To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Protestanci - Czym się różni Kościół Wolnych Chrzescijan od Baptystów?

ultimategift - 2013-01-28, 09:57
Temat postu: Czym się różni Kościół Wolnych Chrzescijan od Baptystów?
I również od Kościołów Chrystusowych? Szukałam info w Internecie, ale oni bardzo podobnie interpretują Pismo wiec nie wiem czym sie roznia.
wit - 2013-01-30, 08:00

Kościół Wolnych Chrześcijan prezentuje teologię dyspensacjonalną, cesacjonistyczną, ma charakter konserwatywny, m.in. kobiety nakrywają głowy podczas religijnych spotkań, i preferuje system bezpastorowy, tzn. zborem zarządza rada starszych; chociaż i to zapewne może zależeć od zboru. Różnicy między Kościołem Chrystusowym a Kościołem Chrześcijan Baptystów nie ma właściwie żadnej, a jedyna dotyczy czasu powstania. Baptyści są starszym Kościołem, zaangażowanym ekumenicznie, natomiast Chrystusowcy wywodzą się z ruchu restarocjonistycznego, i oba kościoły chętniej przyjmują nowinki religijne, np. dopuszczanie charyzmatów. Różnica między KWCh, a KChB i KCh (dawniej Wspólnota Kościołów Chrystusowych) więc jest taka jak rzecz się ma w Kościele katolickim, gdzie ma się do czynienia z nurtem tradycjonalistycznym, a zwolennikami posoborowego otwarcia na świat.
Supouse - 2013-01-31, 07:58

Powiem tak nie za ciekawe :D nie znam się na Kościołach ale przeraża czasem liczba zasad nie Biblijnych które nie są powiązane dla dobra ludzi do żadnej interpretacji życia chrześcijańskiego. Nie piszę ubierz się ladnie tylko nos coś na glowie bo... Jestes kobieta :) wspaniałe troche podobne do mini soborów katolickich. niesamowite co to nie wymyśla i po co się dzielą niektórzy Protestanci :) żeby mieć inny kolor czapki X]

Charyzmaty znane są już dosyć mocno od 1 wieku naszej ery także fajnie że baptysci uznają je już za nowinkę :) jakiś plus się należy napewno.

wit - 2013-01-31, 17:07

Nie bardzo wiem dlaczego u ewangelikalnych takie rozdrobnienia, bo nie jestem chrześcijaninem ewangelikalnym. Niemniej podejrzewam, że jest tak jak w katolicyzmie, gdzie jednych gorszy stanie duchownego tyłem do ołtarza, czy przyjmowanie przez wiernych komunii na stojąco. Ten sam schemat, lecz nieco inny kierunek myślenia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group