Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zielonoświątkowcy - Współczesne proroctwa - prawda czy fałsz
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-09, 14:51   Zielonoświątkowcy - Współczesne proroctwa - prawda czy fałsz

Cytat:
Mam pytanie do forumowiczów w związku z proroctwami, ale nie zapisanymi w bibli. Chodzi mi o takie jakie czasami słyszycie w swoich zborach, czy od jakiś osób usługujących gdzieś tam. Ile z nich się spełniło, ile w nich było Ducha Bożego. napiszcie konkretne przykłady kto je wypowiedział i czy się wypełniły., może jako ostrzeżenie lub zachęta.....wierzę, że jest potrzeba taka dla zborów by słyszeć Pana , ale....jak to jest u was....

Dlaczego zadaje takie pytanie..? zauważam coraz większy zamęt wśród wierzących. Sam czytałem i słyszałem wieeeele takowych proroctw do poszczególnych osób , zborów czy nawet krajów. Lata mijają i nic.....pozostaje niedosyt , żal, zwiedzenie, czasami fanatyzm by mieć jakieś wizje przeżycia duchowe, czy utrata zaufania ...do następnych podobnych wypowiedzi.....i proroctw....znam też osobiście kilka osób do których padały takie proroctwa,że będą używani, że będą namaszczeni i pełni mocy , znani itd a dzisiaj ich już nie ma w zborach, życie legło w gruzach....i to było głoszone w zborach ..hmmm ....

tak wiele np słyszy się o przebudzeniu, które ma nadejść tu lub tam i co.....gdzie o tym pisze Boże słowo...?
Czyż w ostatecznych czasach raczej nie będzie zwiedzenia, niektórych też wierzących jak pisze Biblia....


Cytat:
Byłam kiedyś w zborze, w którym każdy był "prorokiem", opowiadano sny, wizji było bez liku etc..Z perspektywy czasu widzę, jakie to było dziecinne i zwodnicze. Teraz, kiedy ktoś mi mówi, że ma "słowo prorocze", rozważam to powoli i z Biblią w ręku. Modlę się o poznanie. Przypatruję się też człowiekowi wypowiadającemu proroctwo. Jeśli nie wydaje w życiu owocu Ducha, jestem ostrożna. Być może- i przez takiego mówi Bóg- ale w praktyce rzadko to się dzieje( w wyjątkowych sytuacjach tylko).
W zborze bez duchowego rozpoznania łatwo jest "prorokować" cokolwiek, aby zyskac sobie miano "proroka" i osoby "duchowej, namaszczonej". Wielu tego chce. To łatwiejsze niż uzdrawianie i czynienie cudów...;)
Oczywiście bycie prawdziwym prorokiem to bardzo odpowiedzialna służba, przynosząca często wiele cierpienia i poświęcenia. Niestety, młodzi wierzacy nadęci pychą idą na skróty i "produkują:" sobie "proroctwa" - a że się nie wypełniają? I na to da się coś poradzić. Wystarczy wprowadzić naukę, wg której proroctwo nie wypełnia się z winy człowieka- braku wiary, grzechu itd..To przecież nie "prorok" był winien, że bezpłodna nie urodziła dziecka- jak jej prorokował...pewnie to z powodu jej niewiary...Nie prorok winien, że ktoś na msiję nie pojechał( zgodnie z orzeczeniem "prorockim"), pewnie ten niedoszły misjonarz ma niewyznany grzech..I tak dalej.

Dziś wiem, że Bóg wcale tak często do ludzi nie mówi w sposób, w jaki oni by chcieli. Nie można też organizować "szkół proroczych". Bzdury z tego wychodzą, jakieś dziwne "chrześćijańskie new age"( "skup się, zbierz myśli, słuchaj wewnętrznego głosu..i co widzisz?"). Nie każdy sen jest od razu proroczy, nie każda myśl i nie każde przekonanie.

Ale mocno wierzę w to, ze dar proroctwa jest kościołowi potrzebny i znam braci i siotry, które miały rzeczywiście słowo od Pana. I to słowo skuteczne w wypełnianiu się.
Zdecydowana większość jednak fantazjowała.

