To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Protestanci - kto jeszcze??

Hardi - 2010-02-09, 18:09

Anowi napisał/a:
wystarczy, że nazwano mnie heretyczką

i tak i nie, trudo cokolwiek powiedziec jesli nie chcesz zdradzic tejemnicy jakie to poglady

dako - 2010-02-09, 19:25

Cytat:
Szybko wydajesz wyrok. Szkoda, że przy okazji zapomniałeś, że WSZYSCY zmartwychwstaną. Także i grzesznicy.


to ty szybko wyroki zatwierdzasz.

Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze.(Ezechiela 18:4)

a czy zmartwychwstanie grzesznika ochroni go od śmierci?

Yarpen Zirgin - 2010-02-09, 19:33

dako napisał/a:
to ty szybko wyroki zatwierdzasz.

Jakie wyroki? Ja tylko powtarzam to, co Chrystus powiedział w 5 rozdziale Ewangelii wg Jana.

dako napisał/a:
Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze.(Ezechiela 18:4)

a czy zmartwychwstanie grzesznika ochroni go od śmierci?

1. To jest wers będący przenośnią.
2. Po co mieliby potępieni zmartwychwstać, skoro według was mają natychmiast znowu umrzeć i przestać istnieć?

dako - 2010-02-09, 19:46

a uważasz że śmierć jest ucieczką od osądzenia?
dako - 2010-02-09, 19:47

Cytat:
dako napisał/a:
Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze.(Ezechiela 18:4)

a czy zmartwychwstanie grzesznika ochroni go od śmierci?

1. To jest wers będący przenośnią.


a skąd to wiesz?

dako - 2010-02-09, 19:49

prosił bym o popieranie swoich przemyśleń wersetami biblijnymi.

jeśli oczywiście można... ;-)

machabeusz - 2010-02-09, 20:23

dako napisał/a:
prosił bym o popieranie swoich przemyśleń wersetami biblijnymi.

jeśli oczywiście można... ;-)

Słuszna uwaga , dako. :-)
Ekhmmm... , jednak wątek zbacza na inny temat. :idea:

dako - 2010-02-09, 22:58

Cytat:
Ekhmmm... , jednak wątek zbacza na inny temat. :idea:


właśnie miałem to napisać..

Anowi - 2010-02-09, 23:10

"Prawda was wyzwoli" bez względu na to w jakim kościele, zborze jesteście.
dako - 2010-02-09, 23:41

Cytat:
"Prawda was wyzwoli" bez względu na to w jakim kościele, zborze jesteście.


no właśnie prawda.. a znasz ją?

dako - 2010-02-09, 23:43

potrafisz odróżnić prawdę od kłamstwa?
Anowi - 2010-02-10, 13:39

np. w tym temacie
machabeusz - 2010-02-10, 18:33

dako napisał/a:
Cytat:
"Prawda was wyzwoli" bez względu na to w jakim kościele, zborze jesteście.


no właśnie prawda.. a znasz ją?


Efez. 4:20-21
20. Ale wy nie tak nauczyliście się Chrystusa,
21. Jeśliście tylko słyszeli o nim i w nim pouczeni zostali, gdyż prawda jest w Jezusie.
(BW)


Dako , jeśli ktoś szczerze uwierzył w Jezusa , żałował za swoje grzechy i oddał Mu swoje życie , to najważniejsze dla swego zbawienia już zrobił. Aby zostać zbawionym nie trzeba znać nauk teologicznych i Biblii na pamięć.
Wiedza , którą Ty , ja lub ktokolwiek inny posiadamy nie ma znaczenia dla naszego zbawienia.
Sam wiesz zresztą , że religia , którą uważasz za jedyną prawdziwą zmienia swoje poglądy , które wcześniej ogłaszała za Boże nauki. Spójrzmy na to realnie: wiedza jakakolwiek by człowiek nie posiadał i tak jest cząstkowa.

Odpowiadając więc na Twoje pytanie sprawa wygląda tak: jeśli Anowi uwierzyła w Jezusa i stała się Jego uczniem (w to nie wątpię) , to zbawiona będzie. Nie ma znaczenia do jakiej chrześcijańskiej religii przynależy.
Owszem , pewne religie podające się za chrześcijańskie czczą święte figurki lub odprawiają inne wątpliwe obrzędy. Człowiek idący za Jezusem jest pouczany przez Ducha Świętego i wcześniej czy później opuści miejsce gdzie kala się jego sumienie.
Pozdrawiam.

dako - 2010-02-10, 18:47

w ty że nauki teologiczne nie mają większego znaczenia to masz bardzo wielką rację..

o wiele ważniejsze dla Boga jest miłość i szacunek dla bliźniego..

ale ..... nie każdy kto wzywa Panie Panie.. wejdzie do królestwa niebieskiego..

a wiesz dla czego? przecież w niego wieżą skoro wzywają i robią jeszcze inne rzeczy w jego imieniu.. wiec dlaczego nie wejdą....??

machabeusz - 2010-02-10, 18:56

Dako , teraz w zupełności się z Tobą zgadzam. :-)

Ktoś kto mówi o Jezusie "Pan" jeszcze nie znaczy że jest Jego uczniem i w Niego wierzy. Obłudników i fałszywych uczniów nigdzie nie brakuje. Z nimi Pan Jezus rozprawi się osobiście. Nie będzie pobłażał:

Mat. 13:41-42
41. Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
42. I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
(BW)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group