To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Ogólne forum dyskusyjne - Amma

Queza - 2020-04-22, 22:25

wuka napisał/a:
Tłumaczenie, że wybór Macieja był nie od Boga, bo na Apostołów jeszcze nie wstąpił Duch św. jest kompletnie nietrafione. Tak się tłumaczy, oczywiście, aby usprawiedliwić i wyjaśnić apostolstwo Pawła, jako dwunastego, w miejsce Judasza. Nie. On jest 13-ym.


Czy bycie 13-tym to coś złego? Paweł został wybrany dopiero po zmartwychwstaniu i wstąpieniu do Nieba, nie chodził z Jezusem ramię w ramię, to już coś innego - to Jego wybranie, bycie 13-tym jest jak najbardziej ok.

booris - 2020-04-22, 23:51

Krystian napisał/a:
booris napisał/a:
A ja nie jestem ateista i juz wielokrotnie Ci o tym pisalem.Konsekwentnie to lekcewazysz,wiec nie oczekuj niczego innego w zamian.


Więc kim jesteś, bo nie pamiętam.

Listonoszem.Ludziom listy nosze.

Krystian - 2020-04-23, 00:20

booris napisał/a:
Listonoszem.Ludziom listy nosze.


Piękny zawód.
Mój świętej pamięci dziadek był listonoszem.

dla Ciebie piosenka:

https://www.youtube.com/watch?v=avvAgzVO-C8

wuka - 2020-04-23, 10:16

Queza napisał/a:
wuka napisał/a:
Tłumaczenie, że wybór Macieja był nie od Boga, bo na Apostołów jeszcze nie wstąpił Duch św. jest kompletnie nietrafione. Tak się tłumaczy, oczywiście, aby usprawiedliwić i wyjaśnić apostolstwo Pawła, jako dwunastego, w miejsce Judasza. Nie. On jest 13-ym.


Czy bycie 13-tym to coś złego? Paweł został wybrany dopiero po zmartwychwstaniu i wstąpieniu do Nieba, nie chodził z Jezusem ramię w ramię, to już coś innego - to Jego wybranie, bycie 13-tym jest jak najbardziej ok.

Nie mam nic przeciwko 13-kom. Lubię je, a już 130go w piątki zawsze spotyka mnie coś miłego. Nie o to chodzi z Pawłem. Ale to już bez znaczenia. ;-)

efroni - 2020-04-24, 09:21

Queza napisał/a:
Jak się wybiera prezydenta to są jakieś puste losy? Zawsze się wybiera między kimś a kimś. Tu padło na Macieja.


Prezydenta wybiera naród i jest to zawsze wybór między kimś a kimś .
Apostołów wybiera Jezus i do niego należy wybór .
Zmartwychwstały żyje a po wniebowstąpieniu otrzymał pełnię władzy tak w niebie jak i na ziemi i nie ma żadnej potrzeby wchodzić w jego kompetencje .

Piotr wyszedł przed szereg i myślę że jest to swego rodzaju proroctwo jako przestroga dotyczące przyszłych następców/zastępców Jezusa na ziemi .
Jezus żyje i ma pełnie władzy i nie potrzebuje żadnych zastępców czy następców , tak jak i faraon nie ustanowił ani następców ani zastępców dla Józefa w Egipcie
[ani za życia Józefa ani po jego śmierci].

Krystian - 2020-04-24, 20:45

efroni napisał/a:
Prezydenta wybiera naród i jest to zawsze wybór między kimś a kimś .
Apostołów wybiera Jezus i do niego należy wybór .
Zmartwychwstały żyje a po wniebowstąpieniu otrzymał pełnię władzy tak w niebie jak i na ziemi i nie ma żadnej potrzeby wchodzić w jego kompetencje .

Piotr wyszedł przed szereg i myślę że jest to swego rodzaju proroctwo jako przestroga dotyczące przyszłych następców/zastępców Jezusa na ziemi .


Dokładnie
Dodam tylko, że Piotr, raczej nigdy nie był w Rzymie

Queza - 2020-04-24, 21:11

Jezus wybrał Judasza, a Paweł był prześladowcą chrześcijan, dlatego usłyszał: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?» «Kto jesteś, Panie?» - powiedział. A On: «Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Dzieje Apostolskie 9,4-5 Paweł jest 13-ty, nie ma miejsca dla Niego w 12-ce.
Krystian - 2020-04-24, 21:26

Cytat:
Jezus wybrał Judasza, a Paweł był prześladowcą chrześcijan, dlatego usłyszał: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?» «Kto jesteś, Panie?» - powiedział. A On: «Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Dzieje Apostolskie 9,4-5 Paweł jest 13-ty, nie ma miejsca dla Niego w 12-ce.
_________________


Dlatego Paweł się nawrócił
Usłyszeć głos Pana Jezusa bezpośrednio, to wielki zaszczyt

Luba - 2020-04-24, 21:37

Krystian napisał/a:

Usłyszeć głos Pana Jezusa bezpośrednio, to wielki zaszczyt


No cóż....zakompleksiony Pawel byl niewatpliwie zdeterminowanym łowcą zaszczytow :->


Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

efroni - 2020-04-25, 08:57

Jak ktoś jest prześladowcą chrześcijan to na zawsze pozostanie prześladowcą i nawet Jezus mu nie pomoże ?
booris - 2020-04-25, 09:30

Krystian napisał/a:
booris napisał/a:
Listonoszem.Ludziom listy nosze.


