To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Protestanci - zielonoświątkowcy a chodzenie po domach

nike - 2012-01-16, 23:10

Bobo napisał/a:
tak, oczywiście, że uważam, że religia ŚJ jest tą, którą posługuje się Bóg.

To źle uważasz, gdzie jest napisane,że Bóg w ogóle się posługuje jakąkolwiek religią? chciałabym przeczytać.

Pytasz jeszcze w swoim poście dlaczego nie zmieniam. Bo jeszcze mnie nikt nie przekonał do swojej. Jeżeli ja zrozumiem,że twoja jest bardziej logiczną nauką przyjmę ją.
Jak na razie przez to moje długie życie, nie znalazłam bardziej logicznej i bliskiej biblii. ale ja nie twierdzę,że jest bez błędu, bo nie ma takiej.
Bóg podaje prawdę czysta, ale człowiek czasami może ją poplamić.

Anonymous - 2012-01-16, 23:15

Bobo napisał/a:

Dlatego, ja stawiam sprawę chyba dość jasno, jesli ktoś twierdzi, że nie ma religii prawdziwej (wiadomo, że to nie to samo co idealnie ludzie, bez grzechu) to dlaczego wybrali tą a nie inną religię? I dlaczego za Chiny nie zamierzają jej zmienić. gdyby to było bez różnicy?

Oj Bobo, Bobo, a dlaczego ty nie zmienisz religii? Z tego samego powodu inni nie chcą zmienić.
Ludzie mają sobie być w religiach aż do ich upadku a potem z nich wyjdą, wyjdziesz i ty ze swojej religii, wtedy zrozumiesz innych.

janwisniewski68 - 2012-01-16, 23:20

Lucyfer napisał/a:
Bobo napisał/a:

Dlatego, ja stawiam sprawę chyba dość jasno, jesli ktoś twierdzi, że nie ma religii prawdziwej (wiadomo, że to nie to samo co idealnie ludzie, bez grzechu) to dlaczego wybrali tą a nie inną religię? I dlaczego za Chiny nie zamierzają jej zmienić. gdyby to było bez różnicy?

Oj Bobo, Bobo, a dlaczego ty nie zmienisz religii? Z tego samego powodu inni nie chcą zmienić.
Ludzie mają sobie być w religiach aż do ich upadku a potem z nich wyjdą, wyjdziesz i ty ze swojej religii, wtedy zrozumiesz innych.

Leży w szpitalu dwóch chorych na jednej sali.Jeden do drugiego mówi , ja jutro wychodzę ze szpitala. Drugi mu odpowiada "Wyjdziesz, ale nogami do przodu !!!

Bobo - 2012-01-16, 23:40

nike napisał/a:
To źle uważasz, gdzie jest napisane,że Bóg w ogóle się posługuje jakąkolwiek religią? chciałabym przeczytać.


Podałem werset z Objawienia 2:11. O który zbór chodzi? ;-)
nike napisał/a:
Jak na razie przez to moje długie życie, nie znalazłam bardziej logicznej i bliskiej biblii. ale ja nie twierdzę,że jest bez błędu, bo nie ma takiej.


Nike... wciąż nie rozumiesz moich słów, nie piszę o religii bez błędu, ale o religii, którą posługuje się Bóg. od kiedy to, pogląd, że jest religia prawdziwa, miałby oznaczać, że chodzi zarazem o religie składającą się z doskonałych członków? Wiadomo, że Bóg posługuje się niedoskonałymi ludźmi. Jednak z kart Biblii wnioskuje, ze zgrupowywał ich w zbór.

PS. I wciąż piszesz, że Twoja religia jest na razie NAJ dla Ciebie... ;-)

bartek212701 - 2012-01-16, 23:44

Bobo, Napisałem do Ciebie
Cytat:
I uważasz,że Twoją organizacją kieruje/posługuje się nią Bóg ?
widzisz tu słowo TWOJA ? Ja nie sądziłem,ze religia Świadków Jehowy jest Twoją własnością :-) widzisz jak to jest kiedy czepiamy się słówek ?
Krystian - 2012-01-17, 00:01

Bobo ja się już nie chce z Tobą kłócić na tym forum. Kiedyś zrozumiesz , że CK to nie jest kanał łączności między nami a Bogiem. Pośrednik jest jeden JEZUS CHRYSTUS
janwisniewski68 - 2012-01-17, 00:05

Bobo napisał/a:
nike napisał/a:
To źle uważasz, gdzie jest napisane,że Bóg w ogóle się posługuje jakąkolwiek religią? chciałabym przeczytać.


