To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Ateiści i agnostycy - Czarna Księga Komunizmu.

chryzolit - 2020-07-05, 09:37
Temat postu: Czarna Księga Komunizmu.
Tytuł Książki.

Czarna Księga Komunizmu.
Cytat-wstępny.
Cytat:
Nowe wydanie bestsellerowego dzieła opracowanego przez wybitnych autorów pod redakcją Stéphana Courtois. Wśród nich m.in. Nicolas Werth, Jean-Louis Panné, Andrzej Paczkowski, Karel Bartosek, Jean-Louis Margolin i inni. Książka przedstawia bilans ofiar krwawych represji i prześladowań w krajach rządzonych przez komunistów - od rewolucji bolszewickiej 1917 r. po lata osiemdziesiąte XX wieku.



Trzeba czytać Czarną księgę komunizmu również dlatego, że komunizm nie umarł. Jak groźny wirus uporczywie trwa zmutowany - czy to w formie północnokoreańskiego reżimu kolejnych "kochanych wodzów", czy to w formie mandaryńskiego komunizmu w Chinach, czy za pośrednictwem Antonia Gramsiego, który mechanizm "walki klas" przenieśli w sferę jak najszerzej pojętej kultury. Tak zamyka się te straszliwe koło. Wszystko zaczęło się od "przebrzydłego rodu profesorów", czytaj: intelektualistów szukających "naukowego socjalizmu" i do nich powraca. Czarna księga komunizmu jak wielki znak ostrzegawczy pokazuje wszystkim biegnącym ku przepaści, że błędna idea ma straszliwe konsekwencje.

Prof. Grzegorz Kucharczyk



"(...) Ograniczyliśmy się zatem tylko do zbrodni przeciwko ludziom, ono bowiem stanowią istotę zjawiska terroru. Do zbrodni tych należą:

wszelkiego rodzaju egzekucje, unicestwienie przez głód; zsyłki - śmierć mogła nastąpić podczas transportu albo w miejscach pobytu i/lub w wyniku ciężkich robót. Sprawa się komplikuje w przypadku "wojen domowych", niełatwo bowiem odróżnić skutki walk między władzą a buntownikami od masakr ludności cywilnej. Możemy jednak sporządzić wstępny bilans:

- Związek Sowiecki - 20 milionów

- Chiny - 65 milionów

- Wietnam - 1 milion

- Korea Północna - 2 miliony

- Kambodża - 2 miliony

- Europa Wschodnia - 1 milion

- Ameryka Łacińska - 150 tysięcy

- Afryka - 1,7 miliona

- Afganistan - 1,5 miliona

- międzynarodowy ruch komunistyczny i partie komunistyczne nie sprawujące władzy - 10 tysięcy

W sumie blisko 100 milionów ofiar śmiertelnych!

Zapraszam do rozmowy.
Dlaczego w tym temacie?
Ponieważ ateizm jest cecha komunizmu.

Pozdrawiam.
Równocześnie przypominam,że nie biorę udziału w polityce i nie opowiadam się po żadnej ze stron ideologicznych sporów w wymiarze politycznym.
Polecam literaturę wyłącznie po to abyśmy nabywali wiedzy historycznej i tym samym abyśmy nie ulegali różnym manipulacją.

Albertus - 2020-07-05, 09:45

Cytat:
czy za pośrednictwem Antonia Gramsiego, który mechanizm "walki klas" przenieśli w sferę jak najszerzej pojętej kultury


I to jest klucz odnośnie naszej obecnej sytuacji i tego co nas dotyka.

chryzolit - 2020-07-05, 09:48

Albertus.
Nie rozumię,możesz wyjaśnić.
Pozdrawiam

Albertus - 2020-07-05, 09:53

chodzi mi o to że komunizm pozornie zniknął z naszej rzeczywistości jako ideologia a tymczasem został przeniesiony w sferę szeroko pojętej kultury.Mechanizmy walki klas zostały przeniesione w inne sfery życia społecznego i stąd mamy walki płci, walki ras, walki pokoleń, itp.
EMET - 2020-07-05, 10:30

