Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kto jeszcze??
Autor Wiadomość
dako 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 874
Wysłany: 2010-02-05, 17:47   kto jeszcze??

Mam małe pytanie.. z powodu rozmaitych postów na temat religii prawdziwej. chciał bym się dowiedzieć . czy jest jakaś lista religii prawdziwych które uznają Zielonoświątkowcy.
ale nie wypisujcie fałszywych bo o to nie pytam..
chodzi mi jakie wyznanie uważacie za równie dobrą drogę do Boga jak i wasze.
inaczej : o wyznanie które nie przynależy do Babilonu wielkiego. z którego nakazano wyjść...
bo to jedyna droga do zbawienia(opuszczenie Babilonu wielkiego)pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez machabeusz 2010-02-06, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-02-05, 18:55   

Dako , zielonoświątkowcy nie mają żadnej listy religii prawdziwych. Takiej terminologii wogóle się nie używa , bo jest wykluczająca się sama w sobie. Jeśli już mamy tak mówić , to Pan Jezus założył "religię prawdziwą" i jest nią chrześcijaństwo.
Drogą do zbawienia jest Jezus i zbawiony będzie każdy kto w Niego uwierzy i ochrzczony zostanie (Mar.16:15,16). Przynależność do określonej religii ma marginalne znaczenie.
Bóg patrzy na serce człowieka a nie na listę obecności w jakimś kościele. :-)
Pozdrawiam.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
dako 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 874
Wysłany: 2010-02-05, 20:16   

wiec wynika z tego że jakiekolwiek próby krytykowania innych Religi Chrześcijańskich są nie na miejscu, /??/ skoro chrześcijanie mieli być miedzy sobą braćmi i mieli darzyć się miłością. więc co się stało z chrześcijaństwem ?? bo coś nie tą drogą podążyło.
a czyżby jednak nie weszły wilki. jak to miało być . i nie zniszczyły przesłania Jezusa
i pod przykrywką anioła światłości- na pokaz na zewnątrz. i obłudnie w ukryciu nie przestrzegają zasad braterstwa.. bo coś mi tu nie gra..
_________________
 Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili.
(Jan 4:23)
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-02-05, 20:59   

wielu jest chrześcijanami, ale niewielu ma odwagę powiedzieć, że rozumie inaczej, ponieważ wiąże się to z wykluczeniem, bo aby trwać w jedności trzeba być jednej myśli co znowu wiąże się z brakiem samodzielnego myślenia...i tak w kółko
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-02-06, 13:29   

dako napisał/a:
Mam małe pytanie.. z powodu rozmaitych postów na temat religii prawdziwej. chciał bym się dowiedzieć . czy jest jakaś lista religii prawdziwych które uznają Zielonoświątkowcy.
ale nie wypisujcie fałszywych bo o to nie pytam..
chodzi mi jakie wyznanie uważacie za równie dobrą drogę do Boga jak i wasze.
inaczej : o wyznanie które nie przynależy do Babilonu wielkiego. z którego nakazano wyjść...
bo to jedyna droga do zbawienia(opuszczenie Babilonu wielkiego)pozdrawiam.

dalko, naszymi bracmi w Chrystusie sa np. wolni chrzescijanie, babtyscie itd.

Anowi napisał/a:
wielu jest chrześcijanami, ale niewielu ma odwagę powiedzieć, że rozumie inaczej, ponieważ wiąże się to z wykluczeniem, bo aby trwać w jedności trzeba być jednej myśli co znowu wiąże się z brakiem samodzielnego myślenia...i tak w kółko

co za bzdura, ja nie we wszystkim sie zgadzam w 100% z KZ i nie kryje tego, a nikt mnie nie wyklucza itd.

ps. po za tym "zielonoswiatkowcy" to szerokie pojecie, do nich zaliczaja sie bracia prostacy ktorzy sa wyjatkowo spokojni itd. a zaliczaja sie tez inni ktorzy sa wyjatkowo dynamiczni :mrgreen:

machabeusz dobrze piszesz :!: :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-02-06, 14:19   

Czasami mi sie uda coś dobrego napisać :lol:

Dako , wydaje mi się że Ty nawet nie wiesz co oznacza określenie zielonoświątkowiec... :-?

