To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Ogólne forum dyskusyjne - Oburzenie

Queza - 2019-02-26, 18:48

Boa jest pewnie samotny i nie ma się z kim melisy napić. :lol:
Quinque - 2019-02-27, 01:30

booris napisał/a:
Quinque napisał/a:
Od kiedy żydzi wierzą w Trójce, Niepokalane poczęcie czy zachowanie postu w środę i piątek?

"Pierwsza gmina wyznaniowa (kościół lokalny, synagoga, kahal/kehila) Żydów wyznających chrześcijaństwo powstała w Jerozolimie, w 30 lub 33 roku. Jest to ta sama wspólnota, którą chrześcijanie nazywają pierwotnym Kościołem lub Kościołem jerozolimskim. Jej przywódcą był Jakub Sprawiedliwy, brat Jeszuy Ha-Masziaha ישוע המשיח (aram. ‏Ja’akow Ha-Cadik bar Josef ahi Jeszua‎ יעקב הצדיק בר יוסף אחי ישוע), a po nim jego brat stryjeczny, Szimon ben Klofa. Jej członkowie, zwani w starożytności nazarejczykami, łączyli wiarę w Jeszuę Ha-Masziaha, jako Syna Bożego i Zbawiciela, z gorliwym przestrzeganiem Prawa Mojżeszowego i zwyczajów żydowskich."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Żydzi_mesjanistyczni

To nadal nie jest to o czym mówię. Bo i jest to mowa o pierwszym Kościele Katolickim. Gdzie do 70 roku ne. Chrześcijaństwo było uznawane za setkę wewnatrzjudaistyczną

booris - 2019-02-27, 12:45

Quinque napisał/a:
booris napisał/a:
Quinque napisał/a:
Od kiedy żydzi wierzą w Trójce, Niepokalane poczęcie czy zachowanie postu w środę i piątek?

"Pierwsza gmina wyznaniowa (kościół lokalny, synagoga, kahal/kehila) Żydów wyznających chrześcijaństwo powstała w Jerozolimie, w 30 lub 33 roku. Jest to ta sama wspólnota, którą chrześcijanie nazywają pierwotnym Kościołem lub Kościołem jerozolimskim. Jej przywódcą był Jakub Sprawiedliwy, brat Jeszuy Ha-Masziaha ישוע המשיח (aram. ‏Ja’akow Ha-Cadik bar Josef ahi Jeszua‎ יעקב הצדיק בר יוסף אחי ישוע), a po nim jego brat stryjeczny, Szimon ben Klofa. Jej członkowie, zwani w starożytności nazarejczykami, łączyli wiarę w Jeszuę Ha-Masziaha, jako Syna Bożego i Zbawiciela, z gorliwym przestrzeganiem Prawa Mojżeszowego i zwyczajów żydowskich."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Żydzi_mesjanistyczni

To nadal nie jest to o czym mówię. Bo i jest to mowa o pierwszym Kościele Katolickim. Gdzie do 70 roku ne. Chrześcijaństwo było uznawane za setkę wewnatrzjudaistyczną

To o czym ty mowisz?Zapominasz,zdaje sie,ze do momentu nawrocenia sie pierwszego z pogan,chrzescijanami byli tylko i wylacznie Zydzi.Biblie tez napisali Zydzi.Pytasz od kiedy Zydzi przestrzegali chrzescijanskiego kanonu,a potem piszesz.ze chrzescijanstwo do 70 roku bylo sekta wewnatrzjudaistyczna. :-D Ciekawe skad taka nazwa ...

Quinque - 2019-02-27, 13:10

Bzdura, że chrześcijanami byli wyłącznie żydzi. Choćby w grupie osób które nawracał św. Piotr byli inni ludzie a nie tylko żydzi
booris - 2019-02-27, 13:47

Czytac nie potrafi?Napisalem wyraznie:"Zapominasz,zdaje sie,ze do momentu nawrocenia sie pierwszego z pogan,chrzescijanami byli tylko i wylacznie Zydzi."