To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Protestanci - Dawid Wilkerson - Slowo prorocze do kosciola w PL

Hardi - 2010-03-01, 19:00
Temat postu: Dawid Wilkerson - Slowo prorocze do kosciola w PL
Zachecam do przesluchania

http://emaus.zgora.pl/dow...go_w_Polsce.mp3

Hardi - 2010-03-02, 17:07

To w tym nagraniu jest wlasnie o tym co to jest synagoga szatana :!: Krotko mowiac synagoga szatana jest kazdy system religijny ktory do zbawienia dodaje cos jeszcze oprucz Jezusa.
wit - 2010-03-03, 09:46

Nie zgadzam się z tezą wysuniętą przez Wilkersona odnośnie synagogi szatana.
Nie sposób odnosić pojęcia synagogi w jakikolwiek sposób do chrześcijaństwa, skoro synagoga nigdy nie uznała w Jezusie z Nazaretu obiecanego Mesjasza, więc synagoga szatana nie może stanowić żadnej części chrześcijaństwa. Synagoga jest charakterystyczna tylko dla jednej religii.
Tożsamość synagogi szatana została wyjaśniona w Ewangelii wg Jana 8:44. Zobacz w tym tekście kogo tj. wyznawców jakiej religii Chrystus przyrównał do dzieci diabła.
Polecam również zapoznać się z genezą judaizmu rabinicznego, czyli talmudycznego. Talmud w tłumaczeniu oznacza naukę, tradycję, tradycję starszych, którą przecież zwalczał Jezus.
Cytat z pewnego artykułu o judaizmie rabinicznym.
Kod:
Miejsce kapłanów ostatecznie zajęli rabini – dawni "uczeni w piśmie" nauczyciele religii, którzy odtąd gwarantowali ciągłość wiary żydowskiej.
źródło
Synagoga szatana zgodnie z powyższym oznacza więc religię opierającą się na faryzejskiej tradycji starszych i uczonych w Piśmie, czyli rabinów.
Nie można również jako synagogi szatana określać przykładowo chrześcijan judaizujących, ponieważ oni w przeciwieństwie do wyznawców religii Talmudu wierzą w biblijnego Boga IHWH. Wprawdzie chrześcijanie judaizujący wierzą w innego Chrystusa, tzn. w tego, który wedle ich wierzeń nie zniósł Zakonu, jednak ich Bogiem jest jak najbardziej Bóg Biblii, a nie szatańskie bóstwo Talmudu. Owszem, chrześcijanie judaizujący mogą stanowić część tzw. Babilonu Wielkiego, które to określenie dotyczy cudzołóstwa duchowego, w tym przypadku oznaczałoby odchodzenie od Chrystusa, który daje zbawienną łaskę, na rzecz podlegania pod Zakon, ale nie można ich określać jako synagoga szatana.

Anowi - 2010-03-04, 10:29

Mt 7:22-23 Br „Wielu będzie mówić dnia owego: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? Czyż nie w imię Twoje wyrzucaliśmy czarty? Czyż nie dokonaliśmy w imię Twoje wielu cudów?(23) A wtedy powiem im otwarcie: Nigdy was nie znałem; odejdźcie ode Mnie, wy, którzy się dopuszczacie nieprawości.

jeśli każdy z nas może być świątynią Boga, również każdy z nas może być synagogą diabła

wit - 2010-03-06, 22:43

Fragment z Ewangelii wg Mateusza 7:22,23 mówi o jakichś charyzmatykach, którzy w imieniu Jezusa mieli dokonywać wielu znaków i cudów, jednak w praktyce owi ludzie nigdy nie byli prawdziwe nawróceni. Natomiast członkowie synagogi szatana, w odróżnieniu od chrześcijan pozornie nawróconych nigdy nie powołują się na imię Chrystusa, ponieważ nie uznają Jego mesjańskiego posłannictwa.
Tekst z Listu do Rzymian 2:28,29 wyraźnie świadczy, że prawdziwymi Żydami są ci, którzy są wewnętrznie obrzezani, tzn. nawróceni, czyli uznali w Jezusie z Nazaretu obiecanego Mesjasza. Natomiast Żydzi, którzy nie wierzą w Chrystusa nie są prawdziwie Żydami, i zgodnie z wypowiedzią Jezusa z Ewangelii wg Jana 5:23 nie wierzą również w biblijnego prawdziwego Boga, ponieważ kto nie wierzy w Chrystusa Jezusa, ten również nie wierzy w Boga IHWH.