Myślisz , że jak ktoś jest zielonoświątkowcem , to musi należeć do KZ?

Nie masz chyba pojęcia ile jest odłamów zielonoświątkowych i różnych społeczności. :-)
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-02-06, 22:25   

Hardi napisał/a:


Anowi napisał/a:
wielu jest chrześcijanami, ale niewielu ma odwagę powiedzieć, że rozumie inaczej, ponieważ wiąże się to z wykluczeniem, bo aby trwać w jedności trzeba być jednej myśli co znowu wiąże się z brakiem samodzielnego myślenia...i tak w kółko

co za bzdura, ja nie we wszystkim sie zgadzam w 100% z KZ i nie kryje tego, a nikt mnie nie wyklucza itd.


czyli nie rozmawiałeś z tymi, w których to było gestii, bo mnie powiedziano " poszukaj sobie innego zboru, nie rób zamieszania"
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-02-06, 23:16   

Anowi napisał/a:


czyli nie rozmawiałeś z tymi, w których to było gestii, bo mnie powiedziano " poszukaj sobie innego zboru, nie rób zamieszania"

Tak Ci powiedzieli w zborze zielonych?
Może zbyt daleko Twoje poglądy odbiegały o standardów KZ...?
Osobiście uważam , że poglądy osób w danej społeczności powinny być ze sobą mniej więcej zgodne. Czasami cięzko jest wyrobić kompromis i nazbyt "gorliwi" mogą nawróconego próbować bardziej nawrócić. Takich gorliwców nie brakuje w żadnej społeczności. Anowi , na pewno znajdziesz taką społeczność chrześcijan gdzie jest Twoje miejsce. Nie odbierz źle tego co napisałem. Pozdrawiam. :-)
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-02-08, 18:03   

ciekawe jakie miales poglady....
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-02-08, 19:20   

wystarczy, że nazwano mnie heretyczką
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-02-08, 21:11   

Anowi napisał/a:
wystarczy, że nazwano mnie heretyczką


To musiało boleć... :bardzo_smutny:
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Raf 


Wyznanie: zielonoświątkowe nieTrójcowe
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 333
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-02-09, 00:16   

Anowi napisał/a:
wystarczy, że nazwano mnie heretyczką

Jest jeszcze w Polsce Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, chyba druga po KZ denominacja zielonoświątkowa. W praktyce jej zbory są autonomiczne.
 
 
zielony2 
Recenzent

Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 191
Skąd: lsm
Wysłany: 2010-02-09, 11:20   

wybaczcie, jak dla mnie każde wyznanie może być "religią prawdziwą" i zarazem żadne, a to czy jakiś człowiek grupe innych ludzi tytułuje tak lub inaczej, ma znaczenie tylko dla tego konkretnego człowieka i ludzi uważających zdanie tegoż człowieka za jedyne i właściwe, a Bóg? przygląda się i ma ubaw po pachy.....
 
 
dako 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 874
Wysłany: 2010-02-09, 13:31   

A ja uważam że nie ma ubawu. lecz boleje w swym sercu... że tak wielka liczba bałwochwalców ,będzie musiała umrzeć. ale oczywiście nie pozostawił nas bez szansy ..
pozdrawiam
_________________
 Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili.
(Jan 4:23)
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-02-09, 13:34   

dako napisał/a:
A ja uważam że nie ma ubawu. lecz boleje w swym sercu... że tak wielka liczba bałwochwalców ,będzie musiała umrzeć.

Szybko wydajesz wyrok. Szkoda, że przy okazji zapomniałeś, że WSZYSCY zmartwychwstaną. Także i grzesznicy.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12