chryzolit napisał/a:
Albertus.
Nie rozumię,możesz wyjaśnić.
Pozdrawiam


EMET:
Lepiej zrozumiemy -- i będzie po prostu bardziej obiektywnie -- kiedy... poza ,czarną księgą komunizmu' [realsocjalizmu - np. w Polsce] przedłożymy i inne ,czarne księgi' [skoro już takowego sformułowania użyto...], np. "czarne księgi" takie, gdzie poprzez ogląd aktualny oraz historyczny - bezstronny [!] odsłonimy rozmaitości nieciekawe [eufemizm!] dziejące się w obrębie Instytucji Religijnych: takich lub innych. Inaczej... mielibyśmy taktykę odwracania uwagi od siebie po to, żeby wyłuszczać - wręcz ,wiwisekcyjnie' - okropieństwa i inne => komunizmu, realsocjalizmu, totalitaryzmu,... Nie może być bowiem tak, jak to ma miejsce w polityce - w tym i tej przez nas obserwowanej - kiedy po to, żeby przykryć jakaś aferę czy tp., to przekierowuje się uwagę - w propagandowym akcencie - na błędy strony tej, która ujawniła aferę u nas. I wtedy mamy znaną taktykę: zamiast odniesienia się wprost do tego, co dotyczy afery u nas, mamy: "a u Was nie lepiej!", "u Was biją Murzynów" itp. Rzecz jasna, że typowe ,zamiatanie pod dywan', kierowanie "gniewu na obszarników,..." -- to metody znane od wieków oraz udoskonalane wg "pijaru" w danym kontekście dziejów.

I wtedy... można się aż pławić w rozprawianiu o ,niecnościach w komunizmie, w totalizmie, w...', a nasze -- godne Gehenny czyny [por. Mat 23:15, 33; // List Judy]-- aż w oczy kolą!
Zatem, co jest aż trywialne: o ile sami niekoniecznie "jasną księgą" się pochwalić możemy, to i... :bardzo_smutny:

"Ślepy faryzeuszu, oczyść najpierw wnętrze kielicha i miski, żeby także z zewnątrz stały się czyste." -- Mat 23:26. "Ty, który drugiego uczysz, a sam siebie nie uczysz" /oraz kontekst/ [do Rzymian 2:21b].

To tzw. garść refleksji... do namysłu. :->

Stephanos, ps. EMET

chryzolit - 2020-07-05, 11:25

EMET.
Historia ludzkości wypełniona jest różnymi okresami w których dominują różne idee ,religie i systemy tak religijne jak i panstwowe,społeczne.

Kiedy zastanawiamy się nad tą historią,to ważne abyśmy na ten czas wyłączyli,nasze subiektywne myślenie i emocji i próbowali zrozumieć co maja do powiedzenia nam historycy o różnym podejściu do wydarzeń,bo i między nimi są rozbieżności.
W tym temacie jest mowa o Komunizmie,który posiadał ateistyczne cechy,dlatego nie odwołujemy się do historii chrześcijanskich narodów,czy hiistorii starożytnej,tylko do okresu rewolucji komunistycznych i to nie jest próba ukrywania czegoś,bo i czego?
Tylko jest to próba zrozumienia tego czasu,który oczywiście nie istnieje w oderwaniu od całości historii,ale teraz na tym okresie czasu koncentrujemy się.
Pozdrawiam.

booris - 2020-07-05, 14:30

Czy zalozysz tez temat:Czarna Ksiega Chrzescijanstwa,chryzolicie?Zeby,tak jak napisales,wylaczyc subiektywne myslenie i emocje i zapoznac sie z wydarzeniami z tym zwiazanymi.Mysle ze w tensposob moglbys pokazac swoj obiektywizm,a ja chetnie sie zapoznam z Twoim zdaniem na ten temat.
Albertus - 2020-07-05, 14:51

Cytat:
Czarna Ksiega Chrzescijanstwa


Przecież tego jest pełno w internecie. Wszędzie jest mnóstwo oskarżeń rzucanych na chrześcijaństwo, a w szczególności na katolicyzm.

chryzolit - 2020-07-05, 14:55

booris.
Tak ,możemy też rozmawiać o czarnych kartach w historii chrześcijaństwa.To nic nowego wielokrotnie to już było czynione na tym forum,można i też to powtarzać.
Załóż taki temat,bo dobrze jest sobie przypomnieć ,jak wyglądało nauczanie Jezusa,czy jego Apostołów w początkowi fazie istnienia zborów chrzścijańskich.
Przypomnieć sobie to że przynajmniej przez pierwsze 3-wieki,uczniowie Jezusa byli prześladowani,przez imperium i na początku też przez żydowski system.Którzy pomimo tego,że fazy tych prześladowań były ciężkie,to trwali oni w nauce Jezusa i w wyznawaniu jego zasad,poszerzając liczebność.
Dopiero kiedy imperium zrozumiało,że chrześcijanstwo będzie lepszą religia państwową od innych,uczynili tak,aby to wprowadzić w życie.
Ale prawdziwi uczniowie Jezusa pomimo,różnych trudności i tak dotrwali do czasów współczesnych,nie dając podporządkować się imperium Rzymskiemu,ani innym systemom czy wartością.Dlatego od czasu Konstantyna,byli oni prześladowani też przez chrześciań z imienia,którzy stworzyli odstępczy system religijny.

