wzruszy i 'przyjmie Jezusa do serca, jako Pana' ale dalej trwa w naukach niezgodnych z Biblią i dalej nie ma to ichnie głoszenie ani ich nauki niczego wspólnego z pierwotnym chrześcijaństwem.

Dlaczego zieloni są tak 'popularni'? Bo ich nauki są bardzo proste, mało różniące się od nauk KRK, bo ichnie wymagania względem osób z zewnątrz są minimalne, masz tylko podporządkować się guru, liderowi czy inaczej pastorowi zboru, a oficjalnie mówi się, że 'masz przyjąć Jezusa jako Pana', czyż samo wyrzeczenie takich słów miało by zbawić? Ogólnie jak się ogląda ichnie spotkania to jest tam wesoło, można sobie potańczyć, można się wyszaleć, a czasami ludziom tego brakuje w dzisiejszym schorowanym świecie. Każdy szuka tego co lubi, ja stawiam na prawdziwość głoszonych przez dane wyznanie nauk, jeśli nie są zgodne z Biblią, to nie mam społeczności z taką grupą, proste. Przykładowe 'mówienie językami' po zbadaniu ich z Biblia, wypada bardzo marnie, ani to nie język, ani nie widać celu takiego daru. Jak ktoś się jednak lubuje w podróbkach to jego problem, jednak niech się nie dziwi, że naiwni na drzewach nie rosną i nie wierzą w ichnie dary, które są im potrzebne by się wyróżniać spośród chrześcijaństwa, a dla wielu osób przystępujących do nich, dają poczucie bycia lepszym od innych, logiczne jest, że nikt się do tego oficjalnie nie przyzna, ale częste wymuszanie na innych by 'mówili językami' też o czymś świadczy, pewnie odezwą się zaraz głosy, że nie wszędzie jest WYMUSZANIE, ale ja nigdzie nie twierdze, że tak jest w każdym ichnim zborze.
 
 
derko 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 571
Wysłany: 2010-11-18, 21:32   

Arius napisał/a:
martunia napisał/a:
Piszesz że celem ich jest głoszenie, w jaki sposób to robią? Nigdy nie spotkałam zielonoświątkowca głoszącego.Właściwie to do niedawna nie wiedziałam o takim ruchu religijnym,bo mało się interesowałam takimi sprawami.


Jak głoszą? Wychodzą na ulice różne ichnie zespoły muzyczne i śpiewają piosenki, jak ktoś lubi takie wesołe imprezy to się wzruszy i 'przyjmie Jezusa do serca, jako Pana' ale dalej trwa w naukach niezgodnych z Biblią i dalej nie ma to ichnie głoszenie ani ich nauki niczego wspólnego z pierwotnym chrześcijaństwem.

Dlaczego zieloni są tak 'popularni'? Bo ich nauki są bardzo proste, mało różniące się od nauk KRK, bo ichnie wymagania względem osób z zewnątrz są minimalne, masz tylko podporządkować się guru, liderowi czy inaczej pastorowi zboru, a oficjalnie mówi się, że 'masz przyjąć Jezusa jako Pana', czyż samo wyrzeczenie takich słów miało by zbawić? Ogólnie jak się ogląda ichnie spotkania to jest tam wesoło, można sobie potańczyć, można się wyszaleć, a czasami ludziom tego brakuje w dzisiejszym schorowanym świecie. Każdy szuka tego co lubi, ja stawiam na prawdziwość głoszonych przez dane wyznanie nauk, jeśli nie są zgodne z Biblią, to nie mam społeczności z taką grupą, proste. Przykładowe 'mówienie językami' po zbadaniu ich z Biblia, wypada bardzo marnie, ani to nie język, ani nie widać celu takiego daru. Jak ktoś się jednak lubuje w podróbkach to jego problem, jednak niech się nie dziwi, że naiwni na drzewach nie rosną i nie wierzą w ichnie dary, które są im potrzebne by się wyróżniać spośród chrześcijaństwa, a dla wielu osób przystępujących do nich, dają poczucie bycia lepszym od innych, logiczne jest, że nikt się do tego oficjalnie nie przyzna, ale częste wymuszanie na innych by 'mówili językami' też o czymś świadczy, pewnie odezwą się zaraz głosy, że nie wszędzie jest WYMUSZANIE, ale ja nigdzie nie twierdze, że tak jest w każdym ichnim zborze.


