Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ustały dary Ducha Świętego?
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-05-23, 16:19   

wyznawca_ napisał/a:
Nikt nie stanie sie doskonaly przez samo czytanie Pisma.

Nie powiedziałam tak, chociaż jak sercem będziemy czytali Pismo święte, i wdrażali słowa przeczytane do naszego życia to na pewno staniemy się dobrymi ludźmi.
W moim poście ja mówiłam o Biblii jako księdze świętej. Księga ta w II wieku naszej Ery została cała uzupełniona, stała się doskonalą, czyli zupełną. Nie potrzebni byli już mówiący językami, ani prorocy i inni, ponieważ kto chciał mógł wyczytać w tej doskonałej księdze wszystko co mu było do życia potrzebne.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-05-23, 20:53   

nike napisał/a:
wyznawca_ napisał/a:
Nikt nie stanie sie doskonaly przez samo czytanie Pisma.

Nie powiedziałam tak, chociaż jak sercem będziemy czytali Pismo święte, i wdrażali słowa przeczytane do naszego życia to na pewno staniemy się dobrymi ludźmi.
W moim poście ja mówiłam o Biblii jako księdze świętej. Księga ta w II wieku naszej Ery została cała uzupełniona, stała się doskonalą, czyli zupełną. Nie potrzebni byli już mówiący językami, ani prorocy i inni, ponieważ kto chciał mógł wyczytać w tej doskonałej księdze wszystko co mu było do życia potrzebne.

Jeśli sobie dobrze przypominam,to w NT pisze,że "jedynie Bóg jest święty".Więc żadne pismo nie może być święte.Bóg nie zostawił nam Biblii,ale zgodnie z Nowym Przymierzem Ducha,dał Chrystusa "do serc naszych"(Rzym.5,5: Gal.4,6: Kol.1,25-27).Biblia jest napisana przez ludzi i powinna być drogowskazem do obecnego w nas Chrystusa jako prawdziwego Słowa Bożego.Obecnie to Biblię uważa się niezgodnie z prawdą za Słowo Boże,a nie widzi obecnego w nas Chrystusa jako prawdziwego Słowa Bożego,To nie Biblia,ale on jako nasz Pan i Osobisty Zbawiciel może jedynie doprowadzić nas do doskonałości i zbawienia naszej duszy.

Jeśli Biblia nie prowadzi do obecnego w nas Chrystusa,to nie spełnia swojego podstawowego zadania.To nie Biblia,ale Chrystus jest naszą Drogą,Prawdą i Życiem.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2010-05-23, 22:03   

angelo napisał/a:
Obecnie to Biblię uważa się niezgodnie z prawdą za Słowo Boże,a nie widzi obecnego w nas Chrystusa jako prawdziwego Słowa Bożego,To nie Biblia,ale on jako nasz Pan i Osobisty Zbawiciel może jedynie doprowadzić nas do doskonałości i zbawienia naszej duszy.

Jeśli Biblia nie prowadzi do obecnego w nas Chrystusa,to nie spełnia swojego podstawowego zadania.To nie Biblia,ale Chrystus jest naszą Drogą,Prawdą i Życiem.


2 Tym 2.14-17,,Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte,
które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie.

Wszelkie Pismo [jest] przez Boga natchnione i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do wychowania w sprawiedliwości –
aby człowiek Boży był doskonały...,,

Jan 5.39,,Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo...,,
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-05-24, 09:45   

sio
Cytat:
2 Tym 2.14-17,,Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte,
które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie.


Ten fragment jak i wiele innych został źle przetłumaczony.Zbawienia nie osiąga się przez wiarę w Jezusa Chrystusa,ale przez obecnego w nas Chrystusa.Dlatego prawidłowo i zrozumiale dla wszystkich powinno być takie zakończenie:

...Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma,które mogą cię nauczyć mądrości i wiary wiodącej ku zbawieniu przez obecnego w nas Chrystusa.

Cytat:
Wszelkie Pismo [jest] przez Boga natchnione i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do wychowania w sprawiedliwości –

Jeśli ma to być wszelkie Pismo,to dla mnie najbardziej natchniona przez Boga jest "Ewangelia Jezusa",bo ona w jasny sposób prowadzi do Boga i Chrystusa obecnych w nas przez Ducha Świętego i Ducha Chrystusowego.

