To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Świadectwa działania Boga - Czy nasza niewierność może zniweczyć wierność Bożą?

Anonymous - 2006-06-08, 07:08
Temat postu: Czy nasza niewierność może zniweczyć wierność Bożą?
Witajcie kochani :-D

Kiedy my nie dochowujemy wiary, Bóg jest wierny, gdyz samego siebie zaprzeć sie nie może.W 1 liście Jan pisze do wierzących:
1 Jana 1, 8-10 oraz 1 Jana 2, 1-2 :

"Jeśli mowimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma. Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości. Jeśli mówimy, że nie zgrzeszylismy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.
Dzieci moje, to wam pisze, abyście nie grzeszyli. A jesliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego swiata."

Chrześcijanie upadaja i grzeszą. Jeśli kochają Boga, zazwyczaj nie chca tego i żałują. Jednak cokolwiek byście nie powiedzieli - grzech jest obecny w kościele w najróżniejszych jego przejawach.
Jeden Pan wie, ilu z nas zmaga się w samotności z najrózniejszymi problemami życiowymi.
Przypowieści Salomona 4, 23:

" Czujniej niż wszyskiego innego
strzeż swego serca,
bo z niego tryska żródło życia!"
Co może nam przynieść pocieszenie w trudnych chwilach zmagania sie z soba samym?
Ps 23, 4
"Choćbym nawet szedł ciemna dolina,
zła sie nie ulęknę, boś Ty ze mną."
Ew. Jana 16,33
"Na świecie ucisk miec będziecie,
ale ufajcie, Ja zwyciezyłem świat."
List do Rzym. 8,37-39
"Ale w tym wszystkim zwyciezamy przez tego, który nas umiłował.
Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potegi niebieskie, ani terażniejszość, ani przyszłość, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyc od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie , Panu naszym."



Kiedy my nie dochowujemy wiary , Bóg jest wierny!!!!
Szczególnie gorąco pozdrawiam Wyznawcę. -Krzysiu. Pan widzi twoje serce i kocha Cie miłościa wieczną.
Pozdrawiam Debora Anna :-D

Anonymous - 2006-06-08, 07:09

Poponuję pisać tutaj o naszych upadkach i o tym jak Bóg okazywał nam swoją wiernosc .
Anonymous - 2006-06-08, 07:09

Debora,
dziekuje za pozdrowienia i pozdrawiam Cie rowniez bardzo serdecznie Very Happy

Sylka, ja nigdy nie upadlem w wierze w Boga.. nigdy w Niego nie zwatpilem ...w uczynkach to caly czas upadalem, upadam i upadac bede ..tak jak zreszta kazdy...ale wiem ze Pan mnie podniesie gdyz kocham Go nad zycie.


wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

Anonymous - 2006-06-08, 07:09

Szczerze powiem, ze nie zdarzyly mie sie jakieś wielkie odstepstwa.
Ale oczywiscie przechodzilam w zyciu przez rózne opokolicznosci, które wstawialy moja wiarę na probe.
Mysle, ze wszystko i tak okaze się na sądzie, gdzie to co ukryte będzie ujawnione.
Ale jeden moment w moim zyciu byl taki, gdzie nazwalam Boga kłamcą.
To bylo po tym, jak straciłam swoje pierwsze dziecko.
W bólu i rozpaczy nie wiedzialam co mówie.
Ale Bóg nie rozgniewał się na mnie, nie strzelilł we mnie piorunem, ale pocieszał słowami : "Nadzieja zmartwychwstania".
Później dał mi cudowne obietnice, ze tak poblogosławi moj dom jak błgosławil Jobowi, po wszystkich nieszczęsciach jakie go dotknęły.
jesli ktos zna historię Joba, to miał potem wszystkiego w dwojnasób, tez i dzieci.
Tak więc Boza obietnica mnie podtrzymała i pokutowałam ,ze swoich słów i ze swojej głupoty.
Oczywiscie Bóg powiedzial i wyjasnił dlaczego tak się stało, i nie było to łatwe do przyjęcia.
Po prawie 12 latach od tamtego wydarzenia widzę w swoim życiu wypełnienie tej obietnicy - mam dziś czworo dzieci i jestem szczęsliwa.
A Bóg jest dobry, choćby caly świat mówil , że nie jest....



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group