To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Sprzeczności w Biblii - SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE PROROCTW

RN - 2015-03-25, 20:00

keres1372 napisał/a:
RN napisał/a:
keres1372 napisał/a:
Cytat:
Rozumiem.
W takim razie na początek chciałem wyjaśnić opis z wersetu 2 rozdział 53 księgi Izajasza.

''......Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy, i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać'' - Biblia BIZTB..

Czy to znaczy, że Jezus był brzydki i niepostawny i przez to Jego wygląd nie mógł się podobać :?:


Jest królem świata, a urodził się w stajence i żył jak żebrak. Czy ludzie chcą żebraka na króla ?

Ale uroda nie ma nic do rzeczy, gdzie się kto rodzi.
To jak to będzie z tym drugim wersetem :-> :?:
A może w tym miejscu proroctwo nie dotyczy Jezusa, wszak niepodobna, aby Król, zbawca świata, jednorodzony Syn Boży, mógł być brzydki :?:


nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać - Wygląd żebraka urodzonego w stajence


To ja już się zupełnie pogubiłem.
1. Jezus jest Królem i żebrakiem jednocześnie :?:
2. Widzę, że doszła nam jeszcze stajenka . To gdzie tam w 53 rozdziale jest o tej stajence :?: Jeśli chodzi o urodzenie to ksiega Izajasza, w 53 rozdziale i omawianym 2 wersecie wspomina, że wyrósł przed Panem jak latorośl, i jako korzeń z suchej ziemi.
Te ostatnie wersety nie zgadzają się z opisami z ewangelii. Nie tak Jezus przyszedł na świat. Izajasz nic nie wspomina o Marii.

efroni - 2015-03-25, 20:18

Czy gdziekolwiek w Tanach jest podane imię Mesjasza ?
Są tam natomiast teksty tzw. mesjanistyczne - odnoszące się do Mesjasza .
Że Jeszua to Meszijach to kwestia wiary a nie literalnego zapisu .

Teraz Żydów , nie wszystkich , napawa odrazą to że Jezus z Nazaretu
miałby być tym oczekiwanym Mesjaszem bo przecież ......Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy, i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać
ten cytat to zarzut a wyjaśnia to szerszy kontekst a nie wyrwanie z całości


Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? 2Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać. 3Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego. 4Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. 5Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. 6Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. 7Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. 8Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. 9I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. 10Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. 11Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. 12Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami.

Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam przecie [drugi a po nim kolejny , przecież nazywa nas swymi braćmi]) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

Czy taka postawa jest atrakcyjna , powabna dla ciebie ?
Pociąga cię taka postawa ? Podoba ci się taka postawa tak , że chciałbyś ją mieć ,
posiąść ? Chciałbyś być bratem Mesjasza ? Mesjaszem ? Chcesz wziąć odpowiedzialność za
los innych ? Za los całego świata ?

Wnikliwy - 2015-03-25, 20:36

Nikt nie zauważył, że ktoś ma tu przednią zabawę. :-D
Wybaczcie te spam - ale w ten sposób wyrażam swoje odczucia chwili. :-D

RN - 2015-03-26, 00:22

efroni napisał/a:


Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam przecie [drugi a po nim kolejny , przecież nazywa nas swymi braćmi]) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

Czy taka postawa jest atrakcyjna , powabna dla ciebie ?
Pociąga cię taka postawa ? Podoba ci się taka postawa tak , że chciałbyś ją mieć ,
posiąść ? Chciałbyś być bratem Mesjasza ? Mesjaszem ? Chcesz wziąć odpowiedzialność za
los innych ? Za los całego świata ?


Teraz zaczynam rozumieć dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny :mysli:

agent terenowy - 2015-03-26, 18:06

RN napisał/a:
efroni napisał/a:


Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam przecie [drugi a po nim kolejny , przecież nazywa nas swymi braćmi]) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

Czy taka postawa jest atrakcyjna , powabna dla ciebie ?
Pociąga cię taka postawa ? Podoba ci się taka postawa tak , że chciałbyś ją mieć ,
posiąść ? Chciałbyś być bratem Mesjasza ? Mesjaszem ? Chcesz wziąć odpowiedzialność za
los innych ? Za los całego świata ?


