Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie znajduje się wielka rzesza?
Autor Wiadomość
Lach

Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 270
Wysłany: 2006-08-04, 22:19   

diakonos napisał/a:
Znowu mnie śmieszy Twoje postępowanie Mirku, ileż to ja razy już mówiłem że tylko głupiec porównuje przekłady, a nie zajrzy do oryginału i innych starożytnych manuskryptów. Jak można porównywać Biblię warszawską, poznańską, czy nawet tysiąclatkę, które to zostały przełożone z hieronimowej Wulgaty. Biblistą nie jesteś i nigdy nie będziesz jeśli masz takie widzenie słów Biblii tj. jeśli większość ma inaczej to znaczy że PNŚ ma źle.

Diakonos, Twoja wypowiedź brzydko pachnie. :-/ Wiesz czym? :evil: Arogancją i wyniosłością. To chyba perfumy Diabła, nie? :evil: :lol:

Oczywiscie Ty jesteś biblistą, nie? :lol: :mrgreen: :-P
Znasz hebrajski, masz supersłowniki, nie? :lol: :mrgreen: :-P
No w końcu jest u Ciebie na pułce pierwszy doskonały przekład, nie? 8-)
Tysiąclatka była częściowo tłumaczona z Wulgaty i owszem, ale Brytyjka? Skąd to wziąłeś? :->

Jak macie coś do siebie to takie info wysyłajcie sobie na PW - dop. Kermit
Ostatnio zmieniony przez 2006-08-05, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2006-08-05, 19:23   

Cytat:
Jak macie coś do siebie to takie info wysyłajcie sobie na PW - dop. Kermit

niekoniecznie, też zgadzam się z Lachem.
 
 
Kloo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-06, 18:39   

Kto jest w stanie skomentować '' nowe swiatlo '' z niedzielnego przedpoludnia???!!!

O co chodzi ???!!!

O skomentowanie CK przypowiesci o pszenicy i niewodzie :animrumru: :bardzo_smutny:

Jestem zbulwersowany :aaa:
 
 
polarm

Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-08-06, 19:00   

Jezus, Maryja nie strasz mnie Kloo. Czyżby znowu jakiś koniec świata?
Rownież czekam na ewentualny komentarz, bo w strażnicowej wizjo-bajdur-kracji, biegły nie byłem i nie będę.
Ku chwale ojczyzny oczywiście.
Ostatnio zmieniony przez polarm 2006-08-06, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2006-08-06, 19:01   

Kloo napisał/a:
Kto jest w stanie skomentować '' nowe swiatlo '' z niedzielnego przedpoludnia???!!!

O co chodzi ???!!!

O skomentowanie CK przypowiesci o pszenicy i niewodzie :animrumru: :bardzo_smutny:

Jestem zbulwersowany :aaa:


Czy mógłbyś przekazać ogółowi rzeczony komentarz?
 
 
Kloo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-06, 19:31   

Moze poczekajmy chwilę, az dojadą wszyscy i zasiądą do lepszej strawy duchowej w sieci :-?
 
 
globalserwer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-06, 21:15   

Powiedz prosze
 
 
Kloo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-06, 21:22   

:animrumru: Jutro wezmę z ''biura oddz.''nagranie tych wykladow aby upewnic sie czy sie nie przeslyszlem . Czy pamietacie KOGO utożsamialismydo tej pory z Pszenicą?? A kto wyciągał sieć Niewodu z morzą ?? Dlaczego Mat. 13 : 47 w naszej wersji różni się w treści z resztą normalnych przekładów ??????
 
 
polarm

Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-08-06, 21:39   

I znowu od nowa, polska ludowa.
Cytat:
Ja chciałbym tylko zauważyć, że mamy tu do czynienia (co by nie powiedzieć) z pokarmem duchowym.
Czyżby taki właśnie pokarm, pochodzący od Bożków z Brooklyn'skiego Olimpu, (np. sprzed 20 lat) był już niepełnowartościowy ?
Czy to możliwe, iżby zatracał swoje ożywcze, duchowe właściwości ?
Czyżby po upływie jakiegoś czasu, stawał się się trujący ?
Krótko mówiąc czy ten towar nie trzyma jakości i trzeba go spychać, bądź utylizować pro publico bono ?
 
 
globalserwer
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-06, 21:40   

To zmiana na lepsze czy gorsze?
 