Co do przebudzenia( tego powszechnego, to jak dla mnie Słowo Boże go nie potwierdza. Owszem, mogą się zdarzyć lokalne przebudzenia duchowe( sama się o takie modlę dla mojego miasta), ale nie wierzę w to "masowe przebudzenie czasów ostatecznych". Uważam, ze to fałszywa nauka.


A oto ŹRÓDŁO
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-10, 01:19   

Widzę, że forumowi zielonoświątkowcy, aktywni są tylko wtedy, gdy temat dotyczy ŚJ, o sobie jakoś nie chętnie rozmawiają, proponuję ŚJ, by wszelkie tematy zapoczątkowane przez członków KZ, tak samo kwitowali milczeniem.
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-10, 09:10   

Ale wszak czy nie więcej można powiedzieć w temacie, który nie do końca się zna i mówić o rzeczach które nam się wydaje, że takie są? A ile "dogodnego" materiału na stronach ludzi, którzy też sądzą że coś tam wiedzą.

Natomiast Ariusie, zauważ, że SJ potrafią bronić i mówić o własnych poglądach, nawet tych niewygodnych. Zaś zielonoświątkowcy zauważam, że nie. Więcej ich w tematach innych społeczności niż wątkach ich tyczących.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-10, 14:21   

SUB napisał/a:
Ale wszak czy nie więcej można powiedzieć w temacie, który nie do końca się zna i mówić o rzeczach które nam się wydaje, że takie są? A ile "dogodnego" materiału na stronach ludzi, którzy też sądzą że coś tam wiedzą.

Natomiast Ariusie, zauważ, że SJ potrafią bronić i mówić o własnych poglądach, nawet tych niewygodnych. Zaś zielonoświątkowcy zauważam, że nie. Więcej ich w tematach innych społeczności niż wątkach ich tyczących.


Widać, niewygodny to dla nich temat :-) , jak by to Hardi powiedział.
Osobiście nie oczekuję żadnej dyskusji w temacie, a jedynie cosik uzmysłowić.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-01-10, 19:27   

jak napisała zacytowana na początku prawdziwe proroctwa zdarzają rzadko, rzadziej niż byśmy chcieli. Acha, niektórzy by ich niemile widzieli. Nie jest to ograniczone do jakiejkolwiek denominacji, są tylko niektóre które to częściej ogłaszają. Proroctwa, moc jest od Boga zdarza się u ludzi własna projekcja oraz są od diabła.
Tyle
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-10, 19:43   

leszed napisał/a:
jak napisała zacytowana na początku prawdziwe proroctwa zdarzają rzadko, rzadziej niż byśmy chcieli. Acha, niektórzy by ich niemile widzieli. Nie jest to ograniczone do jakiejkolwiek denominacji, są tylko niektóre które to częściej ogłaszają. Proroctwa, moc jest od Boga zdarza się u ludzi własna projekcja oraz są od diabła.
Tyle


A jak mówi drugi fragment, są też zbory, gdzie każdy jest 'prorokiem'. Ciekawe.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-01-15, 00:04   

Arius napisał/a:
leszed napisał/a:
jak napisała zacytowana na początku prawdziwe proroctwa zdarzają rzadko, rzadziej niż byśmy chcieli. Acha, niektórzy by ich niemile widzieli. Nie jest to ograniczone do jakiejkolwiek denominacji, są tylko niektóre które to częściej ogłaszają. Proroctwa, moc jest od Boga zdarza się u ludzi własna projekcja oraz są od diabła.
Tyle


A jak mówi drugi fragment, są też zbory, gdzie każdy jest 'prorokiem'. Ciekawe.
Są też zbory homoseksualistów (niecharyzmatycznych), są zbory poligamistów, itd ale w jakim celu? Czemu służy ten cytat na początku, jak to się mówi: jakie było pytanie? Acha prawda czy fałsz we współczesnych proroctwach... których?
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-15, 08:54   

Proroctwa wielu formułuje - lecz niewielu prorokuje:

Zostałem pobudzony przez Ducha Świętego, by wysłać to pilne przesłanie do wszystkich z naszej listy adresowej i do przyjaciół i biskupów, których spotkaliśmy po całym świecie.

