Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
luteranie
Autor Wiadomość
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 08:41   

Pozdrawiam Elżbieto
Napisałem pracę Rola Marcina Lutra we współczesnym ruchu zielonoświątkowym/jako dyplomową na Seminarium Teologicznym/
pisząc tę pracę przeczytałem wszystkie księgi synoptyczne i doceniam wkład Reformatora w popularyzację czytania Biblii
Ja sam od czasu gdy poznałem to nauczanie sam czytam więcej niż przedtem
dlatego doczytałem się że Bóg Jest Jeden
ale przymiotnika jednoosobowy nie doczytałem się
jak również w trójcy=czyli trójosobowego
Patrzenie na Boga jako osobę -osoby podobne ludziom
nie jest moim zdaniem Biblijne
Bóg to Bóg -który Jest Duchem
tak to widzę
pozdrawiam
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-11-11, 12:03   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Pozdrawiam Elżbieto
Napisałem pracę Rola Marcina Lutra we współczesnym ruchu zielonoświątkowym/jako dyplomową na Seminarium Teologicznym/
pisząc tę pracę przeczytałem wszystkie księgi synoptyczne i doceniam wkład Reformatora w popularyzację czytania Biblii
Ja sam od czasu gdy poznałem to nauczanie sam czytam więcej niż przedtem
dlatego doczytałem się że Bóg Jest Jeden
ale przymiotnika jednoosobowy nie doczytałem się
jak również w trójcy=czyli trójosobowego
Patrzenie na Boga jako osobę -osoby podobne ludziom
nie jest moim zdaniem Biblijne
Bóg to Bóg -który Jest Duchem
tak to widzę
pozdrawiam


Duchem jest Jezus, duchami są inne istoty duchowe w niebie, czyżby to były istoty nie posiadające OSOBOWOŚCI? Takie nie myślące duszki? Moim zdaniem źle sobie tłumaczysz słowo OSOBA, dla mnie jest ono tylko określeniem na ISTOTĘ ROZUMNĄ, posiadającą OSOBOWOŚĆ, np zwierzęta choć są istotami, to nie są OSOBAMI, gdyż w czasie ich stwarzania, BÓG JHWH nie uczynił tego, co zrobił stwarzając LUDZI.

Cytat:
Genesis 1:26-27 A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!» 27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.


Właśnie OSOBOWOŚĆ jest tym czymś, co nas łączy z BOGIEM JHWH, jesteśmy pod tym względem PODOBNI do BOGA i innych istot duchowych w niebie, jesteśmy OSOBAMI myślącymi. Wiem, że z tym się nie zgadzasz, ale by to zrozumieć, wystarczy zreinterpretować znaczenie słowa OSOBA i nie jest ono czymś nie biblijnym mówienie, że BÓG JHWH jest OSOBĄ, czyli KIMŚ, posiadającym własną OSOBOWOŚĆ.
Każdy człowiek jest inny, każdy ma swoją własną OSOBOWOŚĆ i tak jest z JHWH, nikt z ludzi nie jest w stanie tak doskonale przejawiać tych wszystkich przymiotów, którymi cechuje się BÓG JHWH. To właśnie nas odróżnia od BOGA, nie przeszkadza jednak być OSOBĄ, czyli ISTOTĄ MYŚLĄCĄ

Może się gdzieś powtórzyłem, jednak mam nadzieję, że napisałem zrozumiale.
Czasami mi się wydaje, że to nie ja piszę, te teksty.
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-11, 16:01   

Arius, po co ciągle wpisujesz imię Boga, czyżbyś sądził, że nie wiemy o którego chodzi?
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-11-11, 16:17   

Elżbieta napisał/a:
Arius, po co ciągle wpisujesz imię Boga, czyżbyś sądził, że nie wiemy o którego chodzi?


Czy mówiąc o Jezusie, też mam nie pisać jego imienia, gdyż ty JE ZNASZ? Może mam pisać zawsze Syn BOŻY? Syn BOŻY powiedział to, Syn BOŻY powiedział tamto, Syn BOŻY czynił cuda. Dziwne jest naprawdę to twoje pytanie, jakbyś się czegoś wstydziła.
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-11, 17:15   

Piszesz o Bogu w ten sposób, że można sobie pomyśleć, że jest ich więcej. A przecież jest tylko jeden.
Gdy mówisz o swojej matce, to nie mówisz mama Iwona, a o swoim ojcu tato Sebastian. Również gdy się do nich zwracasz mówisz : mamo, tato i nie używasz imion. Przecież każdy wie, że masz tylko jedną matkę i tylko jednego ojca. Natomiast już przy dziadkach podajesz ich imiona, bo najczęściej masz dwie babcie i dwóch dziadków.
Natomiast Bóg jest jeden i jeżeli używasz dodatkowo imię, to dajesz do myślenia, że być może tych Bogów masz więcej niż jednego
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-11-11, 18:34   