No normalnie szok.
Jeszcze jeden wiedzący wszystko. :aaa:

Jakiś ty obdarowany, jacie. :mrgreen:

Dar jakiś masz może? ;-)

Z czego ty to czerpiesz? :roll:
_________________
"Sola Scriptura: Wystarczalność Pisma Świętego"
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2010-11-19, 07:38   

martunia napisał/a:
Piszesz kreciku że światłość sług Bożych ma świecić przed ludzmi, zgodnie z tym co w Biblii. Z drugiej strony Jezus nie kazał modlić się na pokaz po to by ludzie widzieli i by robić z siebie widowisko. Czym są te dobre uczynki o jakich wspomina podany przez ciebie werset?


:prosze: :biblia:
Modlitwa na pokaz jest niewłaściwa, to jest oczywiste.
Jednak nasze życie, postępowanie, stosunek do innych ludzi, ma być widzialne. Znaczy to że ma być widoczna gościnność, współczucie, przejęcie się cudzym problemem etc.
Jednakże nie wolno zapominać o skromności, gdyż skromność ma być też jawna, lecz nie na pokaz.

Światłość, to Jezus, chodzi o bycie, o dążeniu do usposobienia jakie było w Synu Bożym.
Przeciwieństwem światłości jest ciemność.
Chodzi o upodabnianie się do światłości Pana Jezusa. Znaczy to żeby nabierać cech Mistrza, stawać się podobnym do Niego. Chodzi o pełnienie uczynków jakie pełnił Jezus Chrystus. Takie uczynki są dobrymi uczynkami. A jakie one były? Przede wszystkim nacechowane pokorą i cichością. Na tym właśnie polega chodzenie w światłości. Bycie w światłości, czyli w Jezusie Chrystusie polega na okazywaniu miłości.
Chodzenie w światłości polega między innymi na społeczności z wierzącymi. Kiedy mam w pierwszej kolejności społeczność z Bogiem, następnie będę chciał mieć społeczność z innym ludźmi. Nie będę miał nic do ukrycia.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2010-11-19, 10:32   

Arius napisał/a:
Jak głoszą?[...] ...ja nigdzie nie twierdze, że tak jest w każdym ichnim zborze.

Głoszenie ewangelii-dobrej nowiny ma zaczynać się od najbliższych czyli od współmałżonka, dzieci etc.
Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma.
I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstaći że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów. Wy jesteście świadkami tego.A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości. I wywiódł ich aż do Betanii, a podniósłszy ręce swoje, błogosławił ich.I stało się, gdy ich błogosławił, że rozstał się z nimi.A oni wrócili do Jerozolimy z wielką radością
.
[Lu 24,45-52 BW ]

Jezus Chrystus najpierw:

1. na początek „ otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma.” [ Lu 24 ] otworzył ich umysły, jak? Poprzez Ducha Świętego, bo jak inaczej można wejść do wnętrza ludzkiego?
Dlatego WSZYSTKO na drodze wierzącego MUSI zacząć się od POKUTY, następnie ( dzieje się to wraz z opamiętanie, zmianą sposobu myślenia)
Aby następne kroki były możliwe, MUSI nastąpić NOWE NARODZENIE poprzez Słowo Boże ( co ŚJ robią prawidłowo) ORAZ z DUCHA ŚWIĘTEGO ( czego niestety nie robią biblijnie)


2. „ począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia”[ Lu 24 ] Prawdą jest że są niekiedy charyzmatycy którzy pomijają tę kwestię, a mianowicie OPAMIĘTANIE czyli odwrócenie się od swojego sposobu myślenia do Bogu, zwrócenie się do wzoru biblijnego. Bycie jak Jezus, bo taki dał przykład
Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
[ Mt 11,29 BW ]