Anowi - 2010-03-08, 12:13

wit napisał/a:
Fragment z Ewangelii wg Mateusza 7:22,23 mówi o jakichś charyzmatykach, którzy w imieniu Jezusa mieli dokonywać wielu znaków i cudów, jednak w praktyce owi ludzie nigdy nie byli prawdziwe nawróceni.

w/g Ciebie nie stanowią synagogi szatana ponieważ są pozornie nawróceni?
Cytat:
Natomiast członkowie synagogi szatana, w odróżnieniu od chrześcijan pozornie nawróconych nigdy nie powołują się na imię Chrystusa, ponieważ nie uznają Jego mesjańskiego posłannictwa.

do nich należą np: ateiści?

bartek212701 - 2010-03-08, 12:45

Hardi napisał/a:
To w tym nagraniu jest wlasnie o tym co to jest synagoga szatana :!: Krotko mowiac synagoga szatana jest kazdy system religijny ktory do zbawienia dodaje cos jeszcze oprucz Jezusa.


no czyli koscioły,min zielonoswiatkowy także :crazy:

Hardi - 2010-03-08, 21:38

a co niby KZ dodaje do zbawienia? KZ naucza, ze zbawienie jest z laski za darmo i jest tylko przez Jezusa
wit - 2010-03-08, 22:17

Anowi napisał/a:
w/g Ciebie nie stanowią synagogi szatana ponieważ są pozornie nawróceni?
Synagoga jest określeniem stosowanym na żydowskie zgromadzenie religijne, czyli judaizm. Jest to w zasadzie określenie zamienne z judaizmem, podobnie jak w chrześcijaństwie, gdzie chrześcijaństwo określa się również jako kościół.
Żydzi będący ateistami, agnostykami, deistami, gnostykami, muzułmanami, hinduistami, czy wyznawcami innych religii mimo, że są pod wpływem nauk szatańskich, to jednak nie są członkami synagogi szatana.
W tej materii polecam rozważyć słowa Jezusa z Ewangelii wg Mateusza 23:2-8, zwłaszcza wersety 6 i 7:
"Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach, i pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi."
Skojarz słowa synagoga oraz rabini i odnieś je do konkretnej religii, oczywiście uwzględniając cały kontekst wypowiedzi Chrystusa z rozdziału 23, a uzyskasz odpowiedź czym jest synagoga szatana wspomniana w Apokalipsie.

Pati - 2010-03-10, 13:03

jestem ostrozna jesli chodzi o proroctwa tego pastora. W zeszlym roku gdybym go posluchala, mialabym w piwnicy zapasy zywnosci na ok. 3 m-ce... :)))
aczkolwiek jego kazania sa mocne i bardzo budujace, pomimo tego.... jestem ostrozna....

Hardi - 2010-03-10, 20:19

prorokowal i sie stalo 11 wrzesnia
Pati - 2010-03-10, 20:26

chodzi mi raczej o te pilne przeslanie:

http://davidwilkersoninpo...-przesanie.html
dostalam je dokladnie ro k temu

a odnosnie 11 wrzesnia moglbys to tu wrzucic, jestem ciekawa...
dzieki

Pati - 2010-03-10, 20:30

byl jeszcze inny list w tej sprawie, mowiacy o gromadzeniu zywnosci itp.
Hardi - 2010-03-11, 22:20

ale powiedzial date kiedy ma sie to wydazyc :?: jak nie to o co chodzi :?: ;-) zupki chinskie tak szybko sie nie popsuja ;-) i 30 dni to nie 3 miesiace :->

nie, nie mam tego odnoscie 11 wrzesnia, bo to juz stare, ale jesli cos mi wpadnie w rece to dam ci znac

Pati - 2010-03-12, 11:08

sorki, chodzilo oczywiscie o 30 dni. Jesli przeslanie bylo pilne, to jaki z tego wniosek. Pamietam jeszsze jedno proroctwo, ktore nie wypelnilo sie, a sam pastor tlumaczyl , ze bylo ono PODYKTOWANE JEGO STRACHEM??? dlatego jestem na dystans


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group