Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Esther
2010-04-17, 10:22
NIEPOTRZEBNIE TAK DALEKO SZUKAŁEM
Autor Wiadomość
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2010-04-07, 21:48   

Yarpen Zirgin napisał/a:
A mnie to w ogóle nie dziwi, bo poznanie Pisma Świętego i zestawienie go z nauczaniem katolickim (w pełnej wersji, a nie we fragmentach wyrwanych z kotensktu), pozwala na stwierdzenie, że wiara katolicka jet całkowicie zgodna z Biblią.
....

....aha:) nio nie wiedziałem...:)

wiesz, bez obrazy, ale czasem poprostu śmiech na sali robisz albo sobie jakieś jaja:) mówił Ci to ktoś bracie@Yarpen Zirgin? :-> ....
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-08, 07:29   

Cieszę się, że Cię rozbawiłem, ale to naprawdę niczego nie zmieni w tym co napisałem:
Rzetelna, dokładna i uwzględniająca pełny tekst nauczania katolickiego (wraz z podstawami) analiza porównawcza z Pismem Świętym potwierdza zgodność z Biblią.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-08, 23:57   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Rzetelna, dokładna i uwzględniająca pełny tekst nauczania katolickiego (wraz z podstawami) analiza porównawcza z Pismem Świętym potwierdza zgodność z Biblią.

.........a gdy w nie znajdziesz jakiejś nauki katolickiej, którą mogłaby potwierdzić Biblia, zapoznaj się drogi czytelniku z pracami teologów, postanowieniami soborów i tradycją katolicką, gdyż apostołowie nie wszystko przekazali co mieli przekazać lub o pewnych sprawach nic nie wiedzieli.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-04-09, 00:15   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Rzetelna, dokładna i uwzględniająca pełny tekst nauczania katolickiego (wraz z podstawami) analiza porównawcza z Pismem Świętym potwierdza zgodność z Biblią.


Żadna analiza nie potwierdza zgodności nauk KrK z Biblia.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-09, 01:13   

nike napisał/a:
Żadna analiza nie potwierdza zgodności nauk KrK z Biblia.

Oj trochę przesadziłaś. Cały Katolicyzm opiera się na Piśmie. To jest tylko kwestia interpretacji. Jak mocno wierzysz, to nic nie zachwieje Twojej wiary nawet wtedy, gdy ktoś na podstawie Biblii wyjaśni Ci, że jesteś w błędzie. YZ do takich ludzi należy, a zapewniam, że nie jest On wyjątkiem a wręcz regułą. Bo jak często powtarzam: domeną wierzących jest stuprocentowa pewność, że maja rację. Wszystko zależy od tego kto komu wytyka błedy w zrozumieniu Pisma Świętego. Stąd na świecie jest aż tyle rożnych kościołów, wyznań i organizacji chrześcijańskich. I stąd też moje przewrotne motto o racji. :mrgreen:
Pozdrowienia
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-04-09, 01:30   

dires napisał/a:

Oj trochę przesadziłaś.


A mógłbyś mi podpowiedzieć w którym miejscu? Będę wdzięczna. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-09, 01:36   

nike napisał/a:
dires napisał/a:

Oj trochę przesadziłaś.


A mógłbyś mi podpowiedzieć w którym miejscu? Będę wdzięczna. :-D

Odpowiem tak jak Ty mi kiedyś :mrgreen: Wszystkie dowody na zgodność KrK z Biblią znajdziesz w Biblii :crazy:
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-09, 07:22   

Anna01 napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Rzetelna, dokładna i uwzględniająca pełny tekst nauczania katolickiego (wraz z podstawami) analiza porównawcza z Pismem Świętym potwierdza zgodność z Biblią.

.........a gdy w nie znajdziesz jakiejś nauki katolickiej, którą mogłaby potwierdzić Biblia, zapoznaj się drogi czytelniku z pracami teologów, postanowieniami soborów i tradycją katolicką, gdyż apostołowie nie wszystko przekazali co mieli przekazać lub o pewnych sprawach nic nie wiedzieli.

Jak zwykle zapomniałaś, droga Anno, że "tylko Biblia" to obowiązuje protestantów, którzy za Lutrem je przyjęli, a nie Kościół Katolicki.

[ Dodano: 2010-04-09, 08:25 ]
nike napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Rzetelna, dokładna i uwzględniająca pełny tekst nauczania katolickiego (wraz z podstawami) analiza porównawcza z Pismem Świętym potwierdza zgodność z Biblią.