Ale to jest Ci znane,jeżeli jednak nie to chętnie wezmę udział w założonym temacie na ten temat przez Ciebie.
Natomiast tutaj rozmawiamy o Komunizmie,i chętnie zapraszam Cię do wypowiedzi w tym temacie,bo mam nadzieje,że jest Ci on bliski i nie będzie zbyt mocno boleć Cię ta historia.
Pozdrawiam

booris - 2020-07-05, 15:09

chryzolit napisał/a:
Natomiast tutaj rozmawiamy o Komunizmie,i chętnie zapraszam Cię do wypowiedzi w tym temacie,bo mam nadzieje,że jest Ci on bliski i nie będzie zbyt mocno boleć Cię ta historia.

:-D W jakim sensie mi bliski i niby dlaczego mialby mnie bolec?

chryzolit - 2020-07-05, 15:12

polecam książkę,pt.;;Od rewolucji francuskiej do rewolucji pazdziernikowej;;.
Również książkę pt.;;Fakty i mity o rewolucji pazdziernikowej;;
Krótki cytat.
Cytat:
Swój 1917 r. bolszewicy od początku mierzyli skalą rewolucji francuskiej 1789 r. Nie tylko „Międzynarodówką”, również „Marsylianką” żegnał się Lenin ze Szwajcarią. Po czym analogie same się narzucały: szturm Bastylii, rządy żyrondystów, potem jakobiński terror, dyrektoriat, wojny z interwentami i bonapartyzm z jego ambicjami imperialnymi, miały swój odpowiednik w NEP, wielkim terrorze lat 30., stalinizmie czasu wojny i budowy radzieckiego imperium. W 1972 r. – nieustający premier ChRL Czou En-laj zapytany przez Richarda Nixona, jak ocenia skutki rewolucji francuskiej, odpowiedział bardzo ostrożnie, że jeszcze na to za wcześnie. I słusznie.

Tak naprawdę,dopóki w życiu publicznym,trwa idea rewolucyjna,tak długo trwa rewolucja,ona jeszcze nie została zakończona.
O co jest prowadzona ta walka.???
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2020-07-05, 16:14 ]
booris.
Cytat:
W jakim sensie mi bliski i niby dlaczego mialby mnie bolec?

Ja pytam i mam nadzieje że Ty odzielisz odpowiedzi.
Pozdrawiam.

RN - 2020-07-05, 15:20

KOMUNIZM CHRZEŚCIJAŃSKI

DZIEJE APOSTOLSKIE 2. 44 - 45. BIBLIA WARSZAWSKA

Wszyscy zaś, którzy uwierzyli, byli razem i mieli wszystko wspólne, i sprzedawali posiadłości i mienie, i rozdzielali je wszystkim, jak komu było potrzeba.

JEDNE Z PIERWSZYCH OFIAR

DZIEJE APOSTOLSKIE 5. 1 - 10. BIBLIA WARSZAWSKA

A pewien mąż, imieniem Ananiasz, ze swoją żoną Safirą, sprzedał posiadłość i za wiedzą żony zachował dla siebie część pieniędzy, a resztę przyniósł i złożył u stóp apostołów. I rzekł Piotr: Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego i zachowałeś dla siebie część pieniędzy za rolę? Czyż póki ją miałeś, nie była twoją, a gdy została sprzedana, czy nie mogłeś rozporządzać pieniędzmi do woli? Cóż cię skłoniło do tego, żeś tę rzecz dopuścił do serca swego? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu. Ananiasz zaś, słysząc te słowa, upadł i wyzionął ducha. I wielki strach ogarnął wszystkich, którzy to słyszeli. Młodsi zaś wstali, owinęli go, wynieśli i pogrzebali. A po upływie około trzech godzin nadeszła i żona jego, nie wiedząc, co się stało. I odezwał się do niej Piotr: Powiedz mi, czy za taką cenę sprzedaliście rolę? Ona zaś rzekła: Tak jest, za taką. A Piotr do niej: Dlaczego zmówiliście się, by kusić Ducha Pańskiego? Oto nogi tych, którzy pogrzebali męża twego, są u drzwi i ciebie wyniosą. I upadła zaraz u nóg jego, i wyzionęła ducha. A gdy młodzieńcy weszli, znaleźli ją martwą, wynieśli i pogrzebali obok jej męża.

wybrana - 2020-07-05, 15:34

RN napisał/a:
KOMUNIZM CHRZEŚCIJAŃSKI

DZIEJE APOSTOLSKIE 2. 44 - 45. BIBLIA WARSZAWSKA

Wszyscy zaś, którzy uwierzyli, byli razem i mieli wszystko wspólne, i sprzedawali posiadłości i mienie, i rozdzielali je wszystkim, jak komu było potrzeba.

