To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Protestanci - Czy kobieta moze byc pastorem?

nike - 2009-11-27, 23:18

Elżbieta napisał/a:
Jeżeli tak, to dlaczego wieść o zmartwychwstaniu Pan Jezus powierzył kobiecie, nie mężczyźnie.
Dlaczego mężczyźni nie uwierzyli i mówiąc po dzisiejszemu, wsiedli na nią jak na łysą kobyłę ?


Może dlatego,że kobiety są delikatniejsze i bardzo łatwowierne.
Ja np. nie wiem czy powierzył kobiecie. nie było mężczyzny więc objawił się kobiecie.
Jeżeli chodzi o to czy kobieta może być pastorem. Biblia wyraźnie mówi,że nie.
Kobieta może głosić Ewangelię, od domu do domu, między znajomymi itd ale nie w Zborze, jako Pastor..

1Tm 2:12 Br "Nie pozwalam kobiecie ani nauczać, ani mieć władzy nad mężem; chcę, żeby raczej trwała w cichości."

Elżbieta - 2009-11-28, 01:33

Może dlatego,że kobiety są delikatniejsze i bardzo łatwowierne.
-----------------------------------------------------------------------------------

z tego wnioskuję, że powątpiewasz w zmartwychwstanie - jakieś dziewczę miało urojenia ?



Ja np. nie wiem czy powierzył kobiecie. nie było mężczyzny więc objawił się kobiecie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

sądzisz, że Bóg nie miał mocy sprowadzić mężczyzny do grobu i zdał się na ślepy przypadek i niewiarygodne kobiety ?

Anonymous - 2009-11-28, 07:29

Pytanie o kobietę biskupa to pytanie o prawdziwość tego co powiedział Bóg
Można przyjść i w pewnym znanym duchu zapytać czy rzeczywiście Bóg powiedział -Nie pozwalam kobiecie nauczać i wynosić się nad męża.
Nie chodzi tu o zwykłe uczenie ale o pouczanie z pozycji nadzorcy -przełożonego
Nigdy nie twierdziłem i nie twierdze ,że kobieta nie może być użyta przez Boga do zwiastowania ewangelii -może ,ale być przełożoną zboru nie to wynoszenie się nad męża
pozdrawiam

Elżbieta - 2009-11-28, 08:23

o ile się nie mylę powiedział to Paweł, ale czy Jezus postępował podobnie ? Czy dyskryminował kobiety ? Jeżeli przed Bogiem nie ma różnicy, to czemu człowiek czyni sobie różnicę i ze względu na płeć, pochodzenie, majętność czy kolor ?
Może powiesz, że skarcił matkę w czasie wesela w Kanie, że nie chciał z nią rozmawiać , gdy przyszła do Niego i powiedział : któż jest moają matką ... ? Zauważ jednak, że i Piotrowi powiedział : odejdź ode mnie szatanie.
Jeszcze jedno pytanie : czy u Was w zborach nie ma kobiet , które są właścicielkami firm ?

Anonymous - 2009-11-28, 08:37

Czy to jest dyskryminacja ,że Bóg stworzył dwie płcie ?
każda z nich jest człowiekiem i się uzupełniają
Mężczyzna nie może urodzić dziecka i zbawiciel na świat przyszedł przez kobietę
dlatego chwałą dla kobiety jest gdy się o niej mówi -dzieci dobrze wychowała nogi świętym obmywała -taka kobietę wpisuje się na listę wdów i otacza czcią w naszych zborach nazywając je mother
Natomiast rządzenie tak domem rodzinnym jak i domem Bożym to rola mężczyzny bo tak nas Bóg stworzył
Stworzył kobietę jako pomoc a nie kierownika dla mężczyzny
i jeżeli traktujemy Słowo poważnie tak jak pisze to humanizm nam tego nie zaciemni.
My w naszych jednotach chcemy wrócić tam gdzie czysta woda czyli do Słowa
Nie chcę "naginać" Słowa do swoich poglądów i modły tego zepsutego świata
a raczej moje myśli chcę poddać Bogu
Więc proszę darujmy sobie dyskusję kto lepszy kobieta i mężczyzna -bo oboje są ludzmi
a zapytajmy jaka jest wola Boża dla kobieta a jak dla mężczyzny i bądzmy wierni Bogu w ramach swojej płci
A co do przełożonych -wiele kobiet chodziło z Jezusem ,którą uczynił swoim apostołem ?
pozdrawiam

Elżbieta - 2009-11-28, 09:08

Nie odpowiedziałeś na pytanie o to czy u Was kobiety bywają właścicielami firm.