Elżbieta napisał/a:
Piszesz o Bogu w ten sposób, że można sobie pomyśleć, że jest ich więcej. A przecież jest tylko jeden.
Gdy mówisz o swojej matce, to nie mówisz mama Iwona, a o swoim ojcu tato Sebastian. Również gdy się do nich zwracasz mówisz : mamo, tato i nie używasz imion. Przecież każdy wie, że masz tylko jedną matkę i tylko jednego ojca. Natomiast już przy dziadkach podajesz ich imiona, bo najczęściej masz dwie babcie i dwóch dziadków.
Natomiast Bóg jest jeden i jeżeli używasz dodatkowo imię, to dajesz do myślenia, że być może tych Bogów masz więcej niż jednego


W Biblii, imię PRAWDZIWEGO BOGA JHWH, jest najczęściej występującym imieniem, więc nie dziw się mi.
MÓJ BÓG ma imię i nie wstydzę się go używać, gdy się do niego zwracam w modlitwie, lub gdy o nim opowiadam.
Jeśli chcesz przyrównać to do swojego ojca i matki, to po ślubie mam drugą matkę i drugiego ojca, rodziców mojej żony i zdarza się, że używam imienia jednego lub drugiego ojca lub matki, by zaznaczyć o kogo chodzi.
Inna sprawa, to ta, że JHWH jest nie tylko moim OJCEM, ale i BOGIEM, a ludzie wierzą w różnych BOGÓW fałszywych, np. w trójcę, nie wszyscy wierzą w tego samego BOGA co ja, czyli w jedynego prawdziwego, jednoosobowego BOGA JHWH.
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-12, 00:34   

Bóg jest jeden , wszyscy wiedzą, że Imię Jego jest Jahwe. Jest prawdziwym i jedynym Bogiem. To, że nie uznajesz Trójcy to już jest Twój problem, ale gdy mówisz o JHWH - masz na myśli Jahwe.
Do swojej teściowej mówisz mamo, ale o swojej teściowej mówisz teściowa, albo mama żony. Pierwsze słyszę, żeby mówić inaczej - innymi słowy opowiadasz Bracie cudeńka
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-11-12, 01:15   

Elżbieta napisał/a:
To, że nie uznajesz Trójcy to już jest Twój problem, ale gdy mówisz o JHWH - masz na myśli Jahwe.


Widzisz, nie jest problemem to, że mleko jest BIAŁE, ale zaczyna się problem gdy ma inny kolor, tak samo z BOGIEM, nie jest problemem, gdy BÓG jest jedną osobą, ale zaczyna się problem, gdy ktoś twierdzi, że BÓG jest trójcą.
Tak samo nie jest problemem, gdy urodzi się dziecko, czyli jedna osoba, problem się zaczyna, gdy urodzi się dwójca, tak zwane bliźniaki syjamskie.
Dlatego nie pisz mi, że to ja mam problem, jestem stworzony na podobieństwo jednoosobowego BOGA JHWH i jestem jedna osoba, aż boje się pomyśleć, jak by wyglądała istota, stworzona na podobieństwo trójcy.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-11-12, 01:18   

Elżbieta napisał/a:
Pierwsze słyszę, żeby mówić inaczej - innymi słowy opowiadasz Bracie cudeńka


Po pierwsze bratem twoim nie jestem, nawet ciebie nie znam, po drugie nie musisz mi wierzyć, jak ja mówię o rodzicach mojej żony :-) .
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-12, 08:03   

Ja sądziłam, że wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga, dlatego napisałam "Bracie", no ale Ty sam się z tego synostwa wykluczasz - trudno i przepraszam
 
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-12, 08:16   

Nie jesteś stworzony na podobieństwo Boga Badaczu Biblii - na podobieństwo fizyczne. Jesteś stworzony na podobieństwo Boga pod tym względem, że jesteś obdarzony wolną wolą. Gdyby było inaczej, byłbyś duchem tak jak i Bóg jest Duchem.
Nic nie wiesz o Bogu, wiesz tylko tyle ile Ci zostało objawione, ale jaki on jest naprawdę, dowiesz się być może na tamtym świecie.
Jedynym człowiekiem, który znał Boga, był Jezus Chrystus, Człowiek-Bóg, gdy chodził z nami po Ziemi
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-12, 08:17   

Elżbieto
nie przejmuj się dla mnie choć nie wyznaję trójcy jesteś siostrą w Chrystusie
bo szukasz Boga w Biblii i Jezus jest Twoim Panem
a nasze cząstkowe poznanie nie może zaprzeczyć Jego Ojcostwa
tak Ciebie jak i mnie -on Jest naszym wspólnym ojcem
pozdrawiam
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-11-12, 08:24   

Ryszard, całkowicie na marginesie: Wierzysz w Boga, który jest w Biblii, czy w Boga, który jest obok Ciebie?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-12, 08:48   

Wierzę w Boga w którym zostaliśmy stworzeni i który Jest
poznaję Go w Jego stworzeniu
a słucham Go przez Słowo Boże które jest natchnione czyli jest w Biblii
tyle
 
 
Elżbieta 
Luteranka


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-11-12, 09:04   

Dziękuję Ryszardzie, nie przejmuję się, już dawno zdążyłam się przyzwyczaić do takiej arogancji i wywyższania się, ale jak to wspomniał Pan Jezus swego czasu : "A usiadłszy, zawołał dwunastu i mówił im: Jeźli kto chce być pierwszym, niech będzie ze wszystkich ostatnim, i sługą wszystkich."
Widać, , że on wie lepiej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10