3. MAMY BYĆ ŚWIADKAMI JEZUSA CHRYSTUSA bo On jest obrazem niewidzialnego JAHWE. (świadkami nie Jahwe a Jezusa)
...nie fałszujemy Słowa Bożego, ale przez składanie dowodu prawdy polecamy siebie samych sumieniu wszystkich ludzi przed Bogiem. A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną, w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga. Albowiem nie siebie samych głosimy, lecz Chrystusa Jezusa, że jest Panem, o sobie zaś, żeśmy sługami waszymi dla Jezusa.Bo Bóg, który rzekł: Z ciemności niech światłość zaświeci, rozświecił serca nasze, aby zajaśniało poznanie chwały Bożej, która jest na obliczu Chrystusowym.
[ 2 Kor 4,2-6 BW ]
W tym miejscu muszę pochylić się determinacji organizacji ŚJ . Wytrwałości i zaangażowania w zwracaniu ludzi na Pismo Święte.
Jednakże robią to po ludzku, bez Mocy z wysokości.

4. następnie Jezus Chrystus spełnił daną obietnicę „Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. „ [ Lu 24] Wcześniej zapowiadał ją w J 15,26 16,7 .
Następnie zostało to zrealizowane i jest opisane w drugim rozdziale Dziejów Apostolskich.


5. następnie „A oni wrócili do Jerozolimy z wielką radością.” [ Lu 24 ]
Tak więc wyznanie akcentujące Ducha Świętego są biblijne. Chociaż jest wiele wypaczeń, Biblia mówi o tym:
Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę.
[ 2 P 2,1 BW ] ( zobacz też Mt 24,11 1 Tym 4,1 Jud 1,4 Dz 20,31)

Ariusie Twoja krytyka wrzucająca wszystkie zbory charyzmatyczne do jednej kategorii jest WYSOCE niebiblijna. Gdyż są zielonoświątkowcy w których życiu nie są widoczne składniki OWOCU DUCHA ŚWIĘTEGO. Ale też są członkowie organizacji Świadków Jehowy, u których też tego brakuje ( wiem o tym z autopsji, gdyż znam wielu )
Tak więc nasze życie, postępowanie, uczynki, traktowanie innych, a NIE TYLKO POZNANIE NAUK BIBLIJNYCH jest istotne.

PROSZĘ PRZEANALIZUJ TE MIEJSCA SŁOWA BOŻEGO.

bw: Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.
bg: Albowiem ponieważ w mądrości Bożej świat nie poznał Boga przez mądrość, upodobało się Bogu przez głupie kazanie zbawić wierzących,
bt: Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących.

[ 1 Kor 1,21 BW]

bw: Codziennie też jednomyślnie uczęszczali do świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z weselem i w prostocie serca,
bg: A na każdy dzień trwając zgodnie w kościele i chleb łamiąc po domach, przyjmowali pokarm z radością i w prostocie serdecznej.
bt: Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca.

[ Dz 2,46 BW ]

(26) Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu, (27) ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne, (28) i to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić, (29) aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym. (30) Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem, (31) aby, jak napisano: Kto się chlubi, w Panu się chlubił.
[ 1 Kor 1 BW ]

Skoro wiesz że nie w każdym ichnim zboże jest źle, to proszę Cię wytęż się i spróbuj znaleźć kontakt z prawdziwymi uczniami Jezusa Chrystusa.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-11-19, 11:10   

Arius napisał/a:
Jak ktoś się jednak lubuje w podróbkach to jego problem, jednak niech się nie dziwi, że naiwni na drzewach nie rosną i nie wierzą w ichnie dary, które są im potrzebne by się wyróżniać spośród chrześcijaństwa, a dla wielu osób przystępujących do nich, dają poczucie bycia lepszym od innych, logiczne jest, że nikt się do tego oficjalnie nie przyzna,

ŚJ to także podróbka ale to ich problem, wyróżniają się głoszeniem i mają poczucie lepszych od innych choć oficjalnie nikt się nie przyzna.
Choć ich znakiem rozpoznawczym jest podobno miłość,ale to tylko zewnętrzne pozory,wewnątrz kielicha pełno jest grabieży i nieumiarkowania.
Mat.23:27;28
27 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przypominacie bowiem pobielane groby, które z zewnątrz wprawdzie wydają się piękne, ale wewnątrz są pełne kości zmarłych oraz wszelkiej nieczystości. 28 Tak i wy wprawdzie z zewnątrz wydajecie się ludziom prawi, ale wewnątrz jesteście pełni obłudy i bezprawia

