To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Protestanci - różne ruchy zielonoświątkowe

Bob - 2013-08-31, 18:33

Hardi napisał/a:
Bob napisał/a:
9RP napisał/a:
Jehowa ???
a kto to ?

Ta odpowiedź mnie w pełni satysfakcjonuję. Mam już obraz sytuacji.
Dziękuję!

nie każdy musi przejmować to współczesne jedno z wielu imion Boga, które ludzi mu wymyślili, inni wolą używać np. Jahwe (też wymyślone), a jeszcze inni wolą nic nie kombinować i używać tylko samego tetragramu YHVH.

Toteż ja wole nie kombinować z jakimiś wykrętasami w stylu Jeshuah HaMesajah i pozostanę przy klasycznej formie: Jezus :-)

9RP - 2013-08-31, 18:51

Jezus to grecka a potem polska forma imienia które nosił Mesjasz
orginał był hebrajski
tak jak YHVH jest orginalnym imieniem Boga w HaTorah
wiec owszem mozna używać nowoczesniejszych form ale pamietając co było na początku

Anonymous - 2013-08-31, 18:54

Bob napisał/a:
Hardi napisał/a:
Bob napisał/a:
9RP napisał/a:
Jehowa ???
a kto to ?

Ta odpowiedź mnie w pełni satysfakcjonuję. Mam już obraz sytuacji.
Dziękuję!

nie każdy musi przejmować to współczesne jedno z wielu imion Boga, które ludzi mu wymyślili, inni wolą używać np. Jahwe (też wymyślone), a jeszcze inni wolą nic nie kombinować i używać tylko samego tetragramu YHVH.

Toteż ja wole nie kombinować z jakimiś wykrętasami w stylu Jeshuah HaMesajah i pozostanę przy klasycznej formie: Jezus :-)

Słowologija stosowana... zgadzam się .

wit - 2013-08-31, 18:57

9RP napisał/a:
Wit
dla Twojej- badacza -wiadomości
Zbór w Ełku nie współpracuje organizacyjnie z UPCI już od 2005 roku
przedtem też kontakty były raczej niezbyt częste i do włączenia tego zboru do UPCI nigdy nie doszło
bo to społeczność kongregacyjna bardziej podobna Wspólnocie Zielonoświatkowej niż Kościołowi Zielonoświatkowemu - po stronie trynitarnej
wiec centralistyczny UPCI raczej nie jest dla tej społeczności atrakcyjny
pozdrawiam
Nie stwierdziłem, że ełcka społeczność współpracuje z UPCI. Chodziło mi o to, że doktrynalnie jest jej blisko. Niemniej dzięki za info.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group