NIEDŁUGO WYDARZY SIĘ NIESZCZĘŚCIE RUJNUJĄCE ZIEMIĘ.

BĘDZIE TO TAK PRZERAŻAJĄCE, ŻE WSZYSCY BĘDZIEMY SIĘ BAĆ - NAWET NAJBARDZIEJ BOGOBOJNI WŚRÓD NAS.

Przez 10 lat ostrzegałem, że w Nowym Jorku pojawi się tysiąc pożarów. Obejmie to całą metropolię, oraz część New Jersey i Connecticut. Największe miasta w całej Ameryce będą przeżywać zamieszki i pożary – takie, jak były w Watts, Los Angeles wiele lat temu.

Będą zamieszki i pożary w miastach na całym świecie. Będą grabieże – również na Times Square w Nowym Jorku. To, czego doświadczamy teraz, to nie recesja, nawet nie depresja. Doświadczamy gniewu Bożego. W Psalmie 11 czytamy, „Kiedy będą zburzone podstawy, Cóż pocznie sprawiedliwy?” (w. 3).

Bóg sądzi szalejące grzechy Ameryki i narodów. Niszczy świeckie fundamenty.

Prorok Jeremiasz błagał grzeszny Izrael, „Tak mówi Pan: Oto Ja przygotowuję na was
nieszczęście i podejmuję przeciwko wam postanowienie: Zawróćcie więc każdy ze swojej
złej drogi i poprawcie swoje postępowanie i swoje czyny! Lecz oni odpowiedzą: Nic z tego! Pójdziemy raczej za naszymi zamysłami i każdy z nas kierować się będzie uporem swojego złego serca” (Jeremiasz 18:11-12).

W Psalmie 11:6 Dawid ostrzega, „Na bezbożnych zsyła deszcz rozżarzonych węgli i siarki, A wicher palący jest udziałem ich”. Dlaczego? Dawid odpowiada, „Bo Pan jest sprawiedliwy” (w 7). To jest sprawiedliwy sąd – tak, jak sąd Sodomy i jak w czasach Noego.

CO MAJĄ ROBIĆ SPRAWIEDLIWI? CO Z LUDEM BOŻYM?

Najpierw podam wam praktyczne słowo, które otrzymałem dla siebie. Zgromadźcie sobie zapasy żywności, środków higienicznych i innych potrzebnych rzeczy na 30 dni. W dużych miastach sklepy mogą zostać opróżnione w ciągu jednej godziny na wieść o nadchodzącym nieszczęściu.

Jeżeli chodzi o reakcję duchową, mamy dwie opcje. Są one zapisane w Psalmie 11, „Ulatuj jak ptak w góry!” Albo jak Dawid mówi, „Kieruję swoje oczy na Pana, którego tron w niebie; oczy jego widzą, Powieki jego badają ludzi (w. 4). „Zaufałem Panu”. (w. 1).

Powiem do swojej duszy: Nie musisz uciekać... nie musisz się kryć. Bóg dokonuje sprawiedliwych dzieł. Będę oglądał Pana na jego tronie, a w Jego oczach jest dobroć i On z miłością pilnuje każdego mojego kroku – ufając Mu, że On przeprowadzi Swój lud nawet przez powodzie, pożary, nieszczęścia, próby i wszelkiego rodzaju doświadczenia.

Nie wiem, kiedy to wszystko się wydarzy, ale wiem, że to jest już niedaleko. Otworzyłem przed wami moją duszę. Zróbcie z tym, co chcecie.

Niech Bóg was błogosławi i zachowa.

W Chrystusie
DAVID WILKERSON



Jakby nie patrzeć Wilkerson reprezentuje ruch pentakostalny - czy wszyscy zrobili zapasy?

źródło
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-15, 10:02   

Arius napisał/a:
Widzę, że forumowi zielonoświątkowcy, aktywni są tylko wtedy, gdy temat dotyczy ŚJ, o sobie jakoś nie chętnie rozmawiają, proponuję ŚJ, by wszelkie tematy zapoczątkowane przez członków KZ, tak samo kwitowali milczeniem.