Teraz zaczynam rozumieć dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny :mysli:

Widok człowieka ubiczowanego i ukryżowanego do miłych nie należy.
Iz 52,14 wyjaśnia sprawę.
"bo tak bardzo zeszpecono jego wygląd, bardziej niż któregokolwiek innego mężczyzny, a jego okazałą postać bardziej niż postać synów ludzkich."

I tyle w temacie.

efroni - 2015-03-26, 18:33

RN napisał/a:
efroni napisał/a:


Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam przecie [drugi a po nim kolejny , przecież nazywa nas swymi braćmi]) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

Czy taka postawa jest atrakcyjna , powabna dla ciebie ?
Pociąga cię taka postawa ? Podoba ci się taka postawa tak , że chciałbyś ją mieć ,
posiąść ? Chciałbyś być bratem Mesjasza ? Mesjaszem ? Chcesz wziąć odpowiedzialność za
los innych ? Za los całego świata ?


Teraz zaczynam rozumieć dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny :mysli:


Wyjaśnisz dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny ?

Nie bież tego do siebie co napisałem w tamtym poście , bo każdy tak ma , nie tylko ty .
Każdy myśli tylko o sobie , troszczy się tylko o siebie i co najwyżej o swoją rodzinę

Natura to system, składający się z czterech światów ; nieożywionego, roślinnego, zwierzęcego i ludzkiego .
Te trzy światy współgrają ze sobą zgodnie z prawami natury , ale nie człowiek .
Te trzy światy rozwijały się pomyślnie przez ok 15 miliardów lat
ale wystarczyło 5770 lat (od Adama do teraz) by człowiek doprowadził ten świat do progu samozniszczenia , zachowując się jak gówniarz niespełna rozumu , który ma radochę z tego że podcina gałąź na której siedzi .

6000 lat dano człowiekowi , więc nie zostało nam wiele by sobie uświadomić
co robimy i dokąd zmierzamy i jaki będzie nasz koniec jeżeli czegoś nie zrobimy .

Myślisz (człowieku), że uratuje cię człowiek z Rzymu czy Brooklynu ?
Że tam jest wybawienie , ratunek ?
Że wystarczy wypełnić prawo swego kościoła ?

Zbawienie i ratunek dla ciebie człowieku (adamie) i dla tego świata jest jeden i ciągle ten sam od 2015 lat - M E S J A N I Z M
ale jakże niepoprawny , jakże niepopularny , wyśmiewany , zohydzany ,
wyszydzany , kogo On pociąga ? Lina została rzucona . Kto ją chwyta ?

Mesjasz to moc i siła która naprawia duszę , która wyzwala człowieka spod władzy i mocy egoizmu i On nie przyjdzie jeżeli nie uświadomimy sobie że wszyscy jesteśmy egoistami
że potrzebujemy Mesjasza by się od tej władzy i mocy(egoizmu) wyzwolić

On nie przyjdzie jeżeli nie uświadomimy sobie , że musimy naszą duszę naprawić , odmienić , odnowić , sprawić by się narodziła na nowo , znowu , znowu jako "Adam"
i że do tego potrzebujemy Mesjasza , że bez Niego to się nie uda .

Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

To siła i moc która sprawia , że każdy każdemu daje poręczenie , każdy za każdego bierze odpowiedzialność
Jeden za wszystkich , wszyscy za jednego .

Powabne to jest ? Pociągające?
Kto tego pragnie , prawdziwie pragnie ? ....