Podałem werset z Objawienia 2:11. O który zbór chodzi? ;-)
nike napisał/a:
Jak na razie przez to moje długie życie, nie znalazłam bardziej logicznej i bliskiej biblii. ale ja nie twierdzę,że jest bez błędu, bo nie ma takiej.


Nike... wciąż nie rozumiesz moich słów, nie piszę o religii bez błędu, ale o religii, którą posługuje się Bóg. od kiedy to, pogląd, że jest religia prawdziwa, miałby oznaczać, że chodzi zarazem o religie składającą się z doskonałych członków? Wiadomo, że Bóg posługuje się niedoskonałymi ludźmi. Jednak z kart Biblii wnioskuje, ze zgrupowywał ich w zbór.

PS. I wciąż piszesz, że Twoja religia jest na razie NAJ dla Ciebie... ;-)

Religie to sita do przesiewania .,Co zostaje w sicie jest odpadem czysta pszenica jak mąka przelatuje i idzie do spichlerza , nie pozostaje na sicie.
Mt 3:12 bp "W Jego ręku sito do czyszczenia zboża! I oczyści swoje zboże. Ziarno zgromadzi w śpichlerzu, a plewy spali w nie gasnącym ogniu."
Łk 3:17 bp "On (trzyma) w ręku sito do czyszczenia zboża, aby oczyścić swoje klepisko i (potem) zgromadzić ziarno w swoim spichlerzu. A plewy spali w niegasnącym ogniu."
Łk 22:31 bpd "Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, aby was przesiać jak pszenicę."

nike - 2012-01-17, 00:23

Bobo napisał/a:
Nike... wciąż nie rozumiesz moich słów, nie piszę o religii bez błędu, ale o religii, którą posługuje się Bóg.

Rozumiem i odpisałam ci, tylko ty to moje pisanie ominąłeś. Zapytałam ciebie, gdzie jest w biblii napisane, ze Bóg w ogóle jakąkolwiek religią się posługuje?

Obj. 2:11
11. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi zborom: Kto zwycięży, nie będzie obrażony od wtórej śmierci.
(BG)

To odnosi się do klasy Małego stadka. i ja się z tym zgadzam

janwisniewski68 - 2012-01-17, 00:40

nike napisał/a:
Bobo napisał/a:
Nike... wciąż nie rozumiesz moich słów, nie piszę o religii bez błędu, ale o religii, którą posługuje się Bóg.

Rozumiem i odpisałam ci, tylko ty to moje pisanie ominąłeś. Zapytałam ciebie, gdzie jest w biblii napisane, ze Bóg w ogóle jakąkolwiek religią się posługuje?

Obj. 2:11
11. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi zborom: Kto zwycięży, nie będzie obrażony od wtórej śmierci.
(BG)

To odnosi się do klasy Małego stadka. i ja się z tym zgadzam

Ap 2:11 bw "Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci."
Ap 20:6 bw "Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat."
Ap 21:8 bw "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."

Hardi - 2012-01-17, 08:12

nike napisał/a:
Bobo napisał/a:
Nike... wciąż nie rozumiesz moich słów, nie piszę o religii bez błędu, ale o religii, którą posługuje się Bóg.

Rozumiem i odpisałam ci, tylko ty to moje pisanie ominąłeś. Zapytałam ciebie, gdzie jest w biblii napisane, ze Bóg w ogóle jakąkolwiek religią się posługuje?

Obj. 2:11
11. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi zborom: Kto zwycięży, nie będzie obrażony od wtórej śmierci.
(BG)

Warto dodać, że nie ma tam napisane zborom organizacji światków Jehowy, ale zborom bez tego dodatku, którego Bobo się doszukuje, a przecież są jeszcze zbory zielonoświątkowe, wolnych chrześcijan, baptystów, ewangelicznych chrześcijan, Chrystusowe, badaczy pisma itd. więc ja nie kumam jak Bobo z tego wersetu wyciągnął coś o jednej konkretnej religii, czy wyznaniu.

Bobo - 2012-01-17, 09:34

Hardi napisał/a:
Warto dodać, że nie ma tam napisane zborom organizacji światków Jehowy, ale zborom bez tego dodatku, którego Bobo się doszukuje, a przecież są jeszcze zbory zielonoświątkowe, wolnych chrześcijan, baptystów, ewangelicznych chrześcijan, Chrystusowe, badaczy pisma itd. więc ja nie kumam jak Bobo z tego wersetu wyciągnął coś o jednej konkretnej religii, czy wyznaniu.


Warto też dodać, że tam nie napisano również, że chodzi o zbór składający się z wyznawców 'rowera górskiego'.