Podpinacie się pod werset z Mat.24:14 jakoby dotyczył was a tam pisze,że będzie głoszona ewangelia,i będzie ale nie przez was.
Mat.13:37-43
On, odpowiadając, rzekł: „Siewcą wybornego nasienia jest Syn Człowieczy, 38 polem jest świat, a wybornym nasieniem są synowie królestwa, chwastami zaś są synowie niegodziwca, 39 a nieprzyjacielem, który je zasiał, jest Diabeł. Żniwem jest zakończenie systemu rzeczy, a żniwiarzami są aniołowie. 40 Dlatego jak zbiera się chwasty i pali ogniem, tak będzie podczas zakończenia systemu rzeczy. 41 Syn Człowieczy pośle swych aniołów i zbiorą z jego królestwa wszystko, co powoduje zgorszenie, oraz tych, którzy czynią bezprawie, 42 i wrzucą ich do ognistego pieca. Tam będą płakać i zgrzytać zębami. 43 W owym czasie prawi będą świecić jasno jak słońce w królestwie ich Ojca. Kto ma uszy, niech słucha.

Obj.14:14-20
14 I ujrzałem, a oto biały obłok, a na obłoku zasiadał ktoś podobny do syna człowieczego, mający na swej głowie złotą koronę, a w swej ręce ostry sierp.

15 A z sanktuarium świątyni wyłonił się inny anioł, wołając donośnym głosem do zasiadającego na obłoku: „Zapuść swój sierp i żnij, ponieważ nadeszła godzina żęcia, bo żniwo ziemi całkowicie dojrzało”. 16 I zasiadający na obłoku rzucił swój sierp na ziemię, i ziemia została zżęta.

17 I jeszcze inny anioł wyłonił się z sanktuarium świątyni, które jest w niebie, i on też miał ostry sierp.

18 A jeszcze inny anioł wyłonił się z ołtarza i miał władzę nad ogniem. I zawołał donośnym głosem do tego, który miał ostry sierp, mówiąc: „Zapuść swój ostry sierp i zbierz kiście winorośli ziemi, ponieważ jej winogrona dojrzały”. 19 I anioł rzucił swój sierp ku ziemi, i zebrał winorośl ziemi, i wrzucił ją do wielkiej winnej tłoczni gniewu Bożego. 20 I deptano winną tłocznię poza miastem, a z winnej tłoczni wyszła krew aż po uzdy koni, na odległość tysiąca sześciuset stadiów.
Obj.14:6;7
I ujrzałem innego anioła, który leciał środkiem nieba i miał wiecznotrwałą dobrą nowinę do oznajmienia jako radosną wieść dla mieszkających na ziemi i dla każdego narodu, i plemienia, i języka, i ludu, 7 i mówił donośnym głosem: „Boga się bójcie i dajcie mu chwałę, ponieważ nadeszła godzina jego sądu, oddajcie więc cześć Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
martunia 
szukająca prawdy

Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 31
Wysłany: 2010-11-19, 11:31   

Co wskazuje na to że należy być świadkiem Jezusa a nie Jahwe?
I jak powinien wyglądać biblijny chrzest według zielonoświątkowców?
Generalnie rzecz biorąc nie jestem w stanie uwierzyć aby w jakimkolwiek zborze panowała miłość i tylko miłość.Nie ma przecież ludzi doskonałych.W każdym zborze są tacy i inni ludzie,a miłości to się chyba należy dopiero uczyć,jednemu to wychodzi lepiej drugiem gorzej,bo każdy człowiek ma inne predyspozycje i możliwości. "Miłość wszystko znosi i wszystkiemu wierzy", w moim rozumowaniu,miłość to także a chyba przede wszystkim przymrużanie oka na czyjąś niedoskonałość.Trochę tak jak w małżeństwie, przestaje się zwracać uwagę na bałaganiarstwo partnera i inne wady bo przecież się kocha i chce się być razem. :->
_________________
chcę zrozumieć,pojąć,dojść do prawdy.
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2010-11-25, 20:18   

martunia napisał/a:
Co wskazuje na to że należy być świadkiem Jezusa a nie Jahwe?
I jak powinien wyglądać biblijny chrzest według zielonoświątkowców?