Cytat:
aby człowiek Boży był doskonały...,,

...aby człowiek Boży był doskonały przez obecnego w nim Chrystusa....,

Wszelkie Pismo powinno prowadzić do obecnego w nas Chrystusa,bo to Jego,a nie Pismo otrzymaliśmy wszyscy w wyniku Nowego Przymierza dla naszego zbawienia.

Cytat:
Jan 5.39,,Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo...,,

Nie napisałeś najważniejszego zakończenia:

Jan 5.40.Ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie,aby mieć żywot (wieczny jako zbawienie,które jest jedynie możliwe przez obecnego w nas Chrystusa).

Wszelkie Pismo -----> drogowskazy -----> do obecnego w nas Chrystusa
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
wyznawca_ 


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 717
Wysłany: 2010-05-24, 14:47   

Nike,
Ty caly czas mowisz ze niby Biblia jest ta doskonaloscia ktora "miala nadejsc". Masz na to jakis dowod ze tam wlasnie o Biblie chodzilo? Biblia nie jest nie byla i nie bedzie doskonaloscia gdyz doskonalosc to nie pismo. Doskonalosc TO STAN. Stan doskonalosci jeszcze nie nadszedl i nadejdzie DOPIERO jak Jezus powroci powtornie w Chwale sadzic zywych i umarlych.

wasz w Chrystusie,

wyznawca_
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-05-24, 17:04   

Nie. Dary Ducha św. nie ustały.

Marka 16:15 I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.
16 Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.
17 A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,
18 węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.


Mowa tu jest o przejawiających się darach w odniesieniu do tych którzy uwierzyli. Natomiast ci którzy uwierzyli mieli po prostu głoszone.
Podobnie inny fragment:

Dzieje Apostolskie 2:16 ale tutaj jest to, co było zapowiedziane przez proroka Joela:
17 I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;
18 Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą.
19 I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu.
20 Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały.
21 Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.


Tu również mamy o darach z potwierdzeniem proroctw ST. Ani przed tymi cytatami ani po nich nie ma ograniczeń czasowych dla tych darów. Skąd więc założenie zakończenia tego czasu? Czemu w ogóle miałbym bronić darów przed ich zakończeniem? W Koryncie Paweł mówi o tych samych darach przy czym języki mogły tu już dotyczyć modlitwy prywatnej 'mówi sobie i Bogu'. Paweł porusza temat darów jako swój temat który omawia i to dość szeroko nauczając.

1 Koryntian 12:1 A co do darów duchowych, bracia, nie chcę, abyście byli nieświadomi rzeczy.
2 Wiecie, iż, gdyście byli poganami, do niemych bałwanów szliście, jak was prowadzono.
3 Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.
4 A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam.
5 I różne są posługi, lecz Pan ten sam.
6 I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.
7 A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi.
8 Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy,
9 inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu.
10 Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków.
11 Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce. ...

1 Koryntian 12:28 A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki.
29 Czy wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokami? Czy wszyscy nauczycielami? Czy wszyscy mają moc czynienia cudów?
30 Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają?
31 Starajcie się tedy usilnie o większe dary łaski; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.

1 Koryntian 13:1 Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym.


Jak dotąd Paweł zachęca do obfitowania w dary łaski Ducha św. stawiając za wyższą wartość miłość.

1 Koryntian 13:10 lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.
11 Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce.
12 Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany.
13 Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość.

1 Koryntian 14:1 Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować.
2 Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza.


Niezrozumienie nie jest więc kryterium dobra lecz miłość, stąd dary mają do niej prowadzić, bez niej są puste.

1 Koryntian 14:3 A kto prorokuje, mówi do ludzi ku zbudowaniu i napomnieniu, i pocieszeniu.
4 Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje.
5 A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali; bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany.
6 Tak tedy, bracia, jeżeli przyjdę do was i będę mówił językami, jakiż pożytek z tego mieć będziecie, jeśli mowa moja nie będzie zawierała czy to objawienia, czy wiedzy, czy proroctwa, czy nauki?


Gdy już uporządkował Paweł języki we właściwym miejscu, wskazał coś lepszego i nie ograniczył nic. Zbliżył się do podsumowań-

1 Koryntian 14:13 Dlatego ten, kto mówi językami, niechaj się modli o dar wykładania ich.
14 Bo jeśli się modlę, mówiąc językami, duch mój się modli, ale rozum mój tego nie przyswaja.
15 Cóż tedy? Będę się modlił duchem, będę się modlił i rozumem; będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i rozumem.


