Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
23 minuty w piekle ..
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-11-02, 13:52   

nike napisał/a:
kabaczek, Chciałabym prosić ciebie,żebyś się określił/a kim jesteś, czy kobietą, czy mężczyzną. oki


Moim zdaniem to 'kabaczek' aż za bardzo się określiła :-) .

http://biblia.webd.pl/for...ght=ma%BF#99979
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-11-02, 13:58   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Widzisz Nike
nie tylko mnie czasem trudno zrozumieć
moze bedziesz o tym pamiętać zanim napiszesz ,ze ja piszę haotycznie i nie zrozumiale
pozdrawiam


Bo tak piszesz. Mówiłam ci już dwa razy gdzie klikać,żeby można odpowiadać na konkretne zapytanie, lub na cały post adwersarza. Ty i tak swoje. Twoich postów po prostu nie można precyzyjnie odczytywać, stąd moja uwaga. Poza tym ja nie mam nic do ciebie.

A to co pisze Arius to chyba nie ciebie dotyczy prawda? Więc przygadywanie nie na miejscu. Lubię ciebie PR ale z czasem lubienie się kończy.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-11-02, 16:49   

nike napisał/a:

Bo tak piszesz. Mówiłam ci już dwa razy gdzie klikać,żeby można odpowiadać na konkretne zapytanie, lub na cały post adwersarza. Ty i tak swoje. Twoich postów po prostu nie można precyzyjnie odczytywać, stąd moja uwaga. Poza tym ja nie mam nic do ciebie.

To jest juz nas kilka osob na tym forum (lacznie z toba i ze mna 5). Ja tez juz o tym mu napisalem, bo naprawde pisze tak ze czesto nie wiadomo o co dokladnie chodzi i jakie ma naprawde poglady. Sa rowniez osoby na tym forum, ktore na PW mi napisaly ze nie wdaja sie z nim w zadne dyskusje bo pisze strasznie chaotycznie i aby rowniez unikac z nim dyskusji, wiec staram sie to od pewnego czasu robic. Ja jestem na roznych forach (nie koniecznie biblijnych) i pierwszy raz spotykam kogos tak chotycznie piszacego. Szkoda, ze on nie chcte tego poprawic...

Płaskowicki Rys napisał/a:
W jakim języku ?
bo moi uczniowie / w szkole gdzie uczę/słowo brocha z przymiotnikami identyfikują z damskimi zewnętrznymi narządami płciowymi
a używanie potocznie nazw organów płciowych jest wulgaryzmem
tyle

brocha pochodzi od slowa broszka, taka przypinka, a nie od narzadu plciowego

nike napisał/a:
Hardi napisał/a:
Zdanie: "to juz Twoja brocha" oznacza "to juz Twoja sprawa"


dla świętej zgody zmień styl :-)

ok, bede sie starac

A co do pielka, jeziora ognistego itd. w objawieniu Jana pisze, ze smierc i pieklo bede wrzucone do jeziora ognistego, czyli drugiej smierci. I co Wy na to :?:
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
Ostatnio zmieniony przez Hardi 2009-11-02, 17:04, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-02, 16:52   

Hardi
budujesz grupę anty komuś
czy to zgodne z regulaminem ?
przyszedłeś tu dzielić i rozbijać
dobrze oceniłem więc ducha z którym jesteś
tyle
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-11-02, 17:03   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Hardi
budujesz grupę anty komuś
czy to zgodne z regulaminem ?
przyszedłeś tu dzielić i rozbijać
dobrze oceniłem więc ducha z którym jesteś
tyle

Drogi panie Ryszardzie, prosze tego nie odbierac jako budowanie jakiejs grupy anty komus, bo tak nie jest. Prosze odebrac to jaka dobra rade. Naprawde lepiej jest pisac tak aby wszyscy rozumieli o co konkretnie chodzi, chaotyczne pisanie to naprawde nic dobrego.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-11-02, 19:51   

Hardi napisał/a:


A co do pielka, jeziora ognistego itd. w objawieniu Jana pisze, ze smierc i pieklo bede wrzucone do jeziora ognistego, czyli drugiej smierci. I co Wy na to :?:


Jak na lato.
Gdybyś się wgłębił to byś się dowiedział , że słowo oddane w tym miejscu na "piekło" , to właśnie hades. W miejscu tym duchy ludzi przebywają aż do dnia sądu. "Piekło" - hades wyda umarłych i po otwarciu księgi życia okaże się kto z nich jest tam zapisany. Niezapisani pójdą do jeziora płonącego ogniem i siarką. Mamy zatem dylemat... Mianowicie z księgi Objawiania o którą zahaczyłeś wynika , że ludzie , którzy przebywają w "piekle" - hadesie okażą się być zapisani w księdze życia. Czyżby ci ludzie , którzy przejdą do życia wiecznego najpierw byli męczeni w piekle? :shock:
A może oni wcale w piekle nie byli , tylko w hadesie -miejscu spoczynku dla umarłych...?