Jest to tylko gra słów, gdyż Jahwe jest Ojcem Pana Jezusa Chrystusa. Sam też nosi tytuł „Pan”. Natomiast Jezus Chrystus jest Synem Człowieczym i jest obrazem Boga.
Więc jakby nie patrzeć i mówić, Jezus jest w Ojcu a Ojciec w Jezusie.

Taką definicję podaje Biblia.

Zważyć jednak należy ze, ziemska relacja ojciec-syn, nie musi być tym samym co relacja Niebiańska, gdyż Bóg funkcjonuje w innym wymiarze.
Ludzie mają do dyspozycji pięć zmysłów, ludzie wierzący mają jeszcze zmysł wiary, a i tak nasze poznanie jest cząstkowe. Dlatego niema co się silić aby objąć istotę Boga intelektem.

Reasumując, Boże Słowo nowy testament (jesteśmy w nowym przymierzu) wyraźnie mówi że, mamy używać imienia Jezus.

Mamy dążyć do usposobienia jakie było w Jezusie Chrystusie. A był On cichy i pokornego serca. Mamy upodabniać się do Niego, więc i w sprawie chrztu mamy postępować podobnie.
Nie tylko zielonoświątkowcy przyjmują chrzest w świadomości umysłu. Taki przykład niosą nam wszystkim na nowo narodzonym adeptom wyznania Jezusowego, pierwsi chrześcijanie opisani w Dziejach Apostolskich.

Z Twoją opinią dotyczącą wierzących zgadzam się w całości. :-)

Dlatego WSZYSCY uważający się za nowe stworzenia, narodzone przez Słowo Boże i Ducha, powinni świecić, być solą i mieć zapach Jezusa Chrystusa. :biblia: :biblia2:
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-11-28, 20:31   

Zielonoświątkowcy przeważnie zaczynają od tematu nawrócenia. Bo człowiek powinien najpierw się biblijnie opamiętać z grzechu. Skoro tak, przechodzą zieloni często do takich ludzi, którzy jawnie piją, palą, kradną itd. ze swoim przekazem. A że pole do popisu tu jest duże, Polacy w miarę szybko o tym usłyszą. Wbrew pozorom nie są aż tak popularni jak KRK ze swoimi świętami, Bożymi Ciałami, procesjami, pielgrzymkami i mszami. Dla tych ta prosta forma nieskodyfikowana do końca jest jakimś novum. Każde głoszenie ewangelii jest nieco inne w formie, a wielu się od niego odwraca, źle im się kojarzy, bo nie jest z reguły znane w KRK. W ten sposób, popularność ewangelii, zbawienia jest tu średnia. Oczywiście inne ruchy świadcząc mają swoje doświadczenia i podobnie nie mają zbyt dużego wzięcia. Potem, ta garstka ludzi która zainteresuje się zielonoświątkowcami jako ludźmi i grupą, napotyka dopiero na temat modlitw innych niż o nowonarodzenie czy odrodzenie, zbawienie. Te inne modlitwy są już tą specyfiką ruchu; ale znam takich co funkcjonują tam bez tych znanych języków, proroctw i in. Oczywiście jest to mniejszość, zresztą charyzmatyczni nie każdy się tak uzewnętrznia (tak mam ja), nie chodzi przecież by pokazać niezrozumiały język czy inne formy by ludziska dziwowali jako dziw sam w sobie. To tak jak zobaczyć na wsi murzyna czy eskimosa; ma znaczenie ale czysto ciekawostkowe. Gdy zaś następuje jakieś tłumaczenie, to choćby to robił murzyn, to ma to sens informacji ogólnodostępnej. Tylko żeby było tłumaczenie języków, muszą być najpierw języki, żeby było jasne proroctwo, musi się ono zacząć. Bez tego również może się obejść, więc te cudowne mają inne znaczenie (dodatkowe), to żeby pojąć, należy wziąć Biblię, pomodlić, sprawdzić. Więc nie każdy to zrobi; nie jest to tak popularne.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
sewen 
sewen