Ale co mam/y pisac :?: Jesli dasz jakies info do proroctw itd. pod ktorymi podpisuje sie KZ to w tedy moge pogadac :-) Slowa jakis anonimowych ludzi mnie nie interesuja, ja wklejalem "proroctwa" z Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania (Towarzystwo Strażnica) ktore oficjalnie glosili i ktore sa udokumentowane w ich literaturze, a nie jakis anonimowych gosci. Lucyfer byl SJ, czy to oznacza, ze mam mowic, ze SJ uwazaja, ze koniec swiata zacznie sie w Inowroclaiu, ze bedzie plaga piwa i ze beda latac statkami kosmicznymi :?: Zastanow sie co robisz. W nieudolny sposob probujesz walczyc z KZ. Wklej jakies oficjalne info to pogadamy.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-15, 10:16   

Hardi napisał/a:
Arius napisał/a:
Widzę, że forumowi zielonoświątkowcy, aktywni są tylko wtedy, gdy temat dotyczy ŚJ, o sobie jakoś nie chętnie rozmawiają, proponuję ŚJ, by wszelkie tematy zapoczątkowane przez członków KZ, tak samo kwitowali milczeniem.

Ale co mam/y pisac :?: Jesli dasz jakies info do proroctw itd. pod ktorymi podpisuje sie KZ to w tedy moge pogadac :-) Slowa jakis anonimowych ludzi mnie nie interesuja, ja wklejalem "proroctwa" z Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania (Towarzystwo Strażnica) ktore oficjalnie glosili i ktore sa udokumentowane w ich literaturze, a nie jakis anonimowych gosci. Lucyfer byl SJ, czy to oznacza, ze mam mowic, ze SJ uwazaja, ze koniec swiata zacznie sie w Inowroclaiu, ze bedzie plaga piwa i ze beda latac statkami kosmicznymi :?: Zastanow sie co robisz. W nieudolny sposob probujesz walczyc z KZ. Wklej jakies oficjalne info to pogadamy.


Przeciez Dawid Wilkerson nie jest anonimowy, a u Ciebie dłuższy czas był link do bloga z wilkersonowymi przemyśleniami. Oto i proroctwo Wilkersona - charyzmatyka, które naraziło wielu na wielkie kłopoty i straty gdyż musieli zrobić zapasy i poczynić wiele nierozważnych, bo wynikających ze zbliżającego sie ucisku, kroków.,
Odnieść się, więc można, do konkretnego "proroka" i konkretnego "proroctwa".
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-15, 10:26   

Dawid Wilkerson to wielki maz Bozy i mam dla niego wielki szacunek. Zwroc uwage na slowa: "Nie wiem, kiedy to wszystko się wydarzy..." oraz "Zróbcie z tym, co chcecie." I nie jest to oficjalne slowo KZ tylko Dawid'a Wilkerson'a, ktory ma do tego prawo.

Czy mozesz dac linka do tych opisanych strat :?: Bo skoro u nich mowisz to rozumiem, ze masz jakies info :?:

ps. dalej mam linka do jego bloga, klinkij na moje www :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-15, 11:21   

Hardi napisał/a:
Zwroc uwage na slowa: "Nie wiem, kiedy to wszystko się wydarzy..."


Jasne... a bracia KZ kupowali wojskowe racje żywnościowe o przedłużonym okresie ważności do 36 lat. :shock: Czy też systematycznie mieli 'dozbrajać' swoje spiżarki, by zawsze było tyle samo na wszelki wypadek?
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-01-15, 11:36   

izraelita napisał/a:
Proroctwa wielu formułuje - lecz niewielu prorokuje:

Zostałem pobudzony przez Ducha Świętego, by wysłać to pilne przesłanie do wszystkich z naszej listy adresowej i do przyjaciół i biskupów, których spotkaliśmy po całym świecie.

NIEDŁUGO WYDARZY SIĘ NIESZCZĘŚCIE RUJNUJĄCE ZIEMIĘ.

BĘDZIE TO TAK PRZERAŻAJĄCE, ŻE WSZYSCY BĘDZIEMY SIĘ BAĆ - NAWET NAJBARDZIEJ BOGOBOJNI WŚRÓD NAS.