Jezus po śmierci poszedł do hadesu. Po co tam poszedł , aby podziwiać widoki piekła? :-P

A może On tam poszedł aby zwiastować Ewangelię...?:

1 Piotr. 3:18-19
18. Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.
19. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,
(BW)


1 Piotr. 4:6
6. W tym celu bowiem i umarłym głoszona była ewangelia, aby w ciele osądzeni zostali na sposób ludzki, ale w duchu żyli na sposób Boży.
(BW)

Hades nie może być piekłem , bo wtedy byłby totalny chaos jeśli chodzi o tekst Biblii. Wynikałyby same absurdy w stylu: ludzie idą do piekła aby potem żyć wiecznie , Jezus był w piekle i zwiastował torturowanym ludziom Ewangelię , Bóg skazuje na męki zanim jeszcze ktoś został osądzony i wiele innych.

Nie dziwię się jednak , że ludzie wierzą w to , że można od razu po śmierci pójść do piekła skoro w dostępnych przekładach Biblii oryginalne słowa zastępuje się w tendencyjny sposób na piekło. Natchnieni pisarze Nowego Testamentu nie używali zupełnie słowa piekło , bo czegoś takiego nie było. Używano słowa Gehenna lub jezioro ognia i siarki. Czym jest to miejsce i kiedy znajdą się tam potępieni ludzie tłumaczy w wielu miejscach Pismo Święte. Na pewno nikt z ludzi tam jeszcze nie trafił.

P.S.
Hardi , Płaskiwicki Ryś nie ma jeszcze dziwięćdziesięciu lat ( 8-) ) i byłoby mądrzej przed Zbawicielem uznając go za brata a nie jakiegoś "Pana".
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-11-02, 20:03   

[quote="machabeusz"]
Hardi napisał/a:


A co do pielka, jeziora ognistego itd. w objawieniu Jana pisze, ze smierc i pieklo bede wrzucone do jeziora ognistego, czyli drugiej smierci. I co Wy na to :?:


Jak na lato.
Gdybyś się wgłębił to byś się dowiedział , że słowo oddane w tym miejscu na "piekło" , to właśnie hades. W miejscu tym duchy ludzi przebywają aż do dnia sądu. "Piekło" - hades wyda umarłych i po otwarciu księgi życia okaże się kto z nich jest tam zapisany. Niezapisani pójdą do jeziora płonącego ogniem i siarką. Mamy zatem dylemat... Mianowicie z księgi Objawiania o którą zahaczyłeś wynika , że ludzie , którzy przebywają w "piekle" - hadesie okażą się być zapisani w księdze życia. Czyżby ci ludzie , którzy przejdą do życia wiecznego najpierw byli męczeni w piekle? :shock:
A może oni wcale w piekle nie byli , tylko w hadesie -miejscu spoczynku dla umarłych...?

Jezus po śmierci poszedł do hadesu. Po co tam poszedł , aby podziwiać widoki piekła? :-P

A może On tam poszedł aby zwiastować Ewangelię...?:

1 Piotr. 3:18-19
18. Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.
19. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,
(BW)


EMET:
Jednak z Pisma wynika, że owe 'duchy' były raczej w... Tartarze, nie w Hadesie. Por. 2 Piotra 2:4.
Miejscem cielesnych fizycznie jest Szeol - Hades.
Co się zaś tyczy 'Gehenny', to kojarzy się owa z wiecznym zatraceniem; przynajmniej mnie.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-11-02, 22:57   

Hardi napisał/a:
A co do pielka, jeziora ognistego itd. w objawieniu Jana pisze, ze smierc i pieklo bede wrzucone do jeziora ognistego, czyli drugiej smierci. I co Wy na to :?:


Tak ja tez tak rozumiem,że to będzie już druga śmierć.

machabeusz napisał/a:
Jezus po śmierci poszedł do hadesu. Po co tam poszedł , aby podziwiać widoki piekła? :-P

A może On tam poszedł aby zwiastować Ewangelię...?:


Ewangelię Jezus zwiastował przez 3,5 roku swojej misji. Upadli aniołowie którzy zostali zachowani w Trataras to dokładnie obserwowali Jezusa i doskonale wiedzieli czego i o kim Jezus naucza. Nie musiał wchodzić do piekieł, bo piekło to grób. A tutaj jak poszedł to sobie leżał jak każdy w grobie, bo był człowiekiem jeszcze wtedy.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
kabaczek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-03, 11:55   

Hardi napisał/a:
co do pielka, jeziora ognistego itd. w objawieniu Jana pisze, ze smierc i pieklo bede wrzucone do jeziora ognistego, czyli drugiej smierci. I co Wy na to



Od pierwszej śmierci jest zmartwychwstanie ale to Bóg decyduje kto zmartwychwstanie do życia w niebie a kto na ziemi . Ci któży zmartwychwstają do życia duchowego w niebie {nad nimi druga śmierć nie góruje}natomiast na ziemi mają zmartwychwstać i prawi i nie prawi [któzy nie mieli okazji poznać Boga ]będą mieć 1000 lat na poznanie wszystkich mierników Bożych i wymagań i się do nich dostosować potem zostanie wypuszczony szatan który ostatecznie wszystkich wyprubuje i ci co nie okazą posłuszeństwa poniosą drugą śmierć od której nie ma zmartwychwstania (zostaną unicestwieni)na końcu Bóg[ zniszczy szatana jego demony i śmierc] a dla tych co dobrze przejdą ostateczną próbę BĘDZIE ŻYCIE WIECZNE.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-11-05, 20:25   

EMET napisał/a:



EMET:
Jednak z Pisma wynika, że owe 'duchy' były raczej w... Tartarze, nie w Hadesie. Por. 2 Piotra 2:4.