No i jeszcze jedno, jak ma się zachowywać kobieta, gdy okazuje się po ślubie, że jej nadzorca to gamoń i nierób i nicpoń, który jedynie dzieci umie robić, ale i to nie za dobrze mu wychodzi, że ma dwie lewe ręce i do kierowania wspólnym życiem również

Anonymous - 2009-11-28, 09:14

Elżbieto
czego to co piszesz dowodzi ?
czy grzechy ludzi są powodem do anulowania Słowa Bożego
tak fakty które opisujesz mają miejsce-dowodzą zepsucia świata i uzasadniają żarliwą modlitwę o powrót Jezusa
a nie tego ze w Biblię trzeba poprawić w duchu humanizmu i nowoczesności
małżeństwo trzeba zawierać w Panu wtedy nic nie grozi
a jak się zawiera przez łóżko imprezę czy interes to skutkiem grzechu jest coraz większy grzech
maż od Boga nie jest gamoniem -Bóg złych darów nie daje
a co do firm -czy ja napisałem gdzieś ,że kobieta jest kimś gorszym ?
sama wiesz że w Legnicy są firmy kierowane przez panie wiele pań jest dyrektorami zwłaszcza szkół -to ani dobrze ani zle
ale zbór jest zorganizowany na zasadach takich jak rodzina -a biskup musi być dobrym mężem i dobrym ojcem -bo wtedy dobrze kieruje i zborem.
U luteran przecież też tak było w drugim LO uczyła mnie pani córka pastora i była przykładną kobietą wiele jej zawdzięczam i szanuję
więc Elżbieto o co Ci chodzi -o nowoczesność za wszelką cenę
pozdrawiam

Elżbieta - 2009-11-28, 09:26

a co z tymi właścicielkami firm ?
Anonymous - 2009-11-28, 09:34

Napisałem firmy to praca a zbór to rodzina Boża
w zborze zasady są jak w małżeństwie
Biblia odnosi stosunek Jezusa do kościoła na zasadzie małżeństwa
pozdrawiam

Elżbieta - 2009-11-28, 09:44

Rozumiem, w życiu codziennym obowiązują inne zasady, nie trzeba się kierować Biblią - przyjmij moje gratulacje
Anonymous - 2009-11-28, 10:02

Elżbieto
A gdzie ja coś takiego napisałem ?
wszak pisze wszystko ma swój czas
właśnie kierowanie się zasadami Bożymi powoduje rozróżnienie tego co pospolite od tego co szlachetne i nie mieszania tych porządków
Pisze wszak też nie chcę byście ze świata wychodzili ale na tym świecie powstrzymajcie się
od złego
Pisze też nie tak ma być między wami
Więc nawet jeżeli w świecie nie stosuje się Biblii jak podstawy stosunków między ludzkich to ja powinienem się z nią liczyć.
Nie zamierzam też sądzić świata i ludzi na świecie to rola Boga nie moja
ja mam powstrzymać się od złego i nie wprowadzać światowych rozwiązań do społeczności
pozdrawiam

Elżbieta - 2009-11-28, 10:10

Płaskowicki Rys napisał/a:
Napisałem firmy to praca a zbór to rodzina Boża
w zborze zasady są jak w małżeństwie


To nie ja napisałam

Anonymous - 2009-11-28, 10:21

I podtrzymuję
zbór to ciało Jezusa -rodzina Boża
a firma to świat w którym żyjemy i praca którą wykonujemy w świecie.
Ja świata nie zamierzam zmieniać -modlę się by w nim powstrzymać się od złego
Modle się o rządzących państwami i o przyjście Pana by odnowił wszystko i przywiódł do posłuszeństwa Słowu
Nie mam swojej firmy gdybym miał pewno chciałbym by była oparta na zasadach Bożych
ale ponieważ nie mam muszę być uległy wszelkiej zwierzchności za wyjątkiem udziału w grzechu
to tyle co mogę zrobić
Elżbieto nie ja odpowiadam za urządzenie świata
pozdrawiam

nike - 2009-11-28, 10:43

Elżbieta napisał/a:
Może dlatego,że kobiety są delikatniejsze i bardzo łatwowierne.
-----------------------------------------------------------------------------------

z tego wnioskuję, że powątpiewasz w zmartwychwstanie - jakieś dziewczę miało urojenia ?



Ja np. nie wiem czy powierzył kobiecie. nie było mężczyzny więc objawił się kobiecie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

sądzisz, że Bóg nie miał mocy sprowadzić mężczyzny do grobu i zdał się na ślepy przypadek i niewiarygodne kobiety ?


Więcej się domyślasz niż ja napisałam.

Hardi - 2009-11-28, 11:43

nike napisał/a:

Jeżeli chodzi o to czy kobieta może być pastorem. Biblia wyraźnie mówi,że nie.
Kobieta może głosić Ewangelię, od domu do domu, między znajomymi itd ale nie w Zborze, jako Pastor..

1Tm 2:12 Br "Nie pozwalam kobiecie ani nauczać, ani mieć władzy nad mężem; chcę, żeby raczej trwała w cichości."

W moim odczuciu chodzi tutaj o nauczanie meza. Niektore przeklady mowia, o pouczaniu. I to jest najbardziej logiczne tlumaczenie, w tedy takie zdanie ma sens, bo tak to z tego co ty piszesz nike to Pawel w jednym zdaniu przechodzi z nabozenstwa do zycia rodzinnego, a ja tego tak nie widze.

Czytajmy dalej 3 rodzial tego listu, jak sam nagloweg mowi "O przelozonych kosciola" ale mniejsza z tym, w kazdym razie pisze tam o tym jaki ma byc biskup, starsi, diakoni itd. A miedzy nimi nagle pisze w 11 wersecie:
"Podobnie kobiety: powinny być poważne, nie przewrotne, trzeźwe, wierne we wszystkim."



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group