JEDNE Z PIERWSZYCH OFIAR

DZIEJE APOSTOLSKIE 5. 1 - 10. BIBLIA WARSZAWSKA

A pewien mąż, imieniem Ananiasz, ze swoją żoną Safirą, sprzedał posiadłość i za wiedzą żony zachował dla siebie część pieniędzy, a resztę przyniósł i złożył u stóp apostołów. I rzekł Piotr: Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego i zachowałeś dla siebie część pieniędzy za rolę? Czyż póki ją miałeś, nie była twoją, a gdy została sprzedana, czy nie mogłeś rozporządzać pieniędzmi do woli? Cóż cię skłoniło do tego, żeś tę rzecz dopuścił do serca swego? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu. Ananiasz zaś, słysząc te słowa, upadł i wyzionął ducha. I wielki strach ogarnął wszystkich, którzy to słyszeli. Młodsi zaś wstali, owinęli go, wynieśli i pogrzebali. A po upływie około trzech godzin nadeszła i żona jego, nie wiedząc, co się stało. I odezwał się do niej Piotr: Powiedz mi, czy za taką cenę sprzedaliście rolę? Ona zaś rzekła: Tak jest, za taką. A Piotr do niej: Dlaczego zmówiliście się, by kusić Ducha Pańskiego? Oto nogi tych, którzy pogrzebali męża twego, są u drzwi i ciebie wyniosą. I upadła zaraz u nóg jego, i wyzionęła ducha. A gdy młodzieńcy weszli, znaleźli ją martwą, wynieśli i pogrzebali obok jej męża.
Na pewno tak nie było. Śmierć Ananiasza i Safiry to narracja twórcza piszącego lub kopiarzy pism.
booris - 2020-07-05, 16:30

chryzolit napisał/a:
Ja pytam i mam nadzieje że Ty odzielisz odpowiedzi.

Wybacz,ale to nie bylo pytanie,a raczej stwierdzenie.
chryzolit napisał/a:
Natomiast tutaj rozmawiamy o Komunizmie,i chętnie zapraszam Cię do wypowiedzi w tym temacie,bo mam nadzieje,że jest Ci on bliski i nie będzie zbyt mocno boleć Cię ta historia.

Wedlug mnie sugerujesz,ze jestem komunista.Ba,Ty masz nadzieje ze nim jestem i w zwiazku z tym negatywna ocena tego systemu moze mnie zabolec.Wlasciwie to powinienem sie obrazic i napisac cos takiego jak Ty po tekscie RN-a,ale oczywiscie tego nie zrobie,bo taki kontekst Twojej wypowiedzi swiadczy nie o mnie,a o Tobie. :-D
Bedac czlowiekiem dobrej woli,zakladam ze nie miales nic zlego na mysli i odpowiem Ci na pytanie,ktore tak naprawde pytaniem nie bylo-otoz komunizm nie jest mi bliski,a co za tym idzie nie ma zadnych przyczyn czy przeslanek,by ta historia zabolala mnie w jakikolwiek sposob.
Przy okazji - taka forma konstruowania "pytan" moze byc obrazliwa dla innych uczestnikow forum,prosze wiec bys wiecej jej nie stosowal.

RN - 2020-07-05, 16:31

wybrana napisał/a:
Na pewno tak nie było. Śmierć Ananiasza i Safiry to narracja twórcza piszącego lub kopiarzy pism.


Ja wiem, że to wstydliwa sprawa, ja wiem... :-)
Poczytaj sobie Apokalipsę, to zobaczysz do czego te ''aniołki'' są zdolne.
Takie pisma nie tworzą się w głowach ludzi mających wysoki poziom moralny.
Oni z jednej strony będą szermować wzniosłymi hasłami, a z drugiej strony bez skrupułów porąbią na kęsy toporem, albo wrzucą do wrzątku ognia i siarki, i wszystko w imię miłosiernego Boga.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group