W drugim liście Piotra mowa jest o aniołach , którzy są zamknięci w tartarze. W pierwszym liście mowa jest o duchach ludzi.

EMET napisał/a:
Miejscem cielesnych fizycznie jest Szeol - Hades.

Szeol - hades jest dla ludzi.

EMET napisał/a:
Co się zaś tyczy 'Gehenny', to kojarzy się owa z wiecznym zatraceniem; przynajmniej mnie.

Mi się też tak kojarzy.Stamtąd wyjścia nie ma już dla nikogo. Gdybym miał nazwać jakieś miejsce piekłem , to właśnie gehennę a nie hades.

Eh , Emet .... tyle lat...
Mógłbyś się w końcu nauczyć cytować. :prosze:
To takie proste. :-P
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
CzarnaDahlia 


Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Tam Gdzie Prowadzisz Mnie ... <3
Wysłany: 2009-12-24, 19:28   

Słuchałam Tego Straszne ... Piekło Jest ...
_________________
Ciebie Wielbie Królu Chwały.. W Tobie Chwała , Cześć Jesteś Bogiem tak Wspaniałym .. Ty Zbawiłeś Mnie :))

http://www.youtube.com/watch?v=6pdtzPFz1Nc
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-24, 20:30   

CzarnaDahlia napisał/a:
Słuchałam Tego Straszne ... Piekło Jest ...
Piekło jest na cmentarzu. Corocznie 1 listopada ludzie zapalają świece i jest tam jezioro ognia, duszę się smażą w tym piekle bo takie piekło zgotowali im najbliżsi.
 
 
CzarnaDahlia 


Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Tam Gdzie Prowadzisz Mnie ... <3
Wysłany: 2009-12-24, 22:11   

Lucyfer napisał/a:
CzarnaDahlia napisał/a:
Słuchałam Tego Straszne ... Piekło Jest ...
Piekło jest na cmentarzu. Corocznie 1 listopada ludzie zapalają świece i jest tam jezioro ognia, duszę się smażą w tym piekle bo takie piekło zgotowali im najbliżsi.


nie jest jeziorem ognia
jezioro ognia pochłonie piekło ech

a dlaczego bliscy???
Kazdy MA Wolna Wole...
Idzie Za Kim Chce ....
Często Z Klapkami Na Oczach ....
_________________
Ciebie Wielbie Królu Chwały.. W Tobie Chwała , Cześć Jesteś Bogiem tak Wspaniałym .. Ty Zbawiłeś Mnie :))

http://www.youtube.com/watch?v=6pdtzPFz1Nc
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-24, 22:23   

CzarnaDahlia napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
CzarnaDahlia napisał/a:
Słuchałam Tego Straszne ... Piekło Jest ...
Piekło jest na cmentarzu. Corocznie 1 listopada ludzie zapalają świece i jest tam jezioro ognia, duszę się smażą w tym piekle bo takie piekło zgotowali im najbliżsi.


nie jest jeziorem ognia
jezioro ognia pochłonie piekło ech

.
Biblijne jezioro ognia to druga śmierć z której nie ma już powrotu. Z piekła niektórzy ludzie wrócą, tylko synowie zatracenia nie zmartwychwstaną {papieże}, będą oni od razu z piekła wrzuceni do jeziora ognia.
Obj. 20:15
I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.
 
 
CzarnaDahlia 


Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Tam Gdzie Prowadzisz Mnie ... <3
Wysłany: 2009-12-24, 22:40   

Lucyfer napisał/a:
CzarnaDahlia napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
CzarnaDahlia napisał/a:
Słuchałam Tego Straszne ... Piekło Jest ...
Piekło jest na cmentarzu. Corocznie 1 listopada ludzie zapalają świece i jest tam jezioro ognia, duszę się smażą w tym piekle bo takie piekło zgotowali im najbliżsi.


nie jest jeziorem ognia
jezioro ognia pochłonie piekło ech

.
Biblijne jezioro ognia to druga śmierć z której nie ma już powrotu. Z piekła niektórzy ludzie wrócą, tylko synowie zatracenia nie zmartwychwstaną {papieże}, będą oni od razu z piekła wrzuceni do jeziora ognia.
Obj. 20:15
I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.


tak ale jeszcze nie ma drugiej smierci ona przyjdzie na ostateczny sąd....
_________________
Ciebie Wielbie Królu Chwały.. W Tobie Chwała , Cześć Jesteś Bogiem tak Wspaniałym .. Ty Zbawiłeś Mnie :))

http://www.youtube.com/watch?v=6pdtzPFz1Nc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11