Żadna analiza nie potwierdza zgodności nauk KrK z Biblia.

Każda rzetelna. Trzeba tylko porównywać nauczanie KK, a nie to co protestanci, Badacze, ŚJ czy inne wyznania za nauczanie katolickie uważają (czyli oderwane od kontekstu i podstaw fragmenty lub przeinaczenia).
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-04-09, 10:53   

dires napisał/a:
Odpowiem tak jak Ty mi kiedyś :mrgreen: Wszystkie dowody na zgodność KrK z Biblią znajdziesz w Biblii :crazy:


Naprawdę tak ci odpowiedziałam? Więc przepraszam. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-09, 12:03   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Jak zwykle zapomniałaś, droga Anno, że "tylko Biblia" to obowiązuje protestantów, którzy za Lutrem je przyjęli, a nie Kościół Katolicki.

To fakt, ale i tak kościół szuka potwierdzeń swoich wymysłów w Biblii. A poza tym jesteś pewny tego co mówisz czy filozujesz. I nie jest wadą opierać się na Piśmie Świętym, gorzej na przykład na Świętej Inkwizycji. Inkwizycja to wspaniały pomysł poparty Biblią i Tradycją KRzK. Szkoda, że kościół zrezygnował z tego, bo wszyscy wierzyliby wtedy właściwie. Yarpenie aż łza się kreci w oku ze wzruszenia na myśl o niej. Te stosy z czarownicami, palenie dzieł naukowych, te cudowne klątwy, mordowanie w imię Jezusa, nawracanie mieczem ( dziękuje Ci Boże, że jestem katolikiem bo wcześniej wierzyłem w Światowida). I dziękuje też moim przodkom, ze nie dali się zabić za wiarę w Światowida dzięki temu mogę wierzyć po ludzku, czyli Katolicku.
Yarpen Zirgin napisał/a:
Każda rzetelna. Trzeba tylko porównywać nauczanie KK, a nie to co protestanci, Badacze, ŚJ czy inne wyznania za nauczanie katolickie uważają (czyli oderwane od kontekstu i podstaw fragmenty lub przeinaczenia).
.
Być może inne źródła o sednie wiary katolickiej czytasz. Podaj tytuły. Jeżeli jest tu mowa o wyrywaniu z kontekstu co jest zarzutem popularnym, a nawet podniósłbym to do rangi dyscypliny sportowej, kto szybciej ten zarzut wypowie, to za Chiny nie da się za każdym razem jako argumentu użyć (zacytować) wszystkich encyklik, dekretów, bulli. Cytowanie wersetów Biblijnych nie jest równoznaczne z wyrywaniem z kontekstu, chodź tak tez bywa. I jeżeli myślisz o sobie, ze jesteś znawcą KRzK, to pochwal się ilością Encyklik przeczytanych ze zrozumieniem :mrgreen:
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2010-04-09, 20:57   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jak zwykle zapomniałaś, droga Anno, że "tylko Biblia" to obowiązuje protestantów, którzy za Lutrem je przyjęli, a nie Kościół Katolicki.

...nio ale Luter to ksiądz z Twojej parafi :-> a nie z parafi protestanckiej....
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-09, 21:08   

Macin Luter - zapraszam do lektury.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-10, 23:53   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Macin Luter - zapraszam do lektury.

Tak czy siak to mógłby być Twój ksiądz z parafii. Luter był jedynie drążący w Twoim światopoglądzie. Człowiek, który dostrzegł niespójność w jedynym, cudownym, prawdziwym wyznaniu. Takim był też nasz rodak Mikołaj Kopernik. Chodź nie zgadzam się z nim(Lutrem) w wielu sprawach, to w tej fundamentalnej tak. Jesteś myślącym człowiekiem to myśl, chyba ze wiara dała Ci odpowiedzi na wszystkie pytania.
Gorąco pozdrawiam.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2010-04-11, 23:39   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Macin Luter - zapraszam do lektury.
...
...nio dzięki, już znam, czytałem wcześniej, jednak jestem ciekaw i mam nadzieje że tak jak mi polecasz lekture o Marcinie Lutrze polecisz i polecasz Twoim braciom, wiernym z Twojego kościoła, postać jest fascynująca,historyczna, to też przecież kawałek histori KK...
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-12, 06:50   

Poleciłem Ci, abyś sobie sprawdził, kim był Marcin Luter.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11