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 122
Wysłany: 2010-11-30, 13:43   

Zauważyliście,że w każdej dyskusji biorą udział osoby ,którym przyświeca inny cel.
Są osoby ,które widząc "dziwne zjawisko" mówienia językami chciały by dowiedzieć się czegoś na ten temat.
Są także tacy ,którzy widzieli to "zjawisko " na filmie i zażenowani pogardzili nim, ci mają najwięcej do powiedzenia uznając to wydarzenie jako zwiedzenie.
Są tacy ,którzy pochodząc z kościołów niecharyzmatycznych w naukach swych kościołów mają nauki o tym ,że dary ,znaki i cuda przeminęły - to także najwięksi dyskutanci na temat języków , negujący ich prawdziwość.
Są ci ,których Duch Św napełnił swą Mocą i zaczęli mówić innymi językami.
Ci w swej pokorze nie "biją się " o to by inni uznali prawdziwość ich przeżycia.
Zapytani o to "zjawisko" z pokorą starają się wytłumaczyć jak można przeżyć napełnienie Duchem Św i mówić językami.
Mili dyskutanci , zakwalifikujcie siebie samych do jednej z tych grup.
Zobaczycie kto jest Dzieckiem Bożym napełnionym Duchem Św.

A teraz kilka słów dot. tematu.
Otóż ludzie poszukują Boga. Sytuacje życiowe takie jak samotność (często wśród ludzi), choroba, strata bliskiej osoby, brak pieniędzy wzbudza w ludziach pęd do poszukiwania czegoś co wypełni ich pustkę.
Znajdują ludzi innych niż świat. Zaproszeni do społeczności nadal pragną poznać Boga.
Jeśli jest On w zgromadzeniu doznają pokoju serca, jeśli nie stają się krytykantami wszystkiego co im zaoferowano w danym kościele.
Zgromadzenia pentakostalne znane z żywiołowych nabożeństw mogą sprawiać wrażenie Bożego Życia.
Prawda jednak okazuje się po jakimś czasie pobytu na zgromadzeniach.
Stąd wiele osób ,które znalazłszy "języki" ,a nie znalazłszy Boga stało się krytykantami tych zgromadzeń(zborów)
Rację mają ci,którzy mówią "miłość jest najważniejsza"
Rację mają ci,którzy uważają ,że języki też są potrzebne ,gdyż są darem Bożym.
Chciałbym jednak zauważyć ,że Źródłem Miłości oraz dawcą Darów jest ten sam Duch Św.
Skąd zatem są dary ,jeśli nie ma miłości?
A jeśli jest miłość ,to dlaczego nie ma darów ,by ludzie mogli sobie wzajemnie usługiwać.
Na to pytanie niech każdy odpowie sobie w swoim sercu.

Pozdrawiam Sewen
 
 
acalanthis 

Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-03, 11:24   

To nie ruch zielonoświątkowy jest popularny. Są przecież kongregacje zielonoświątkowe, np. Chrześcijańska Wspólnota Zielonoświątkowa, które w ogóle nie są popularne.

Popularny jest specyficzny typ religii, których cechuje kilka podstawowych cech:
- Zero wymogów dla członków
- bogactwo wrażeń audio-wizualnych
- papkowate nauczanie o miłości i przebaczniu, leczeniu zranień, itd.

To jest sposób na "sukces". Jeśli chcecie mieć pełne zbory, idździe za tym. Kto chce służyć Bogu, musi mówić o wyrzeczeniach, o krzyżu. Jednak do tej "gadki" ludzie się nie garną.
_________________
Internetowa Szkoła Biblijna "Hosanna":
www.biblijna.org
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-01-03, 11:51   

A Ty w jakim jesteś zborze? Jak wygląda owa 'papka' u Ciebie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10