Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ustały dary Ducha Świętego?
Autor Wiadomość
wyznawca_ 


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 717
Wysłany: 2010-05-22, 16:51   

Cytat:

wyznawca napisał do Nike:
Cytat:
Mozesz mi wyjasnic wiec gdzie ty widzisz doskonalosc ktora przyszla?

Doskonałość jeszcze nie przyszła.
Cytat:
Skompletowanie biblii bylo nadejsciem doskonalosci? Czy masz na to jakies dowody? Czy biblia o tym cos mowi? Doskonalosc przyjdzie wtedy jak Jezus wroci na ziemie.

Biblia była zmieniana i ma wiele sprzeczności,więc nie można zaliczyć jej do doskonałości.

Cytat:
Powiedz mi rowniez dlaczego ustal dar uzdrawiania? Czy on tez juz nie jest potrzebny?

Dar uzdrawiania nie zanikł,a dlaczego uważasz,że on zanikł? Uzdrawianie jest związane z działaniem Ducha Świętego jako Bożej energii,która powoduje uzdrowienia.Codziennie korzystam z Bożej energii zgodnie z obietnicą Boga,który zapewnił,że da Ducha swojego Świętego wszystkim tym,którzy go o niego proszą.



Drogi Angelo,
Obawiam sie ze nie zrozumiales moich slow. Ja nie uwazam ze dar uzdrawiania zanikl. To Nike tak uwaza dlatego zadalem jej pytanie czy nie jest on juz potrzebny. Dla wyjasnienia moim przekonaniem jest to ze Dary Ducha istnieja do dzis.


Wasz w Chrystusie,

wyznawca_
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-22, 16:58   

Doskonałość a zwłaszcza doskonała miłość nastanie wtedy gdy Jezus powróci i obejmie rząd
Bowiem doskonały Jest Jedynie Jedyny Bóg
i my doskonałość moim zdaniem mamy osiągalną dopiero w nim
Dorośniemy do wymiarów Chrystusowych w Panu
pozdrawiam
 
 
arnon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-22, 16:59   

Tak się zastanawiam, kto ten dar nadal posiada?
 
 
wyznawca_ 


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 717
Wysłany: 2010-05-22, 17:10   

Plaskowicki Rysiu,
Zgadzam sie z Toba.

Arnon,
Nie wiem bo nie szukam ludzi z darami. Slyszalem o wielu ktorzy posiadaja ale ani ich osobiscie nie znam ani nie robilem w tym wzgledzie inwestygacji. Ja np. osobiscie uwazam ze mam dar rozpoznawania duchow.

Wasz w Chrystusie,

wyznawca_
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-05-22, 17:13   

wyznawca_ napisał/a:
Ja np. osobiscie uwazam ze mam dar rozpoznawania duchow.


Mógłbyś mi przybliżyć na czym polega ten twój dar?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-22, 17:18   

Ja modlę się o chorych - ostatnio modliłem się o dziecko które urodziło się z pękniętym płuckiem i wadą serca
Po modlitwie minął tydzień a płucko się zrosło
wady serca też lekarze już nie stwierdzają.
Dziecko jest osoby nie należącej do naszej jednoty.
Jedna niewiasta od nas jest koleżanka rodziców
i ci wiedząc ,ze się modlimy o chorych - poprosili nas o modlitwę i Bóg pobłogosławił
wczoraj powiadomiono mnie o łasce którą Bóg uczynił
pozdrawiam
 
 
wyznawca_ 


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 717
Wysłany: 2010-05-22, 17:20   

Nike pisze:

Cytat:
Mógłbyś mi przybliżyć na czym polega ten twój dar?