Piękny zawód.
Mój świętej pamięci dziadek był listonoszem.

dla Ciebie piosenka:

https://www.youtube.com/watch?v=avvAgzVO-C8

Widze ze nie zauwazyles ironii,No coz...

wybrana - 2020-04-25, 10:04

Luba napisał/a:
Krystian napisał/a:

Usłyszeć głos Pana Jezusa bezpośrednio, to wielki zaszczyt


No cóż....zakompleksiony Pawel byl niewatpliwie zdeterminowanym łowcą zaszczytow :->

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->
Nie chciałabyś przejść jego drogi.
booris - 2020-04-25, 10:07

efroni napisał/a:
Jak ktoś jest prześladowcą chrześcijan to na zawsze pozostanie prześladowcą i nawet Jezus mu nie pomoże ?

Chcialbym zwrocic Twoja uwage na jedna,bardzo charakterystyczna rzecz.Na tym forum wiekszosc piszacych to chrzescijanie,prawda?To teraz troche statystyki-przejrzyj ich posty i policz ile razy cytowany jest Jezus,a ile razy Pawel.Wez do reki Nowy Testament-zobaczysz cztery Ewangelie i...no wlasnie.Reszta to Pawel.Zauwaz,ile jest chrzescijanskich denominacji i na co sie powoluja.Najbardziej spektakularny przyklad,to zakaz transfuzji-na podstawie czyich slow zostal ustanowiany?
Kiedy zaczalem zbierac dwoje z nielubianego przeze mnie "ruskiego".moj ojciec szybko mnie uswiadomil.Nie,nie pasem.Powiedzial:jaki jest pierwszy krok do zwyciestwa nad wrogiem?Poznac jego jezyk.
Reszte dopowiedz sobie sam.

Luba - 2020-04-25, 11:14

efroni napisał/a:
Jak ktoś jest prześladowcą chrześcijan to na zawsze pozostanie prześladowcą i nawet Jezus mu nie pomoże ?


Efroni, chrzescijanie to ludzie, ktorym brakuje swiadomosci, ze byli i sa manipulowani za pomoca chorej idei bardzo niezrownowazonego psychicznie i niebezpiecznego psychopaty, Pawla z Tarsu.


Gorliwi chrzescijanie, zindoktrynowani dogłębnie w swoich organizacjach i kosciolach, staja sie tak samo niebezpieczni jak ich wielki , zyjacy w ich umyslach guru.
Nieswiadomi tych faktow czlonkowie chrzescijanskich kosciolow i zborow tworza motłoch, zdolny do najohydniejszych dzialan.... wystarczy tylko odpowiednie haslo z gory.


Robota, ktora wykonali chrzescijanie w przedziale 2000 lat swojej historii, jest niepodwazalnym dowodem tego, co pisze.

Ta chrzescijanska robota i ta historia z historycznym CZLOWIEKIEM Jezusem nie maja i nie mialy nigdy nic wspolnego.


Ja nigdy nie przesladuje ludzi.


Ja podejmuje niestrudzenie proby zdemaskowania chrzescijanskiego klamstwa, ktorego ojcem jest wymyslony i wyznawany przez zydow JHWH, ktorego tozsamosc okreslil bez cienia watpliwosci sam Syn Bozy, a ktorą to tozsamosc faryzeusz z Tarsu sprytnie przeinaczyl, chowając JHWH w chrzescijanskiej idei trojcy i zmuszajac caly swiat za pomoca zelaznego preta i perfidnych socjotechnik do jej, trojcy, wyznawania.

Swiadkowie Jehowy i np. badacze Pism wyznaja JHWH bezposrednio, majac gdzies trojcowe kamuflaze, choc slyszalam od jednych i drugich osobiscie, ze uwazaja sie za prawdziwych chrzescijan.


Twoje stanowisko, efroni, jest dla mnie jasne.

W swoich wpisach deklarujesz judeo-chrzescijanstwo, podszyte psychotycznym duchem chrzescijanskiego guru i nieswiadomie ( mam nadzieje) stajesz w szeregach przeciw Prawdzie objawionej i objawianej do dzis w obecnym w CZLOWIEKU Chrystusie przez Ducha Prawdy.

Pozdrawiam cie niezmiennie w Tym Duchu :->

wybrana - 2020-04-25, 12:20

Luba masz rację, że niby chrześcijanie, a jednak mało chrześcijanie, bo nie przyjęli chrześcijańskiej wiary, wiary, której świadectwo wydał Jezus. Jeżeli chodzi o nauki Pawła, to one nie były spisane jako Ewangelie wiary. Apostoł Paweł pisał listy do konkretnego adresata. Znał on ówczesne obyczaje i mentalność tych ludzi. To były nauki, które miały zmienić ich sposób życia i myślenia. By zastąpić krwawe ofiary zwierząt, nie mógł powiedzieć, że przez wieki czyniono zło, że te ofiary nie były dla Boga, ale dla demonów. Przecież przy takiej mowie od razy by go ukamienowano. Zmienić dziejowy odwieczny zwyczaj - nie jest takie proste. Nawet wybrani apostołowie chcieli nadal rytualnych obrzędów. Paweł wchodził wspor w tej sprawie również z nimi. Nauka Pawła była skierowana dla ówczesnych ludzi, a nie dla przyszłych pokoleń. Chrześcijanin opiera swoją wiarę na naukach Jezusa, które są częściowo ujęte w Ewangeliach, a częściowo, oraz ich zrozumienie daje Duch Prawdy. To, że rzymska instytucja odrzuciła nauki Jezusa - to fakt. Nie tylko odrzuciła, ale jeszcze dostosowała dla własnych potrzeb i dlatego nazywa się ją wielką nierzadnica.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group