 
Kloo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-06, 22:31   

Powiedziano ze Pszenica to 144.000 a my to 5-te koło u wozu. Wskażcie mi proszę z którego wersetu tej przypowieści wyrażnie wynika że synowie krolestwa to 144 tys???

Po drugie powiedziano, ze my wyciagamy Niewód a to przecież Aniołowie!!!
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-23, 19:06   

Coraz częściej ŚJ spadają łuski z oczu i otwiera się umysł na przyjęcie prawdy biblijnej. Przykładem jest pewien ŚJ, który nawrócił się do prawdziwego Boga. Jego biografia, przeżycia oraz odkrycie kłamstw Straznicy umieszczone zostały na jego stronie:

http://www.janusz1950.republika.pl./

Ktoś zapyta jednak: a co to ma wspólnego z tematem wątku? Okazuje się, iż jego żona wykryła nieścisłości w nauce Strażnicy o wielkiej rzeszy. Postanowiła więc napisać do Nadarzyna list na ten temat. Z treścią całej korespondencji z biurem oddziału można zapoznać się na wymienionej stronie. Nietrudno również domyśleć jak się zakończyły losy. Jeśli ktoś nie ma argumentacji biblijnej to jedynym wyjściem jest wykluczenie osoby ze społecznosci. Tak właśnie postępuje w duchu miłości Towarzystwo Strażnica ze szczerymi ludźmi. :cry:
Ostatnio zmieniony przez mirek 2007-10-06, 07:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lach

Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 270
Wysłany: 2006-08-23, 20:15   

A co Ci chodziło Kloo, bo ja nie widzę istotnej różnicy w przekłądach?
Cytat:
Mt 13:47 Bg „Zasię podobne jest królestwo niebieskie niewodowi zapuszczonemu w morze, i ryby wszelkiego rodzaju zagarniającemu.”
--------------------------------------------------------------------------------
Mt 13:47 Br „Królestwo niebieskie jest nadto podobne do sieci, które rzuca się w morze i zagarnia różne rodzaje ryb.”
--------------------------------------------------------------------------------
Mt 13:47 BT „Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju.”
--------------------------------------------------------------------------------
Mt 13:47 Bw „Dalej podobne jest Królestwo Niebios do sieci, zapuszczonej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju,”
--------------------------------------------------------------------------------
Mt 13:47 Bb „Zasię podobne jest Królestwo niebieskie włokowi zapuszczonemu w morze, który wszelakie rzeczy bierze.”
--------------------------------------------------------------------------------
Mt 13:47 Bp „Królestwo niebieskie podobne jest także do niewodu zarzuconego w morze i zagarniającego wszelkiego rodzaju ryby.”
--------------------------------------------------------------------------------
Mt 13:47 NS „"Ponadto królestwo niebios jest podobne do niewodu zapuszczonego w morze i zagarniającego ryby wszelkiego rodzaju.”


WTS odkąd pamietam twierdziło, że pszenica to 144 tys. A co do dobrych ryb, to chyba raczej utożsamiało je z owcami, ale pewny nie jestem.
 
 
Kloo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-23, 21:05   

problem w tym Lachu, ze nie moge znalezc wersetu potwierdzajacego tę naukę :lol:
 
 
Lach

Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 270
Wysłany: 2006-08-23, 22:20   

Kloo napisał/a:
problem w tym Lachu, ze nie moge znalezc wersetu potwierdzajacego tę naukę :lol:

Nie bądź śmieszny! :lol:
Od kiedy nauki Strażnicy maja wynikać z Biblii. :-/
One są tylko przez Biblię potwierdzane! :crazy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11