To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Protestanci - Kościół Chrystusowy

Hardi - 2009-11-18, 16:59

anastasis czy chodzi ci o tzw. koscioly lokalne? tzw po za denominacyjne?
anastasis - 2009-11-18, 22:19

Kościoły Chrystusowe nie mają nic wspólnego z "Kościołami Lokalnymi" [związanym z Panami Nee]. W szczególności w Kościołach Chrystusowych nie wierzy się w nieutracalność zbawienia.
Anonymous - 2009-11-19, 08:14

Czy mógłbyś coś napisać szeżej na ten temat
co to są Kościoły Chrystusowe
i na jakiej podstawie nie wierzy się w nich w nieutracalność zbawienia
pozdrawiam

anastasis - 2009-11-19, 09:18

http://kosciolchrystusowy.org/

Polecam tę stronę.

Nieutracalność zbawienia jest bardzo poważnym niezrozumieniem Biblii, istoty zbawienia, natury Boga i natury człowieka. Ponadto w wielu przypadkach prowadzi do tolerancji dla grzechu lub do duchowej pychy ["ja grzeszę, ale przecież jestem wybrany]. Opiera się na wyrwanych z kontekstu fragmentach Biblii a oczywiste jej fragmenty mówiące o możliwej utracie zbawienia reinterpretuje.

Anonymous - 2009-11-19, 09:34

Anastasis
Przeczytałem co nieco z tej strony
wyglada ,że bracia ci wierzą dość podobnie jak my
ale są pewne różnice w tym inne podejście do nieutracalności zbawienia
aby było jasne ja też nie wierzę w bezwzględną kalwińską nieutracalnosć zbawienia
ale w Boże wybranie wierzę
pozdrawiam

anastasis - 2009-11-19, 09:48

Kościoły Chrystusowe wierzą w "Boże wybranie". Lecz rozumieją je na podstawie całości Biblii a nie własnego pomysły na tę sprawę.

Zbawienie traci się poprzez braku posłuszeństwa Bogu. Niektórzy bracia uważają, że wystarczy jeden grzech inni mówią o pewnym trwaniu w grzechu.

Anonymous - 2009-11-19, 09:57

Anastasis
Dla mnie trwanie w grzechu jest dowodem ,ze ktoś nie był w wybraniu nigdy
więc go i nie utracił sprawiedliwy 99 razy potknie sie ale Bóg go podniesie -nie trwa w grzechu
grzeszność ludzi nie jest powodem by rezygnować zwiary w wybranie Boże
pozdrawiam

anastasis - 2009-11-19, 13:09

Trwanie w grzechu może oznaczać, że ktoś nie był wybrany, lecz może być tylko czasowym odstępstwem. Kto decyduje o tym, jak długie trwanie w grzechu i jaki intensywne oznacza, że "nigdy nie było się wybranym"? Czemu zbawiony nie może odrzucić zbawienia po czym znów przyjść do opamiętania
Anonymous - 2009-11-19, 13:16

Anastasis
to ostatnie wyklucza list do Hebrajczyków rozdział 6 wers 4 do 6
kto raz odrzóci samo zbawienie po zakosztowaniu Ducha Sw odejdzie
nigdy juz nie powróci
pozdrawiam

anastasis - 2009-11-19, 14:11

Rozumiem Twój sposób odczytywania tego wersu. Ja odczytuję go w taki sposób, że druga część wersu 6 ["gdyż oni krzyżują.."] jest uzasadnieniem dla dla wersu 4 i 5. Mogą więc powrócić, gdy przestaną "krzyżować". Miłosierdzie Boże jest wielkie i nawet odstępca może powrócić [patrz członek zboru z 1 Kor 5 w związku z 2 Kor 3].
Anonymous - 2009-11-19, 15:00

Anastasis
Tamten grzeszył ciałem a ci przeciw Duchowi Sw
a grzech przeciw Duchowi nie jest wybaczalny
w jednym miejscu Paweł mówi ,zeby o takich nawet się nie modlić
pozdrawiam

Hardi - 2009-11-19, 16:20

anastasis napisał/a:
Kościoły Chrystusowe nie mają nic wspólnego z "Kościołami Lokalnymi" [związanym z Panami Nee].

uuuffff

anastasis - 2009-11-19, 22:13

Cytat:
Anastasis
Tamten grzeszył ciałem a ci przeciw Duchowi Sw
a grzech przeciw Duchowi nie jest wybaczalny
w jednym miejscu Paweł mówi ,zeby o takich nawet się nie modlić
pozdrawiam


Pismo mówi, iż ten, kto grzeszy nieczystością sexualną [a osoba z 1 Kor 5 z pewnością to robiła] grzeszy przeciwko samemu sobie [przeciw własnemu ciału]. Pismo mówi także, że nasze ciała są świątynią Ducha Świętego, a tego, kto zbeszcześci świątynię zniszczy Bóg. Nie rozumiem więc Twojego przeciwstawienia. Grzech "cielesny" jak najbardziej może być też przeciwko Duchowi.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group