To i to jest ważne, duch, modlitwa w duchu jak i rozumem, zrozumiała.

1 Koryntian 14:18 Dziękuję Bogu, że ja o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy;
19 wszakże w zborze wolę powiedzieć pięć słów zrozumiałych, aby i innych pouczyć, niż dziesięć tysięcy słów językiem niezrozumiałym.
20 Bracia, nie bądźcie dziećmi w myśleniu, ale bądźcie w złem jak niemowlęta, natomiast w myśleniu bądźcie dojrzali.
21 W zakonie napisano: Przez ludzi obcego języka i przez usta obcych mówić będę do ludu tego, ale i tak mnie nie usłuchają, mówi Pan.
22 Przeto mówienie językami, to znak nie dla wierzących, ale dla niewierzących, a proroctwo nie dla niewierzących, ale dla wierzących.


Rozgryzł ich problem- niedojrzałość w relacjach ze sobą. Nawet z proroctwami zauważył podobne niebezpieczeństwo-

1 Koryntian 14:27 Jeśli kto mówi językami, niech to czyni dwóch albo najwyżej trzech, i to po kolei, a jeden niech wykłada;
28 a jeśliby nie było nikogo, kto by wykładał, niech milczą w zborze, niech mówią samym sobie i Bogu.
29 A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają;
30 lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy.
31 Możecie bowiem kolejno wszyscy prorokować, aby się wszyscy czegoś nauczyli i wszyscy zachęty doznali.


Następnie Paweł przechodzi do innych problemów. Krytyka darów jest krytyką Piotra, Jana, Pawła i Kościoła Chrystusa. Krytyka należy się brakowi miłości, złym postępowaniom w zborach. Nie wszyscy będą mieli wszystkie dary czy nawet żaden, i ja w tej grupie jestem, jednak własne posiadanie nie wolno przekładać na interpretacje Biblii.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-06-22, 10:37   

http://przemek-owczarski....dary-ducha.html
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-06-22, 11:22   

Duskutujemy, czy ustały dary ducha.
Tego nikt nie jest w stanie zweryfikować.

Mnie interesuje natomiast co jest z owocami Ducha?
Widzimy je dziś?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-06-22, 11:30   

Henryk napisał/a:
Duskutujemy, czy ustały dary ducha.
Tego nikt nie jest w stanie zweryfikować.

Poprawka:
Tego nie jest w stanie zweryfikować nikt, kto upiera się, że te dary ustały w I wieku.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
pouiy

Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 125
Wysłany: 2010-06-22, 16:55   

Ja się tylko zastanawiam, dlaczego wszyscy się zastanawiają, czy dary ducha ustały...
Jakby się nie można było Ojca zapytać, przecież jeśli jest to komuś potrzebne to Bóg jakoś odpowie, o ile w rzeczywistości w niego wierzymy.

Przecież przede wszystkim mamy zabiegać o miłość, szukać królestwa, a reszta ma być dodana, choćby jakieś tam dary o ile są potrzebne.

Jeśli ktoś rzeczywiście ufa Ojcu i wierzy w Syna i otrzymał choćby dzisiaj jakiś dar, to nie mamy tego prawa podważać.

Drzewo się poznaje po owocu. Z dobrego drzewa nie może pochodzić to co złe. Podobnie ze złego drzewa to co dobre.

Jeśli ktoś rzeczywiście otrzymał jakiś dar i wydaje dobre owoce, nie możemy tego podważać, mówiąc, że pochodzi to od diabła.

Naprawdę nie wiem, czemu ludzie na siłę chcą coś udowodnić albo podważyć.
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-23, 02:33   

wyznawca_ napisał/a:
Nike,
Ty caly czas mowisz ze niby Biblia jest ta doskonaloscia ktora "miala nadejsc". Masz na to jakis dowod ze tam wlasnie o Biblie chodzilo? Biblia nie jest nie byla i nie bedzie doskonaloscia gdyz doskonalosc to nie pismo. Doskonalosc TO STAN. Stan doskonalosci jeszcze nie nadszedl i nadejdzie DOPIERO jak Jezus powroci powtornie w Chwale sadzic zywych i umarlych.