Przez 10 lat ostrzegałem, że w Nowym Jorku pojawi się tysiąc pożarów. Obejmie to całą metropolię, oraz część New Jersey i Connecticut. Największe miasta w całej Ameryce będą przeżywać zamieszki i pożary – takie, jak były w Watts, Los Angeles wiele lat temu.

Będą zamieszki i pożary w miastach na całym świecie. Będą grabieże – również na Times Square w Nowym Jorku. To, czego doświadczamy teraz, to nie recesja, nawet nie depresja. Doświadczamy gniewu Bożego. W Psalmie 11 czytamy, „Kiedy będą zburzone podstawy, Cóż pocznie sprawiedliwy?” (w. 3).

Bóg sądzi szalejące grzechy Ameryki i narodów. Niszczy świeckie fundamenty.

Prorok Jeremiasz błagał grzeszny Izrael, „Tak mówi Pan: Oto Ja przygotowuję na was
nieszczęście i podejmuję przeciwko wam postanowienie: Zawróćcie więc każdy ze swojej
złej drogi i poprawcie swoje postępowanie i swoje czyny! Lecz oni odpowiedzą: Nic z tego! Pójdziemy raczej za naszymi zamysłami i każdy z nas kierować się będzie uporem swojego złego serca” (Jeremiasz 18:11-12).

W Psalmie 11:6 Dawid ostrzega, „Na bezbożnych zsyła deszcz rozżarzonych węgli i siarki, A wicher palący jest udziałem ich”. Dlaczego? Dawid odpowiada, „Bo Pan jest sprawiedliwy” (w 7). To jest sprawiedliwy sąd – tak, jak sąd Sodomy i jak w czasach Noego.

CO MAJĄ ROBIĆ SPRAWIEDLIWI? CO Z LUDEM BOŻYM?

Najpierw podam wam praktyczne słowo, które otrzymałem dla siebie. Zgromadźcie sobie zapasy żywności, środków higienicznych i innych potrzebnych rzeczy na 30 dni. W dużych miastach sklepy mogą zostać opróżnione w ciągu jednej godziny na wieść o nadchodzącym nieszczęściu.

Jeżeli chodzi o reakcję duchową, mamy dwie opcje. Są one zapisane w Psalmie 11, „Ulatuj jak ptak w góry!” Albo jak Dawid mówi, „Kieruję swoje oczy na Pana, którego tron w niebie; oczy jego widzą, Powieki jego badają ludzi (w. 4). „Zaufałem Panu”. (w. 1).

Powiem do swojej duszy: Nie musisz uciekać... nie musisz się kryć. Bóg dokonuje sprawiedliwych dzieł. Będę oglądał Pana na jego tronie, a w Jego oczach jest dobroć i On z miłością pilnuje każdego mojego kroku – ufając Mu, że On przeprowadzi Swój lud nawet przez powodzie, pożary, nieszczęścia, próby i wszelkiego rodzaju doświadczenia.

Nie wiem, kiedy to wszystko się wydarzy, ale wiem, że to jest już niedaleko. Otworzyłem przed wami moją duszę. Zróbcie z tym, co chcecie.

Niech Bóg was błogosławi i zachowa.

W Chrystusie
DAVID WILKERSON



Jakby nie patrzeć Wilkerson reprezentuje ruch pentakostalny - czy wszyscy zrobili zapasy?

źródło
Czy jest gdzieś pełny tekst po polsku? Pytam bo nie czytałem. Jest coś co może mnie razić - 30 dniowe zapasy jedzenia. I tyle tylko lub aż tyle. Do kogo to mówił bliżej, pożary w ciągu miesiąca zapewne nie wydarzyły z drugiej strony nie podał ich dat. Poza tym on nie ma wpływu na inny obszar ani na inne zbory co najwyżej jak widać poddaje pod rozwagę. Błędy mu się zapewne zdarzają, co powinni jego współzborownicy mu przedstawić a on do tego odnieść i wyciągnąć wnioski.
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-15, 11:45   

Hardi napisał/a:
Dawid Wilkerson to wielki maz Bozy i mam dla niego wielki szacunek. Zwroc uwage na slowa: "Nie wiem, kiedy to wszystko się wydarzy..." oraz "Zróbcie z tym, co chcecie." I nie jest to oficjalne slowo KZ tylko Dawid'a Wilkerson'a, ktory ma do tego prawo.