Potrafie rozpoznac ktore duchy sa z Boga a ktore nie. Wiem kto ma Ducha Swietego a kto nie. Chodzi mi o duchy ludzi. Stycznosci z duchami zza swiatow nie miewam :)

wasz w Chrystusie,

wyznawca_
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-05-22, 17:40   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Ja modlę się o chorych - ostatnio modliłem się o dziecko które urodziło się z pękniętym płuckiem i wadą serca

Ryszardzie.
Uważam, że dary czynienia cudów minęły.
Dziś już nikt nie ma mocy powiedzieć kalece: „wstań, weź wózek inwalidzki na plecy i idź.”..
Lub do niewidomego: „przejrzyj!”.
Wierzę natomiast w cudowną moc modlitwy.
Szczególnie: Mat 18:19 BW Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie.
Warunek – aby była to prośba o rzecz zgodą w wolą Ojca.
To nie my czynimy cuda lecz Boża moc, dzięki naszym modlitwom.
Wystarczy poprosić!
Ps; Ja także modliłem się o udany zabieg wszczepienia soczewki. Od wczoraj rozpoznaję twarze na ulicy! :xhehe:
Fakt, że była to modlitwa samolubna... :-(
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-22, 17:47   

Myślę Henryku
że nasz wzajemny szacunek wytrzyma to ale ja wierzę ,ze Bóg jest wciąż taki sam a ,ze czasem gdzieś cudów nie ma to jest z powodu naszego niedowiarstwa ,a nie z powodu ,ze czas cudów minął .
Dla mnie od Golgoty trwa jeden dzień - dzień łaski - Dziś
Dziś jak głos Jego usłyszycie nie zatwardzajcie serc waszych.
Wierzę ,ze Bóg nie ma wnuków i każdy musi się sam osobiście narodzić na nowo z wody i Ducha i przeżyć na sobie i w sobie Moc Zmartwychwstałego Jezusa.
A Jezus Chrystus wczoraj dziś i na wieki jest ten sam
Więc jeżeli On w nas żyje to czynimy te rzeczy co On czynił a nawet większe bo On poszedł do Ojca
Nie widzę w Biblii by było inaczej
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Płaskowicki Rys 2010-05-22, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-05-22, 17:47   

Henryk napisał/a:
Fakt, że była to modlitwa samolubna... :-(

Powodzenia Heniek, bo bez oczu to za wiele nie wskórasz na forum hehehe.
Mówisz "samolubna" jesteśmy tylko ludźmi i w tragedii modlimy się tez samolubnie o siebie.
Zawsze jednak nie moja ale Twoja o Boże wola niech się stanie.Życzę ci zdrówka i błogosławieństwa Bożego. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
wyznawca_ 


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 717
Wysłany: 2010-05-22, 19:47   

Plaskowicki Rys napisal:

Cytat:
...ale ja wierzę ,ze Bóg jest wciąż taki sam a ,ze czasem gdzieś cudów nie ma to jest z powodu naszego niedowiarstwa ,a nie z powodu ,ze czas cudów minął .


Coz... moge tylko powiedziec: Amen.


wasz w Chrystusie,

wyznawca_
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-05-23, 07:46   

Płaskowicki Rys napisał/a:
[...] a ,ze czasem gdzieś cudów nie ma [...]

Mając Ryszardzie na względzie
Cytat:
nasz wzajemny szacunek
śpieszę odpowiedzieć, że wierzę w cuda.
Sam jestem świadkiem co najmniej kilku niewyjaśnionych, dziwnych, zdarzeń ...
Jak można wpaść (na peronie) pod pędzący pociąg i wyjść bez zadrapania? Jedynie trochę ubrudzonym.
Jak można spaść z dachu i mieć jedynie naderwane ucho?
Nie wynikało to oczywiście z modlitwy – były to zdarzenia zbyt nagłe.
Odrzucam jedynie możliwość, aby dziś człowiek miał taką moc, by powiedzieć: „przejrzyj na oko” i... już widzę dobrze.
Zbyt dużo takich „uzdrawiaczy” pokazywano w TV...
Nawet podobno wskrzeszano martwych. (Nie wiem tylko, czy ciała już cuchnęły)
Jestem bardzo ostrożny, do tego typu rzeczy, z powodu, że ktoś miał robić "podróbki".
Mat 24:24 bw Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
A powstać mieli w czasie nam współczesnym...
Pozdrawiam wszystkich.
Nie mogę na razie za długo patrzeć w ekran.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-23, 08:28   