Z artykułu Baal ha-Sulama „Ostatnie pokolenie”: Jeśli wszystkie narody świata zgodzą się, wówczas znikną w świecie wojny, ponieważ każdy będzie się troszczył nie o własną korzyść, a o korzyść bliźniego.
Jest to nauka o podobieństwie właściwości – nauka Mesjasza… O tym powiedziano: „Wtedy swe miecze przekują na lemiesze”.
„Mesjasz” to największe Światło- „Jechida” zstępujące z góry. Ono jest zdolne do naprawy wszystkiego. Gdy pojawi się u nas bardzo silne pragnienie osiągnięcia ostatecznej naprawy (Gmar Tikun), wówczas to Światło objawi się z cała mocą i naprawi wszystkie pragnienia egoistyczne.

Listek - 2015-03-27, 16:46

efroni napisał/a:
„Mesjasz” to największe Światło- „Jechida” zstępujące z góry. Ono jest zdolne do naprawy wszystkiego. Gdy pojawi się u nas bardzo silne pragnienie osiągnięcia ostatecznej naprawy (Gmar Tikun), wówczas to Światło objawi się z cała mocą i naprawi wszystkie pragnienia egoistyczne.


Dlatego za sprawą Mesjasza dokonuje się wewnątrz człowieka nowe stworzenie.
Oczywiście człowieka, który przyjął Mesjasza jako swojego Pana i Zbawiciela.

1P 1:23 nbg-pl "Gdyż jesteście ponownie narodzeni przez Słowo żyjącego i trwającego na wieczność Boga, nie z nasienia, co ulega zniszczeniu, ale z niezniszczalnego."


Pozdrawiam

Wnikliwy - 2015-03-27, 20:01

Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe. (18) Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania.
2 Koryntian 5:17,18

Bóg za pośrednictwem swego ducha i Słowa wszczepia „nasienie”, które czyni daną osobę „nowym stworzeniem” i otwiera przed nią nadzieję na życie w niebie. Wyboru dokonuje więc sam Jehowa.

RN - 2015-03-27, 21:37

efroni napisał/a:

Wyjaśnisz dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny ?

Napisałem tak, na podstawie Twojego wpisu.
efroni napisał/a:
6000 lat dano człowiekowi , więc nie zostało nam wiele by sobie uświadomić
co robimy i dokąd zmierzamy i jaki będzie nasz koniec jeżeli czegoś nie zrobimy .

To kiedy kończy się ten okres 6000 lat :?:

efroni napisał/a:
Myślisz (człowieku), że uratuje cię człowiek z Rzymu czy Brooklynu ?
Że tam jest wybawienie , ratunek ?
Że wystarczy wypełnić prawo swego kościoła ?

Nie, nie myślę.

efroni napisał/a:
Zbawienie i ratunek dla ciebie człowieku (adamie) i dla tego świata jest jeden i ciągle ten sam od 2015 lat - M E S J A N I Z M
ale jakże niepoprawny , jakże niepopularny , wyśmiewany , zohydzany ,
wyszydzany , kogo On pociąga ? Lina została rzucona . Kto ją chwyta ?

To ta lina została rzucona z nieba :?: Teraz wystarczy się chwycić i Pan Jezus nas pociągnie do góry :?:

efroni napisał/a:
On nie przyjdzie jeżeli nie uświadomimy sobie , że musimy naszą duszę naprawić , odmienić , odnowić , sprawić by się narodziła na nowo , znowu , znowu jako "Adam"
i że do tego potrzebujemy Mesjasza , że bez Niego to się nie uda .

To przyjście Mesjasza zależy od ludzi :?:

efroni - 2015-03-28, 19:01

RN napisał
Cytat:
Napisałem tak, na podstawie Twojego wpisu.


Napisałeś ( na podstawie mojego wpisu) że ;Teraz zaczynam rozumieć dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny więc wyjaśnij to "zrozumienie"

RN napisał

Cytat:
To kiedy kończy się ten okres 6000 lat


Wg. kalendarza hebrajskiego mamy rok 5775-5776 więc łatwo obliczysz .