wasz w Chrystusie,

wyznawca_

Nic tylko zostań Wyznawco buddystą, pogląd bardzo zbliżony do Twojego postu. Wiem, nie znajdziesz czasu na ponowne szukanie sensu i celu życia, bo już go masz.
;-)
Pozdrawiam.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
wyznawca_ 


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 717
Wysłany: 2010-06-23, 05:06   

Diresie,
Filozife buddyzmu tez przestudiowalem :) Niestety to jest tylko filozofia hehe :)

w Chrystusie,

wyznawca_
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-06-23, 13:32   

dires napisał/a:
wyznawca_ napisał/a:
Nike,
Ty caly czas mowisz ze niby Biblia jest ta doskonaloscia ktora "miala nadejsc". Masz na to jakis dowod ze tam wlasnie o Biblie chodzilo? Biblia nie jest nie byla i nie bedzie doskonaloscia gdyz doskonalosc to nie pismo. Doskonalosc TO STAN. Stan doskonalosci jeszcze nie nadszedl i nadejdzie DOPIERO jak Jezus powroci powtornie w Chwale sadzic zywych i umarlych.

wasz w Chrystusie,

wyznawca_

Nic tylko zostań Wyznawco buddystą, pogląd bardzo zbliżony do Twojego postu. Wiem, nie znajdziesz czasu na ponowne szukanie sensu i celu życia, bo już go masz.
;-)
Pozdrawiam.

coooooooooooo :?: :?: :?: :shock: kompletnie nie wiem jaki może to mieć związek z buddyzmem, coś ci się pokiełbasiło albo nie masz pojęcia o co chodzi w buddyźmie...

ja również proszę o dowody, że ta doskonałość to niby biblia... i który przekład :?: ;-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-23, 15:13   

"Doskonałość to STAN". Słowa Wyznawcy brzmią jak filozofia Buddyzmu.
Mam szukać na to argumentów w Biblii? Nie żartuj Hardi. :mrgreen:
Hardi napisał/a:
ja również proszę o dowody, że ta doskonałość to niby biblia... i który przekład

Nie potrafię zrozumieć co napisałeś w tym zdaniu. Możesz jaśniej?
Pozdrawiam.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2010-06-23, 15:45   

Cytat:
"Doskonałość to STAN". Słowa Wyznawcy brzmią jak filozofia Buddyzmu.


Dires... nie przesadzaj, że zaraz to musi być podobne do filozofii buddyjskiej.
Wszak coś w tym jest iż STAN wskazuje na to, co ktoś osiągnął.
I tak np. mamy trzy u]stany[/u] skupienia wody. Co to znaczy?
Ano to, że to każdego z tych stanów trzeba niejako dojść (podgrzać albo zamrozić itp.)
Pytamy też: w jakim stanie jest ten samochód? Inaczej znaczy, że pytamy o to, jak wygląda obecnie po... przejechaniu dajmy na to... 100 000 km. podczas, gdy użytkownikiem była 25 letnia kobieta ;-) . Mówimy: stan zdrowia, czy też: nie jestem... w stanie zrobić to lub owo.

Stan... niejedno ma imię i w zależności od tego o czym mówimy, nawiązujemy do tego, jak coś ma wyglądać, w jakiej jest/było lub będzie kondycji.

W Biblii słowo DOSKONAŁY:

"W języku hebrajskim pojęcie doskonałości wyrażają terminy pochodzące od czasowników kalál („doprowadzać do doskonałości”; por. Eze 27:4), szalám („dopełniać się”; por. Iz 60:20) i tamám („kończyć się”; „osiągać pełnię”; por. Ps 102:27; Iz 18:5). W Chrześcijańskich Pismach Greckich podobne znaczenie mają słowa téleios (przymiotnik), teleiòtes (rzeczownik) oraz teleiòo (czasownik), w których kryje się myśl o dojściu do zupełności lub pełnej miary (Łk 8:14; 2Ko 12:9; Jak 1:4), uzyskaniu dorosłości, dojrzałości (1Ko 14:20; Heb 5:14), osiągnięciu wyznaczonego celu albo spełnieniu określonego zamierzenia (Jn 19:28; Flp 3:12)." (Leks. Wnikliwe)

Oczywiście doskonałość to nie coś absolutnego. Absolutną ma tylko Bóg.
Ja czasem mówię też: te buty są doskonałe!!! I łaże w nich po górach kilka lat. Natomiast pomimo ich doskonałości, kiepsko nadają się do nałożenia na głowę jako... czapka :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11