Henryku
przyjmuję Twoją wypowiedz z radością
i ze zrozumieniem - masz słuszność są rzekome znaki i cuda też - nawet dużo
wszak to znak końca - że będą
ale to ,że są podróbki nie oznacza ,ze nie ma orginału
jak istnieje podrobiny banknot musi być prawdziwy bo inaczej ludzie nie nabrali by się - a rzekome cuda traktowali by jak bajeczki
a one mają zwieść o ile możliwe nawet wybranych
więc trzeba się modlić o dar rozeznania i patrzeć na owoce tych zdarzeń
pozdrawiam
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-05-23, 12:44   

wyznawca_,
wyznawca_ napisał/a:
Cytat:

wyznawca napisał do Nike:
Cytat:
Mozesz mi wyjasnic wiec gdzie ty widzisz doskonalosc ktora przyszla?

Tak mogę.

Wszystkie te dary były niezbędne we wczesnym Kościele, kiedy to kościół był w okresie dzieciństwa 1Kor.13:11 a Biblia nie była jeszcze kompletna.
Po ugruntowaniu Kościoła i skompletowaniu kanonu natchnionych pism, dary owe stały się zbyteczne- gdyż jak oświadcza Apostoł pisma te są wystarczające „Aby człowiek Boży był doskonały [zupełny], ku wszelkiej sprawie dobrej dostatecznie wyćwiczony 2Tym.3:16-17

Biblia cała została skompletowana w II wieku w pierwszej połowie.Ap. Jan był ostatnim pisarzem N.Testamentu spisał Ob,Jana i około roku 100-nego zmarł.
Cała Biblia jako jedyne słowo natchnione stała się zupełną.
Dary ducha takie jak mówienie językami, proroctwa przestały spełniać swoją rolę.
Ponieważ listy apostołów były czytane w zborach, lub członkowie Zborów jeżeli umieli czytać sami sobie czytali. Nie było więc potrzeby mówienia do ludów ościennych tego co sami mogli sobie przeczytać. Biblia stała się księgą natchnioną, świętą i zupełną.

wyznawca_,
wyznawca_ napisał/a:
To Nike tak uwaza dlatego zadalem jej pytanie czy nie jest on juz potrzebny. Dla wyjasnienia moim przekonaniem jest to ze Dary Ducha istnieja do dzis.


Zgadza się, ja wierzę,że Dary ducha ustały mniej więcej w II wieku w pierwszej połowie.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
wyznawca_ 


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 717
Wysłany: 2010-05-23, 16:29   

Nike pisze:

Cytat:
Po ugruntowaniu Kościoła i skompletowaniu kanonu natchnionych pism, dary owe stały się zbyteczne- gdyż jak oświadcza Apostoł pisma te są wystarczające „Aby człowiek Boży był doskonały [zupełny], ku wszelkiej sprawie dobrej dostatecznie wyćwiczony 2Tym.3:16-17


Widzisz, jakos mam problem z zauwazeniem tutaj doskonalosci. NIGDZIE w tym wersecie nie pisze ze Pismo jest WYSTARCZAJACE zeby czlowiek byl doskonaly. Oto PELNY werset:

" Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - (17) aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.
"
Nikt nie stanie sie doskonaly przez samo czytanie Pisma. Pismo jest POZYTECZNE do dojscia do tego ale nie gwarantuje doskonalosci. Innymi slowy DOSKONALOSC nie nadeszla jeszcze gdyz nie Doskonalosc to nie jest ANI Biblia ANI czlowiek. Doskonalosc bedzie po powrocie Jezusa na ziemie. Wtedy to dary Ducha Swietego nie beda juz konieczne gdyz nie bedziemy widzieli "tak jakby w zwierciadle" lecz zobaczymy "twarza w twarz".

Wasz w Chrystusie,

wyznawca_
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10