Z jakiegoś powodu chyba Hardi sobie wybrał akurat zbór zielonoświątkowy a nie Badaczy P. Św. Przypadkiem tam się nie znalazł i pewnie ma argumenty na to, dlaczego akurat tam a nie gdzie indziej.

Dziwne, to, bardzo dziwne. Wszyscy wybieracie sobie religię choć zarazem twierdzicie, że to nie ma znaczenia w jakiej religii... to po co zmienialiście, jeśli Bóg posługuje się jednostką? ;-)

Zbór to zbór. Biblia zachęca do przynależności do zboru. Pytanie: którego?

usunięto spam i marną prowokację połączoną z pomówieniem
Hardi

Anonymous - 2012-01-17, 10:59

Bobo napisał/a:

Podałem werset z Objawienia 2:11. O który zbór chodzi? ;-)
Jezus ma w swojej ręce siedem zborów i o takie zbory chodzi a nie o zbory ŚJ czy innych religii.
Obj. 2:11
11. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci.
(BW)

Jezus wymienia te zbory o jakie mu chodzi:Obj. 1:11
11. To, co widzisz, zapisz w księdze i wyślij do siedmiu zborów: do Efezu i do Smyrny, i do Pergamonu, i do Tiatyry, i do Sardes, i do Filadelfii, i do Laodycei.
(BW)Obj. 1:20
20. Co do tajemnicy siedmiu gwiazd, które widziałeś w prawej dłoni mojej, i siedmiu złotych świeczników: siedem gwiazd, to aniołowie siedmiu zborów, a siedem świeczników, to siedem zborów.
(BW)


To są zbory Jezusa, natomiast inne zbory, w tym i zbory SJ których są tysiące nie należą do Chrystusa tylko do kogoś innego i innego ducha.
Co mówi jeszcze Jezus?Obj. 2:11
Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi

Ze słów wynika że ważne jest to co mówi Duch a nie ciało, ciało kierownicze.
Słuchanie ciała zamiast Ducha świadczy o cielesnym nastawieniu takich wyznawców w dziesiątkach i setkach różnych tzw zborów. To samo dotyczy także innych religii.

janwisniewski68 - 2012-01-17, 11:28

W początkach chrześcijaństwa istniało w Azji 7 zborów które założył Paweł i to są mowy do tych zborów, które przetrwały tylko ok. 300 lat .Później zostali wymordowani przez Rzymian kto nie chciał zginąć musiał przyjąć rzymską religię [katolicką] Wilki w owczych skórach to Rzymianie którzy zabili owieczki ściągnęli z nich skóry i przyodzieli się nimi udając owieczki Pana , trwa to po dzień dzisiejszy !!
Izajasz wspomina o religii ŚJ.
Izajasz 48
(1) Słuchajcie tego, domu Jakuba, wy, którzy się nazywacie imieniem Izraela i którzy wyszliście z wód Judy, wy, którzy przysięgacie na imię Jehowy i którzy wspominacie o Bogu Izraela - nie w prawdzie i nie w prawości. (2) Bo nazwali się tymi, którzy są z miasta świętego, i oparli się na Bogu Izraela; imię jego - Jehowa Zastępów. (3)
Pozostałe religie to córki nierządnicy Rzymu bo korzenie maja w Rzymie!!
I są związaniu z Rzymem jego fałszywymi doktrynami..Inaczej nie pozwolono by im istnieć .Jak Husytom czy innym które chciały wielbić Boga zgodni z biblia ! a nie nauka kościoła katolickiego ..
ŚJ mają korzenie w Synagodze !!

Hardi - 2012-01-17, 12:49

Bobo, musisz się nowo narodzić to to zrozumiesz, bo teraz to piszesz jak świat i nic nie łapiesz z tego. To nie żadna religia, wyznanie, przynależność zbawia, ale Jezus :!: Ja głównie chodzę do zielonych bo najbardziej odpowiada mi ten "klimat", ale mam też społeczność z baptystami, wolnymi, ewangelicznymi itd. nawet gram z jednym chórze gospel, który jest od Luteran. Gdyby u mnie w mieście nie było zboru zielonego to chodziłbym do innego chrześcijańskiego.

Bobo napisał/a:
Zbór to zbór. Biblia zachęca do przynależności do zboru. Pytanie: którego?

do zboru Jezusa Chrystus, a On powiedział "gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w moje Imię, tam jestem pośród nich." (Mat. 18.20) nie gdzie czytają strażnicę, ale gdzie spotykają się w imię Jezusa

janwisniewski68 - 2012-01-17, 13:54

Owieczki z pierwszego stada jak również z drugiego są rozproszone po całym świecie !!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group