RN napisał

Cytat:
To ta lina została rzucona z nieba :?: Teraz wystarczy się chwycić i Pan Jezus nas pociągnie do góry :?:


Ta lina została rzucona z nieba ale pan Jezus nas nie pociągnie do góry
Ta lina to MESJANIZM przy pomocy którego możemy naprawić swoją naturę
MY SAMI , tu i teraz ale tego pragnienia nie ma w ludziach


RN napisał
Cytat:
To przyjście Mesjasza zależy od ludzi :?:


Przyjdzie we właściwym czasie ale możemy przyśpieszyć jego przyjście .

RN - 2015-07-17, 13:00

CZY W NOWYM NIEBIE, NOWEJ ZIEMI I NOWYM JERUZALEMIE BĘDZIE ŚMIERĆ :?:

APOKALIPSA 21.1 - 4. BIZTB

''I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.

KSIĘGA IZAJASZA 65. 17 - 20. BIZTB.

''Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość! I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.

RN - 2015-10-28, 19:25

Spieszę się z Państwem podzielić szczerym i prawdziwym cytatem biblijnym w którym, nie ma cienia obłudy, ani nawet sprzeczności :-)

KSIĘGA JEREMIASZA 5. 31. BIZTB

''Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisie''

ShadowLady86 - 2015-10-28, 19:33

Ale ten cytat, to się chyba tyczył ówczesnej Jerozolimy. :mysli:
RN - 2015-10-28, 19:39

ShadowLady86 napisał/a:
Ale ten cytat, to się chyba tyczył ówczesnej Jerozolimy. :mysli:

W podtytule 5 rozdziału ( Biblia Warszawska ) jest napisane ''Grzech Jeruzalemu i Judy''.
Czyli nie tylko Jerozolima.

Henryk - 2015-10-29, 07:08

RN napisał/a:
CZY W NOWYM NIEBIE, NOWEJ ZIEMI I NOWYM JERUZALEMIE BĘDZIE ŚMIERĆ :?:

Jednym dano poznać tajemnice Królestwa, innym nie dano.
Dla mnie jesteś zdecydowanym przykładem tej drugiej klasy ludzi...

Twój nakład czasu i energii w ośmieszanie Biblii godzien jest znacznie lepszej i pożyteczniejszej sprawy.
Choć osobiście, zaglądając tu czasem, mam niezły ubaw jak miotasz się nad kartami Świętej Księgi.
Dawno chciałem pozbierać sobie nieścisłości (różnice) w relacjach różnych świadków tych samych wydarzeń, ale podajesz mi to „na tacy”.
Przewertuj dokładnie Stary i Nowy Testament!
Kiedyś skopiuję sobie wszystko. Dzięki. :-D

Relacje świadków wypadków drogowych, czy innych przestępstw, są także pozornie rozbieżne, w zależności choćby od miejsca, gdzie który świadek stał i co zdążył zaobserwować.

Ale do rzeczy...
Nowe Jeruzalem to nie cegły i kamienie, lecz Małżonka Barankowa- Oblubienica.
1Pe 2:5 br "Wy również, niby żywe kamienie, tworzyć będziecie duchową świątynię, staniecie się świętym kapłaństwem po to, by przez Jezusa Chrystusa składać duchowe, miłe Bogu ofiary."
Ap 21:2 br "I zobaczyłem Święte Miasto, nową Jerozolimę zstępującą z nieba od Boga. Była przystrojona jak oblubienica, która czyni się piękną dla swego oblubieńca."
Nowe niebo, to nowa władza uwielbionego Chrystusa wraz z Ciałem- tymi „żywymi kamieniami”. Władza z wysokości.
Podczas tych nowych rządów w Królestwie Chrystusowym, trwającym tysiąc lat(!) nie będzie zbierała żniwa śmierć Adamowa, jako konsekwencja nieposłuszeństwa pierwszych rodziców.

Ona już otrzymała swoją zapłatę. Nawet i Ty nieświadom tego, także skorzystasz z tego dobrodziejstwa- a jest nim zmartwychwstanie wszystkich potomków Adama.
Jednak nieposłuszni prawu nowego Króla, będą karani śmiercią wtórą. Ostateczną.
Ona będzie zbierała żniwo przez całe tysiąc lat...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group