Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Esther
2010-01-31, 10:00
Zielonoświątkowcy - Kto ich zdaniem jest synagogą szatana?
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-27, 11:41   Zielonoświątkowcy - Kto ich zdaniem jest synagogą szatana?

Cytat:
o tym, kto gdzie idzie i kto, gdzie wejdzie, zadecyduje tylko Bóg. Nie będzie o tym decydował żaden człowiek czy subiektywna opinia o sobie samym ( przynleżność do "małego stadka"). Bóg będzie sądził ukryte zamysły serc, a więc nie sadź przed czasem.


Może wytłumaczysz kolegom na forum, kto zdaniem pastora Davida Wilkersona i innych zielonoświątkowców jest 'synagogą szatana'? Jeśli nie pamiętasz, to mówił o tym w czasie pobytu w Polsce we Wrocławiu. Czyżby on był BOGIEM i wiedział kto jaką drogą kroczy?
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-01-27, 11:55   re

Arius,

powiedzieć, że świadkowie Jehowy (jako organizacja, doktrynalnie) są w wielu błedach doktrynalnych a powiedzenie, że Arius to" bezbożnik idący na potępienie", to dwie rózne sprawy.
Ja uważam, że świadkowie Jehowy są w błedzie, ale nie wyrokuję o ich zbawieniu badź nie.
Nie słuchałem Wilkersona , a więc nie wiem co mówił i o kim.
Uważam, że zbawieni jesteśmy i będziemy na podstawie wiary w odkupieńcze dzieło Chrystusa. Oczywiście mamy wytrwać aż do końca w pełnieniu jego woli.
Ale łaska (niezasłuzona zyczliwość) jest dana darmo.
Nie znaczy to, że mamy nie mówić o róźnicach i dyskutować.

Teraz z drugiej strony medalu. Arius, przecież wiesz, co mówi Organizacja. Kościoły-Babilon będą zniszczone itp.
Ja nie będę wyrywac kąkolu już teraz. Bóg to zrobi, kiedy posli swych aniołow (no, ale Wy macie inną interpretację)
Pozdrawiam
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-27, 12:13   Re: re

makabi napisał/a:
Arius,

powiedzieć, że świadkowie Jehowy


:-) to wymień też innych, czemu tylko skopiłeś się na ŚJ?
A może powinienem zaczytywać wypowiedzi tego 'proroka' zielonoświątkowców:-)
 
 
zielony2 
Recenzent

Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 191
Skąd: lsm
Wysłany: 2010-01-27, 15:08   

1 pytanie:
Arius to n-ty temat przez ciebie założony (w kontekście zielonoświątkowców)
jakaś osobista krucjata nienawiści?
2. pytanie po co mnożysz tematy w któych nie ma żadnej dyskusji?
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-27, 16:32   

nie ma kogos takiego jak "prorok zielonoświątkowców" ale Arius jako SJ nie potrtafi zrozumiec ze ktos moze dzialac na wlasna reke i mowic cos co nie jest oficjalnym glosem tego kosciola, bo w organizacji SJ nie ma wolonosci
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-01-27, 16:38   

Hardi napisał/a:
nie ma kogos takiego jak "prorok zielonoświątkowców" ale Arius jako SJ nie potrtafi zrozumiec ze ktos moze dzialac na wlasna reke i mowic cos co nie jest oficjalnym glosem tego kosciola, bo w organizacji SJ nie ma wolonosci


Arius błędnie myśli , że zielonoświątkowcy to jedna wielka religia w której jest oficjalna wykładnia i myślą o sobie , że są kanałem łączności z Bogiem.
Nigdy w życiu nie słuchałem Wilkersona i nie mam bladego pojęcia czego uczył o synagodze szatana , podobnie jak makabi.
Wilkerson jest zwykłym człowiekiem , który na pewno sie myli w różnych sprawach.
Arius , to jest wogóle beznadziejny wątek. :lol:
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-27, 16:46   

Ja lubie sluchac Davida W. nie zgadzam sie z nim w 100% ale z wiekszoscia, i wiem ze to maz Bozy, wiem tez ze jest omylny, tak jak kazdy czlowiek i sam to tez nie raz podkresla. A co niby mowil o synagodze szatana to tez nie mam bladego pojecia 8-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-27, 16:55   

A juz wiem, to KRK :mrgreen:
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-01-27, 18:20   

Wygląda więc na to , że tylko Arius wie o czym uczył Wilkerson odnośnie tej synagogi szatana. Może więc nas oświeci? :-)
Niewykluczone , że Wilkerson ma właściwe zrozumienie. :idea:
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-01-28, 00:28   

No to sobie pogadaliście. Uważam,że posty te nadają się tylko do skasowania.więc Mach skasuj je. bo są beznadziejne.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-28, 00:38   

nike napisał/a:
No to sobie pogadaliście. Uważam,że posty te nadają się tylko do skasowania.więc Mach skasuj je. bo są beznadziejne.