Czy mozesz dac linka do tych opisanych strat :?: Bo skoro u nich mowisz to rozumiem, ze masz jakies info :?:

ps. dalej mam linka do jego bloga, klinkij na moje www :-)


Nigdzie w Biblii nie znajdziemy informacji, żeby prorocy zapowiadający gniew Boga, nawoływali do gromadzenia zapasów, wołali zawsze żeby szukać łaski Bożej. Oczywiście można się posłużyć przykładem Józefa i Egiptu - jednak nie były te działania efektem zbliżającego sie gniewu Boga lecz po prostu głodu.

Kolejnym ciekawym błędem tego proroctwa Wilkersona jest to, że biblijne proroctwa sa zawsze w imieniu Boga JHWH, tak zawsze prorocy identyfikują dawcę słów, proroctwa biblijne są w imieniu JHWH, nie zaś ducha świętego.

Wilkerson - rozsadzany wewnętrznie przez charyzmatyczność -głosił już wczesniej proroctwa.
Rok 1992 - w Nowym Jorku będzie 1000 pożarów.
"I have had recurring visions of over 1,000 fires burning at one time here in New York city. I am convinced race riots will soon explode! New York City is right now a powder keg-ready to blow!...federal and State Welfare cutbacks will be the spark that ignites the fuse. Next year, New York City could have over 100,000 angry men on the streets, enraged because they have been cut off from benefits....Federal troops will have to move in to restore order. New York City will have tanks running down its avenues....Churches will be closed for a season because it will be too dangerous to travel about. Fires will rage everywhere."
Rok 1994 - kanały telewizyjne głoszące ewngelię upadną w ciagu 5 lat
"Right now I sense in my spirit that in less than 5 years there will be no more so-called gospel television networks. They will all fall into bankruptcy and absolute ruin." (Solomon Church Dec. 12, 1994)
Rok 2000 - krach finansowy w ciagu 60 dni od 15 kwietnia 2000 roku
Gdy to nie nastąpiło stwierdził:
"In prayer, I have told the Lord I am ready at any time to confess I am wrong - that I must have spoken from my own fears or that I have spoken unadvisedly. Recently, when the market reached record highs, I wondered if those calling me a false prophet were right."

Tak więc, można zapytać, czy Bóg JHWH daje fałszywe proroctwa:
"Wszakże prorok, który ośmieli się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić, albo który będzie przemawiał w imieniu innych bogów, taki prorok poniesie śmierć. A jeśli powiesz w swoim sercu: Po czym poznamy słowo, którego Pan nie wypowiedział? Jeżeli słowo, które wypowiedział prorok nie w imieniu Pana, nie spełni się i nie nastąpi, jest ono słowem, którego Pan nie wypowiedział, lecz w zuchwalstwie wypowiedział je prorok; więc nie bój się go". (Pwt 18:20-22)

"Tych wszystkich rzeczy, przeze mnie nakazanych, pilnie będziesz przestrzegał, by je wykonać: niczego nie dodasz i niczego nie ujmiesz. Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: «Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im», nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy. Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego." (Pwt 13,1-5)

Wszystko chyba tu powiedziano.
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-01-15, 22:05   

Mamy naprawdę wiele różnych przykładów proroctw i proroków; aby to ogarnąć należałoby sporządzić obszerne studium.
Przykład biblijny proroka lub więcej.

Mateusza 11:9  Więc po co wyszliście? Ujrzeć proroka? Owszem, powiadam wam, nawet więcej niż proroka.
Mateusza 11:11  Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on.


ale:

Łukasza 1:67 A Zachariasza, ojca jego, napełnił Duch Święty, więc prorokował tymi słowy:

Łukasza 1:76 A ty, dziecię, prorokiem Najwyższego nazwane będziesz, bo poprzedzać będziesz Pana, aby przygotować drogi jego,

Jana 1:21 I zapytali go: Kim więc? Eliaszem jesteś? A on odrzekł: Nie jestem.
Cytat:
Prorokiem jesteś? I odpowiedział: Nie.


tu więc Jan odrzegnuje się od jakiegoś z pojęć o proroku. Biblia jest bardzo bogata w odcienie prorocze.