:-) Nike bzdurne to są opowiadania o synagodze szatana, a zielonoświątkowcy nazywają tak wszystkich oprócz nich samych, mimo tego, że wchodzą w związki ekumeniczne z innymi wyznaniami.
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-01-28, 13:51   re

szczerze, moze kilku ktorych spotkalem twierdzi cos podobnego.
Natomiast nie musze mowic, co twierdza OFICJALNIE zwierzchnicy swiadkow Jehowy.
Przylaczam sie do Hardiego - wskaz prosze w nauczaniu KZ , gdzie KK jest okreslony synagoga szatana.
Probujesz bezskutecznie zrownac system odgornej dyktatury CK z pojedynczymi wypowiedziami pastorow.
Ja bylem w KZ i roznych znam.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-01-28, 15:40   

Nike napisał/a:
No to sobie pogadaliście. Uważam,że posty te nadają się tylko do skasowania.więc Mach skasuj je. bo są beznadziejne.



W zasadzie można skasować ale ten wątek wciąż kręci się wokół meritum sprawy , a Arius zamiast napisać cokolwiek mądrego to zobacz co zrobił:


Arius napisał/a:
bzdurne to są opowiadania o synagodze szatana, a zielonoświątkowcy nazywają tak wszystkich oprócz nich samych



Przecież to zwykłe kłamstwo i nic więcej.
Nie znam ani jednego zielonoświątkowca , który tak uważa. Arius , popukaj się. Zielonoświątkowcy to nie jest jakaś jednolita religia o krystalicznym zrozumieniu i identycznej interpretacji. Walczysz z wiatrakami atakując na ślepo wszystkich zielonoświątkowców. Człowieku , co oni Tobie takiego zrobili , że wypisujesz na ich temat tego rodzaju kłamstwa?
Nawet jeśli jacyś zielonoświątkowcy wierzą tak jak Tobie się zdaje , to niczego nie zmienia.

Wszyscy zielonoświątkowcy jakich znam sa liberalni i nie uważają , że są w jakiejś jedynej religii , która jest prawdziwa , bo przecież do tego Twoja wypowiedź się sprowadza. Wszyscy znani mi zielonoświątkowcy uważają za braci każdego co powierzył swoje życie dla Jezusa i został ochrzczony w wieku świadomym. Mieliby wszystkich innych uważać za synagogę szatana?

Arius , opamiętaj się , bo to co piszesz krzywdzi w zasadzie każdego zielonoświątkowca i ktoś kto Ciebie czyta mógłby nawet w to uwierzyć.

UDOWODNIJ CO POWIEDZIAŁEŚ.

Podaj jakiś oficjalny cytat , lub cokolwiek co reprezentuje KZ.

Poczekam aż to udowodnisz i jestem pewien , że nie tylko ja będę czekał niecierpliwie na taki dowód.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
Ostatnio zmieniony przez machabeusz 2010-01-28, 17:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-28, 16:03   

machabeusz napisał/a:
Wszyscy zielonoświątkowcy jakich znam sa liberalni i nie uważają , że są w jakiejś jedynej religii , która jest prawdziwa , bo przecież do tego Twoja wypowiedź się sprowadza. Wszyscy znani mi zielonoświątkowcy uważają za braci każdego co powierzył swoje życie dla Jezusa i został ochrzczony w wieku świadomym. Mieliby wszystkich innych uważać za synagogę szatana? :shock:


Wszystkich traktują jak braci i 'nawracają' ich na jedyną słuszną 'zielonoświątkową', choć w pewnym sensie masz racje :-) , 'nawróceni' nawracają nawet 'nawróconych', widac nie wiedzą kto z nich jest bardziej 'nawrócony', to tak w ramach ekumenii. :-) To takie ichnie 'gotowanie żaby' ;-)

Cytat:
Arius , opamiętaj się , bo to co piszesz krzywdzi w zasadzie każdego zielonoświątkowca i ktoś kto Ciebie czyta mógłby nawet w to uwierzyć.


Ja to robię w dobrej wierze o każdego zielonoświątkowca, by zresetował to co wie, odrzucając ludzkie nauki i sam zaczął badać Biblię.
Ostatnio zmieniony przez Arius 2010-01-28, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-28, 16:05   

machabeusz napisał/a:
Wszyscy znani mi zielonoświątkowcy uważają za braci każdego co powierzył swoje życie dla Jezusa i został ochrzczony w wieku świadomym.


Większość Świadków Jehowy ochrzciła się w wieku świadomym, oddając się jedynemu prawdziwemu BOGU JHWH, oraz ustanowionemu przez niego królowi, Jezusowi, mimo tego nie przeszkadza to zielonoświątkowcom szerzyć oszczerstwa przeciw ŚJ. Zaprzeczasz sam sobie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12