Łukasza 2:36 I była Anna, prorokini, córka Fanuela, z plemienia Aser; ta była bardzo podeszła w latach, a żyła siedem lat z mężem od panieństwa swego.
37  I była wdową do osiemdziesiątego czwartego roku życia, i nie opuszczała świątyni, służąc Bogu w postach i w modlitwach dniem i nocą.
38  I nadszedłszy tejże godziny, wielbiła Boga i mówiła o nim wszystkim, którzy oczekiwali odkupienia Jerozolimy.

Biblia mówi o tej prorokini tyle co kursywa powyżej, po prostu mówiła coś o Jezusie 'swoim ludziom' wielbiąc Boga. Bycie prorokiem to bycie świętym i wymownym... albo i nie wymownym por. Mojżesz :)

A o Jezusie ludzie mówili, bo On sam nie:

Mateusza 21:11  Rzesze zaś mówiły: To jest prorok Jezus, ten z Nazaretu Galilejskiego.

Łukasza 9:19 A oni odpowiadając, rzekli: Za Jana Chrzciciela, a inni za Eliasza, inni jeszcze za jednego z dawnych proroków, który zmartwychwstał.

Łukasza 7:39 Ujrzawszy to faryzeusz, który go zaprosił, mówił sam w sobie: Gdyby ten był prorokiem, wiedziałby, kim i jaka jest ta kobieta, która go dotyka, bo to grzesznica.

Mateusza 26:68 mówiąc: Prorokuj nam, Chrystusie, kto cię uderzył?

Mateusza 23:34  Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.

(różnie z nimi będzie)

Jana 11:51  A tego nie mówił sam z siebie, ale jako arcykapłan w owym roku prorokował, że Jezus miał umrzeć za naród.

Co do czasów ostatecznych (w których żyjemy):

Dzieje Apostolskie 2:17  I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;
18  Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą.
19 I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu.
20 Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew,
Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały.


ciekawe iż słudzy i służebnice słowem wszystkich ogarnia to. (Służebnice nie wydaje się by były zagranicznymi misjonarkami)

Dzieje Apostolskie 13:1  W Antiochii, w tamtejszym zborze, byli prorokami i nauczycielami: Barnaba i Symeon, zwany Niger, i Lucjusz Cyrenejczyk, i Manaen, który się wychowywał razem z Herodem tetrarchą, i Saul.

i prosze, w zborze byli prorokami, w związku ze zborem, własnym kręgiem.

Przykład fałszywego proroka:

Dzieje Apostolskie 13:6  Przeszedłszy całą wyspę aż do Pafos, spotkali pewnego czarnoksiężnika, fałszywego proroka Żyda, imieniem Bar-Jezus,
7  który należał do otoczenia prokonsula Sergiusza Pawła, człowieka rozumnego. Ten, przywoławszy Barnabę i Saula, pragnął posłuchać Słowa Bożego.
8  Lecz wystąpił przeciwko nim czarnoksiężnik Elymas, tak bowiem brzmi w tłumaczeniu jego imię, starając się odwrócić prokonsula od wiary.

tak należy zareagować w takim przypadku:

Dzieje Apostolskie 13:9  A Saul, zwany też Pawłem, napełniony Duchem Świętym, utkwił w nim wzrok
10  i rzekł: O, pełny wszelkiego oszukaństwa i wszelkiej przewrotności, synu diabelski, nieprzyjacielu wszelkiej sprawiedliwości! Nie zaprzestaniesz ty wykrzywiać prostych dróg Pańskich?

i charakteryzował się niesprawiedliwością, pokrętnością. Proszę mi pokazać takiego w jakimś kościele dzisiaj.

Tyle, a to dopiero początek NT, nie wydaje mi się bym powiedział na ten temat wszystko. Naprawdę mało do tej pory w tym temacie powiedziano a już rzucono cień na kz, autorytet ewangelisty pośród gangów Nowego Jorku. Ja go ani kz nie bronię wcale, ma wielu obrońców; ja staram bronić przyzwoitości i sprawiedliwości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10